Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, ahol későn, 50 felé...

Van, ahol későn, 50 felé lettek gyerekek? Milyen hatással volt a kapcsolatra? Sikerült velük tartani a lépést, modern szülőnek lenni?

Figyelt kérdés

Tavasszal leszek 22 éves, a párom 46.

Tudom, nagy korkülönbség, apám lehetne stb. Ebbe nem szeretnék most belemenni, nem is érdekelnek a kéretlen "jó tanácsok", vagy beszólások.

Mostanában többször felhozza, hogy lehetne kisbabánk. Másfél évem van hátra a diplomáig, így addig biztosan nem, de utána esetleg...

A kapcsolatunkban úgy vagyok vele, hogy a kor csak egy szám, de nem tudom, hogyha majd' 50 évesen lenne apuka, mennyire bírná a kisbabával járó mindennapokat. Éjszakai ébredések, nonstop készenlét, az életünk 180 fokos fordulata... Később folyton játszani vele, szaladni utána, menedzselni a mindennapjait, kezelni a dackorszakot, kamaszkort stb.


2022. jan. 22. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Érintettként nyilatkozom :)


Nekem volt már 2 lányom az előző házasságomból mikor összejöttünk. Velük is nagyon jól kijött. Aztán megszületett a közös kisfiunk 2021-ben. Az életénél is jobban imádja! Bármit megtesz érte! Neki ő az egyetlen gyermeke és nagyon látszik rajta. Ha itthon van, akkor felkel hozzá, csinál neki tápszert, ha nagyon nyűgös, dajkálja stb.

Sokkal inkább értékeli mint az exem, aki nálam 2 évvel volt fiatalabb, de kb sokszor lesz@rt minket.

Sajnos túl sokat nincs itthon, mert olyan a munkája. De ő egy olyan ember, akit megéri várni minden hétvégén :)


Én 33 éves vagyok, ő 54 :)

2022. jan. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A kor csak egy szám ez igaz. Na de elég durva belegondolni hogy ha ma szülnél neki akkor 60 éves lenne mire a gyerek még csak 14. Sosem értenék meg igazán egymást, ez már túl nagy generációs szakadék. Szerintem.


Az én szüleim egész jó kondiban vannak, épp 60 évesek. 3 éves unokával. Imádják és sokszor vagyunk ott, de azért látom hogy estére azért kipurcannak. Persze egy 14 éves után nem kell rohangálni, de biztos öregségére akar kamasz gyereket nevelni?


Saját vélemény de én nem vállalnám be.

2022. jan. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Saját példám nincs de a családban van. Aposom, 50 évesen talált magának új asszonyt,egy 35 éves nö személyében. Neki még nem volt gyereke, bevállalták apossal hogy belevágjanak.

Lett is két lányuk. Az egyik most 13 másik 16 éves.

Hát egyáltalán nem birta a velük járo problémákat.

Sokat hallgattam a lányoktol az elmult évek alatt,hogy nem igazán mennek sehova mert apukájuk nem igazán birja a tempot. Nincs kirándulás, hegy mászás, bobozás, kalandpark, strand mert apa mindig fáradt,s ez az már fáj neki,nincs kedve kimozdulni.

Ennek fejébe most 66 évesen vastagbélrákkal diagnosztizálták. Kapja a sugarat, rosszul van, a lányok nehezen viselik, apos pedig attol retteg nem látja majd öket felnöni, diplomázni, nem kiséri öket oltár elé...

A ti dolgotok, ez csak a mi példánk, lehet a te párod fitt lesz!

Minden jot nektek!

2022. jan. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Apósom 30 körül volt, amikor a férjem és az öccse születtek, és kereken 50, amikor a második házasságából is lett egy fia. Igaz, hogy ez a házasság is tönkrement, de a legkisebb fiának sokkal jobb apja lett, mint a két nagynak, rengeteget foglalkozott vele, a kisfiú (azóta már egyetemista) a válás után többnyire nála lakott. A két naggyal egyáltalán nem törődött gyerekkorukban. Úgyhogy ő pont arra példa, hogy van, aki ennyi idősen érik meg a feladatra igazán, de ezt persze előre nem lehet látni.
2022. jan. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem a babázós időszak a nehéz, hanem a 18 év, mire felnevelitek. Én ismerek ilyen házaspárt, anyuka 20-on éves volt, apuka 50 körül, mikor összejöttek, a gyerekek születésekor már 50 fölött volt a pasi. Fiatalos, sportoló pasi volt, mikor kicsik voltak a gyerekek, még nagyon aktív volt. Mire felsőbe, majd középiskolába mentek a gyerekek, a pasi eléggé összeszottyant. Korábban 10 évet letagadhatott volna, most meg idősebbnek néz ki a koránál. Már nyugdíjas lehetne, élvezhetné az idős éveit, de gürizik, hogy eltartsa a családot. Ráadásul a jóval fiatalabb felesége folyton hajtotta, hogy menjenek ide-oda, programok, túrázás, évi több nyaralás, ami egy 70 körüli, dolgozó férfinek már nagyon megerőltető. Persze sosem lehet tudni, a nagypapám 80 körül még nagyon aktív volt, apukám meg 64 évesen lerobbant, és 68 évesen meghalt. Persze a 46 éves még nem idős, de nem biztos, hogy egyből összejön a gyerek.
2022. jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Én 18 és 20 évesen szültem 5 évvel idősebb a férjem, kb mindent egyedül csináltam, én vittem kirándulni őket, mert a férjem a tv és a kanapé ura volt. Jó akkor még segéd munkásként dolgozott napi 10 órában volt, hogy hétvégén is.

Most 47 éves van egy lassan 3 évesünk, vele többet foglalkozik, sőt sétálni is elszokott jönni.

Ezt előre nem tudod mi lesz, úgy válald be a gyereket, hogy egyedül is megtudod oldani, ha kell.

2022. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Az erdekel hogy a gyerekkel fogja e birni tartani az iramot??? Ebreszto kisanyam hat meg veled sem 😜🤣 gondolj csak bele
2022. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem mindenkinek mindene a kirándulás. A férjemmel harmincasok vagyunk, de egyikünk sincs oda a kimozdulásért, kirándulásért (én próbálkozok néha), de ismerek sok hatvanast, akik legalább heti 1-2 alkalommal mennek kirándulni. Emberfüggő ez.
2022. jan. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mizu azóta?
2022. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy a sors iróniája-e, vagy Murphy, de szombaton kiírtam a kérdést, kedden lett 3 pozitív tesztem. Szóval a kérdés viszonylag gyorsan eldőlt.
2022. jan. 30. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!