Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen manapság divatos...

Milyen manapság divatos gyereknevelési elvekkel vagy módszerekkel nem tudsz (vagy nem tudtál)azonosulni?

Figyelt kérdés

Nem!!! provokatív kérdés! Kérlek titeket ne menjen át ez abba,hogy valaki ír valamit,majd te nem értesz vele egyet,és támadod,miért nem. Pusztán arra vagyok kíváncsi,ki mivel nem tud azonosulni,elsősorban csecsemő illetve kisebb gyerekek nevelése kapcsán. Én például idegenkedek a hordozó kendőtől,egyszerűen nem éreztem magaménak. Más mondjuk nem híve az igény szerinti szoptatasnak...stb. most csak említettem egy dolgot.

Ismét,nem!! az a kérdés célja,hogy elkanyarodjunk tőle és vita alakuljon ki. Kérek mindenkit,tartsa tiszteletben a másik véleményét,még ha olyant is ír,ha azzal nagyon nem értesz egyet.


2023. máj. 17. 17:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az EC ilyen:

[link]

Pedig ismerek egy anyukát, aki mind a 4 gyerekénél végigcsinálta nagy sikerrel, de valahogy nekem nagyon idegen.

2023. máj. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nincs konkrétan ilyen. Azt én nem sorolom a modern nevelési elvek közé, amikor félreértelmeznek egy nevelési elvet. Például ez a döntési lehetősége a gyermeknek. Egysejtűek szintjén van elmagyarázva, hogy hogyan is néz ez ki, de a sok hígagyú képtelen felfogni. Ezekből lesz, hogy Pannika dönti el, hogy akar-e a doktornénihez menni ha köhög. Ez nem nevelés, szerencsétlenkedés. Ugyanaz, mikor a szülők nem mernek nemet mondani a gyereknek. Ezek nem nevelési elvek. Ahhoz nevelni is kéne.

Én igyekszem nyitott lenni amúgy a mai trendekre. A hordozás például bejött, az igény szerinti szoptatás is, az egy szobában alvás az első x hónapban, olykor az együttalvás, és a hordozás is. Az EC nem sikerült, sőt egyelőre a bilitől is messze vagyunk. Nem az azonosulással van a baj, szimplán nincs hozzá türelmem, erre jöttem rá elég hamar 😂

2023. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
85%
12: végre valaki kimondta, amit gondolok. Tök jó dolgokat ítélnek el - még olyan emberek is (mint egy óvódapedagógus), akiknek elvben értenie kellene hozzá, - csak mert sok hülye nem tudja jól alkalmazni őket, és ez vonul be róla köztudatba.
2023. máj. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
81%
13, igen, lehetne is mondani, hogy nem a víz a hülye, amiért nem tudsz úszni. De sok ember szerint most valamiért mégis a víz a hülye 🤷‍♀️
2023. máj. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
66%

12es szívemből szólt.

Talán ez idegesít a legjobban engem is, mert nálunk a pozitív fegyelmezés nagyon bejött, és ha valakinek elmondom, sokszor az a téveszméje, hogy nálunk nincsenek szabályok, a gyerek azt csinál, amit akar, sőt, egyenesen bíztatjuk rá, hogy vágjon minket pofán minden következmény nélkül, mert a "valaki valakije" azt mondta, hogy ez ilyen.

Na ilyenkor fogom a fejem, hogy természetesen igen, mindenképp az a célom, hogy pszichopatát neveljek a gyerekemből...

Szóval sokan keverik is a fogalmakat.

2023. máj. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
51%

A kistesó szülinapján a nagynak is kell ajándék mert nem bírja felsolgozni, h9ő nem kap. Ez max. 5 éves korig ok, de aztán már nem.

Meg a hasonlók, csa nehogy szegény gyerek összeomoljon lelkileg. Nem baj, majd megszivja felnőttként. Bár hasonlót irtak feljebb is.

