Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beadatjátok a bárányhimlő...

Beadatjátok a bárányhimlő elleni oltást? Lehet hülyeség, de azon gondolkoztam, hogy ha mindenki beadatja, akkor az én gyerekem kitől fogja elkapni?

Figyelt kérdés

Még a pocimban van, pénteken leszek 39 hetes, és nézegettem az oltásokat, mi lesz majd, aztán elkezdtem gondolkozni ezen.

Szerintem ez az oltás annyira hülyeség, mert ha kis korban átesik rajta az egy életre védettséget ad,úgy tudom az oltás nem biztos....szóval jó lenne, ha lennének még olyanok, akik nem adatják be:)


2010. okt. 13. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én nem:15-20 évig véd az oltás,igy ha felnött korban kapja el majd,sokkal veszélyesebb.


Gyerekkorban meg mi is átestünk rajta és nem voltgondunk belöle..

2010. okt. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sem adattam be a kisfiamnak. Most lesz 3,5 éves. Nem is gondolkoztam rajta, hogy be kellene adatni. Nekem ez olyan természetes volt, hogy ha elkapja túl lesz rajta, ha nem akkor meg bízunk benne, hogy nagyobb korban sem kapja már el.

2010. okt. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én 30 évesen lettem bárányhimlős. Csak az arcomon 46 kiütés volt. 3 és fél hét táppénz. Az én gyerekkoromban nem volt még ilyen oltás. Ha tudtam volna, hogy nem voltam bárányhimlős (a gyerekorvos valami mást annak látott, úgy tudtam, voltam), felnőttként beadattam volna.
2010. okt. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

*ha nem akkor meg bízunk benne, hogy nagyobb korban sem kapja már el.


Nem bizalom kérdése. Férfiaknál felnőtt korban nagyon nagy arányban meddőséget okoz.

Maga a vírus olyan virulens, hogy ha találkozol vele, esélyed sincs megúszni.

Én a kollégám gyerekétől szereztem, a kollégámon keresztül. (Előző voltam.) Nem lehet(ett) elkerülni, mert a gyerekek elkaphatják bárhol, bármikor... :(

2010. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
oké, ha egy ideig nem esik rajta át az ember, akkor talán nagyobb korban be lehet adatni, de szerintem annak nincs értelme, hogy kis korban megkapja egy gyerek...én jobban örülnék, ha majd átesne rajta...csak ha nem lesz senki akitől elkapja, akkor az úgy nem jó...remélem lesz:)
2010. okt. 13. 12:21
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én bátyám majdnem belehalt 5-6 évesen a bárányhimlő szövődményébe: agyhártyagyulladás.

Én nem tartom hülyeségnek ezt az oltást. Meg is kapta a lányom, 2-t 3 hónap különbséggel. Lehet, hogy így is el fogja kapni a bárányhimlőt, de legalább szövődménye nem lesz.

2010. okt. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]

igen beadatom. Attól nem kell félni, hogy mindenki oltat, és nem lesz, akitől elkaphatja a betegséget, amíg fizetős oltásról van szó.

2010. okt. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, éppen ma megyünk a kis kétévesünket oltatni.

A jelenlegi tudásunk szerint két oltással nagyjából ugyanakkora védettséget érhetünk el, mint a betegség átvészelésével, csak éppen sokkal kisebb szenvedés árán és komplikációk esélye nélkül.

2010. okt. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen,én be is adattam már a kislányomnak!!
2010. okt. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én eddig azon az állásponton voltam, hogy nem mert mi is átestünk rajta, ez egy gyerek betegség. Aztán jött anyósom hogy ja a fia nem is volt bárányhimlős. No ekkor elgondolkodtunk a védőnőnkkel hogy ha apa még nem volt akkor nagy rá az esély hogy majd az oviból a lányunk haza hozza neki, és mivel felnőtt korban sokkal súlyosabb és komoly szövődményei lehetnek így most már kezdek az fele hajlani hogy mi is beadatjuk. Még nem tudom. Most másfél éves a lányunk.
2010. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!