Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól várható el,...

Hány éves kortól várható el, hogy néha magára főzzön a gyerek a szülő helyett?

Figyelt kérdés

2023. aug. 31. 18:44
A kérdező szavazást indított:
10 évestől
12 évestől
14 évestől
16 évestől
18 évestől
55 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Hát azért pl egy rántottát már egy 12-13éves is megtud csinálni.
2023. aug. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Én 10 éves koromtól kezdve föztem magamra, részben azért, mert a szülök csak este kerültek haza, mire lett volna fött étel, már ágyba mentem volna, másrészt sokkal jobban ízlett, amit én föztem, mint amit a szüleim.
2023. aug. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
9 évesem van, esélytelen, hogy begyújtsa a gázsütőt, attól is beijed, ha pár pillanatig fognia kell a gyufát, mert fél, hogy gyorsan a körmére ég.. főzőlappal engedném olyan 12 évesen, de elvárni csak 14től lehet.
2023. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Amikortól megtanítod egy-két kaja elkészítésére. Ha nem mutatsz neki semmit, úgy csak akkor fog magára főzni, ha már elköltözött. Míg ha a 10 évesednek egyszer a kezébe nyomsz egy csomag tésztát, és elmondasz neki mindent (hogyan mérjen ki egy adagnyi száraztésztát, hogy kapcsolja/gyújtsa be a tűzhelyet, melyik lábasba/fazékba érdemes, mennyi ideig, egyáltalán mi az, hogy forr a víz...), ő meg csinálja, amit mondasz, aztán reszelt rá sajtot meg rak rá tejfölt (vagy amit akar), úgy már 10 évesen is van egy olyan kaja, amit vészhelyzetben el tud készíteni. De vészhelyzet nélkül elvárni ilyet szerintem leghamarabb 15-16 éves korában lehet.
2023. aug. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Gyerek kerdese szerintem illetve neveles.

En pl 17 evesen kezdtem csak el mert addig volt hazvezeto no / dajka aki nalunk volt napkozben es fözött is.

Utanna koleszos lettem es az elejen csak kajat rendeltem meg ettermekbe jartam de aztan apu letiltotta a bankkartyamat :-D es igy maradt a fozes.


Mostanra tudok de az elejen rossz volt, plane hogy lattam masok miket tudnak mar 18 evesen..

2023. aug. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

"Hát azért pl egy rántottát már egy 12-13éves is megtud csinálni."


Cuki. A harmadik osztályos tananyagot nem tudtad elsajátítani (igekötős igék helyesírása, de segítek: meg tud csinálni) de a gyerek szíveskedjen fakanállal a kezében világra jönni...

2023. aug. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

"9 évesem van, esélytelen, hogy begyújtsa a gázsütőt, attól is beijed, ha pár pillanatig fognia kell a gyufát, mert fél, hogy gyorsan a körmére ég"


Én is alig tanultam meg anno begyújtani, mert ugyanettől féltem. Nagy segítség egy gázgyújtó. 500 Ft és nincs ilyen gond.

2023. aug. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%

Érdekes hogy sokan a "16 évestől"-re nyomtak..

Miközben nekem meg 14évesen már jogosítványom volt kismotorra.. Jó időben motorral jártam iskolába, iskola után meg motoroztam a városba, vagy átugrottam a másik városba a haverokhoz stb.


A mai gyerekektől meg 16 éves kortól várható el hogy pl összedobjanak maguknak egy rántottát?!

2023. aug. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem "várható el".


Amíg a gyerek 18 éves nem lesz, otthon lakik addig a gyerek várhatja el, hogy legyen mit ennie.


Cserébe a szülők is elváják hogy ne beszéljen vissza, meg mondja meg hova megy, meg érjen haza este 11-re.


Nyilván ha a "gyereknek" nem tetszik a kaja amit kap, akkor főzzön magának olyat, ami tetszik neki, de "ha nem főzöl magadnak akkor nem lesz mit enned" hozzáállás akárhány éves a "gyerek" számomra nem elfogadható.

2023. aug. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

8 éves a lányom. A kínai zacskós levesig jutottunk, és a muffin sütésig (az az 1 bögre ez 2 bogre az receptes)

Tudja melyik fazék, mennyi víz, gáz begyújt stb. A muffint is a bekeveréstől a mikor és hogyan vedd ki a sütőbőlig. Szeret is velem főzőcskézni egyenlőre.


Szerintem ez gyerek függő is, meg szülő függő is. Van olyan osztálytársa aki egy szendvicset sem csinált meg magának soha

2023. aug. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!