2023. máj. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
35%

Azok a nevelési elvek, amiket így félre lehet értelmezni és rosszul használni tömegesen, azokat kicsit lehet újra kéne gondolkodni, de minimum messze állnak a tökéletestől, ahogy egyébként a nevelési elvek egyike sem alkalmazható minden gyerekre.


Egyébként nem idegenkedem semmitől, csak egy dologtól, de az nem nevelési elv. Az univerzalitástól. Sok anyuka azt hiszi, hogy ami neki bejött vagy éppen nem, az a másiknak is ugyanúgy fog bejönni vagy éppen nem. Nem értem miért kell a másikat megszólni, okoskodni, ha valaki másképp csinál valamit. Gyerekenként és anyánként változik minden, hogy mi jön be kinek.

2023. máj. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
84%

Amikor semmit nem szabad a gyereknek, mert túlféltik.

Pl: Ne fuss! Ne menj gyorsan a kismotorral! Vagy nem kap még 3 évesen se ceruzát, tollat, neki való ollót vagy bármit, mert elvághatja a kezét, kiszúrhatja a szemét. Üvegpoharat se, nehogy leejtse! Esik az eső vagy a hó meg fújdogál a szél? Akkor marad a házban ücsörgés. De a kedvencem, mikor ha véletlen mégis eljutnak a játszótérig.. Odajött hozzám. egy ilyen anyuka és közölte hogy szóljak rá a gyerekemre, hogy ne kettesével szedje a fokokat a csúszdára mászva, mert akkor majd az övé is úgy akarja! Azt hittem padlót fogok.


A másik típus pedig az, aki nem tufja elviselni, ha a te gyerekednek van valamilye, ami az övének nincs. Ilyet sajnos elég közelről (családból) ismerek. Konkrétan neglát valamit itt nálunk, amit mondjuk a gyerek apja barkácsolt, egyből jön, hogy ilyen neki is jó volna, az ő gyereke is örülne neki. Itt voltak nálunk, játszottak egymással a gyerekek és az enyém nem adta oda az övének a játéktelefont (akkor épp soha le nem rakta, az volt a kedvence), már neten!! nézegette, hol tudna az övének is olyat rendelni. Legközelebb mikor mentünk hozzájuk már ott is volt a gyereknek a sajátja. De amúgy valószínűleg éppen ezért, mivel hogy nincs olyan, amit ne kapna meg, mert csak másnak is van, az a gyerek semmit nem tud megbecsülni, mindent tönkretesz, eltör, széttép.

2023. máj. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
44%

17: nem kell újragondolni, csak kell hozzá háttértudás, nem árt ha van tapasztalatod saját önismeretben és nem 3 mondatból akarsz megérteni egy rendszert, hanem beleteszed az időt és energiát, hogy tanulj róla és megértsd. És utána tudatosan tudd alkalmazni a saját gyerekednél, az ő igényeire szabva.

De a legtöbb ember ezt nem teszi meg, de ettől nem az elv a rossz és nem azt kell újragondolni.

2023. máj. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
47%
Nem értek egyet 19-es, ami ennyire túl van magyarázva, ennyire személyre kell szabni és felremagyarazni, az korlátozottan használható, nem gyereknevelési elv. Gyereknevelési elv hogy nem ütöm meg. Gyereknevelési elv hogy nem adok rá pelenkat, hanem biliztetem születésétől fogva. Az hogy pozitívan fegyelmezek nem gyereknevelési elv, mert ahány szerző, ahány szülő, ahány gyerek, annyiféleképpen értelmezi és használja mindenki. Én pedig nem látom hogy az ilyenek használhatóak. Családban van anya aki évekig falta a könyveket a pontosítás érdekében, most ott tart hogy van egy total hülye és kezelhetetlen gyereke, addig pontosított könyvek alapján, ahelyett hogy a gyerekét nevelte volna.
2023. máj. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!