Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól várható el,...

Hány éves kortól várható el, hogy néha magára főzzön a gyerek a szülő helyett?

Figyelt kérdés

2023. aug. 31. 18:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%

Gyereke válogatja. Egyrészt az is fontos, mennyire érdekli a dolog. A lányom már kicsi korában is sokat volt velem a konyhában. Most 12 éves, szeret kísérletezni. Egy bolognait már összedob. Tésztát sokszor főzött már magának (szereti a sajtos-tejfölös tésztát). Szokott muffint sütni, vagy bögrés sütit.

Rántottát, bundás kenyeret is csinált már.

Van egy kistesója, így sokszor mondja, hogy én foglalkozzak a kicsivel, addig ő majd főz, csak mondjam, mit kell csinálni.

Elvárni viszont szerintem nem lehet, mert van, akinek meg semmi érzéke a főzéshez. Pl.ott a férjem. Totál nem ért hozzá. De nem is érdekli. Amikor terhes voltam, akkor láttam talán 2x főzni. 1x bolognait, 1x chilis babot csinált, de közben a kanapén feküdtem, és mondtam, mit kell csinálni. És így se lett olyan jó. :D

2023. aug. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
85%
Én már 9 évesen készítettem az egyszerűeket (rántotta, főtt tojás, melegszendvics), 13 éves koromtól meg a bonyolultabbakat. Levesek, húsok, tészták stb. Csak a pénz kellett az alapanyagokhoz, onnantól mindent intéztem én (bevásárlástól kezdve a mosogatásig).
2023. szept. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem 16 évesen alap dolgokat illik tudni megcsinálni. Ettől függetlenül nem elvárható, majd 18 éves korától.

Én nem főzök, bent esznek az iskolában, bölcsiben, hétvégén meg rendelünk, így többnyire nincs hiszti ebből.

2023. szept. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
85%
Az mindenki figyelmét elkerülte, hogy nem arról van szó, hoyg MINDIG ö fözzön magára, hanem hogy NÉHA! Ez azért elég nagy különbség, alkalomszerüen akár 10-12 évesen sem gond.
2023. szept. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nem kellene egy gyerektől elvárni, de már 6-8 éves korától el lehet kezdeni tanítani főzni. Ha foglalkozol vele, megtanítod, lesz sikerélménye, és meg is szereti a sütés-főzést. Azután már elvárás, követelés nélkül is szívesen csinálja, fog segíteni, néha akár meg is főz, de ne vedd el a gyerekkorát!
2023. szept. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!