Olvastad már ezt?

Figyelt kérdés
[link]
2010. okt. 9. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam el, és sok esetben eltúlzottnak érzem. Van benne igazság is, de legalább annyi tévedés is, szerintem.
2010. okt. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a nők erejéről szóló rész azért tetszett :)

Szerintem jó cikk, de ez is propaganda, sok túlzással.


A dédim anyukája is otthon szült természetesen, 5 gyereket. (...) de arról nem beszél senki, hogy mennyi baba halt meg. Sőt, hogy mennyi vetélés volt, mikor a nők ugyanúgy dolgoztak, mintha nem is lennének várandósak. persze, akkor egy nő akár 10-15x is volt terhes, elvetélt 5-6x, megszült 9-et,abból felnevelt 7-et.


Valahol az arany középutat kéne keresni szerintem. Egy születésházát, ahol azért legyen egy mentő, meg egy inkubátor, ha véletlenül kellene.

2010. okt. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igaza van!!!!jogunk van dönteni. ha valaki akar mennyen korházba, de ha nem legyen lehetősége otthon szülni.
2010. okt. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

mindig voltak/vannak/lesznek semmire való, de magukat fontosnak gondoló emberek, akik hülyeségekkel tömik az arra vevő emberek fejét.

És tele van mérhetetlen ostobaságokkal, tárgyi tévedésekkel, összevissza dolgokkal (ez a tipikus keverem a szezont a fazonnal,nem is illik ide, de jól hangzik.)

2010. okt. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jogunk van dönteni. Csak akkor ne sipákoljon senki, ah meghal, vagy súlyosan károsodik a babája az otthonszülés alatt, hiszen ez az ő felelőssége, és az ő döntése. Ez most is adott, bárki dönthet úgy, hogy G.Á-nál szül, de az az 5 baba biztosan nem választotta volna ezt a lehetőséget.

A cikk nem rossz, de nagyon sok mindennel nem értek egyet.

Pl. szó nincs arról, hogy mit tegyünk otthon, ha például csak egy azonnali császármetszés menthetné meg a babánk életét.

Amíg nincs lehetőség AZONNALI orvosi segítségre, addig felelőtlenség otthon szülni.


Soha eszembe nem jutott, hogy otthon szüljek. És semmi gondom nem volt, mert a szülőszoba akár otthon is lehetett volna, az égvilágon semmi nem emlékeztetett arra, hogy kórházban vagyok. Volt kád, labda, fotel, tévé, kényelmes ágy. És nem mellesleg nő volt a doki. Évtizedeken keresztül harcoltak nagynevű emberek (pl. Semmelweiss), hogy elérjék, a nők akarjanak kórházban, steril körülmények között szülni. Mert az a kor olyan volt, hogy lehetett rettegni az otthonszüléstől is, meg a kórháztól talán jobban.

Biztosan nem volt jó sokáig a kórházi szülés, de azért a mostani körülmények messze nem olyan mostohák, mint ahogy azt sokan látják. Még a hátadon sem vagy köteles feküdni a szülés alatt, én pl. zsámolyon szültem, sokkal könnyebb volt.

És nyugodtan nézzetek hülyének, de magasról teszek a saját kényelmemre, és arra, hogy ki milyen erőt szorít bennem vissza, ha a gyerekem biztonságáról, egészségéről, vagy neadjisten az életéről van szó! Hiszen az életem adnám a gyerekemért, nem hiszem, hogy ezzel vetekedni tudna a háton fekve szülés, vagy a kórházi kényelmetlenség.


Ettől függetlenül támogatom, hogy legyen otthonszülés, de csak akkor, ha a biztonságot is garantálni tudják (pl. mentőautóval a ház előtt). Amíg ez nem lehetséges, addig én felelőtlennek tartok mindenkit, aki saját döntés alapján szül otthon.

2010. okt. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsóval 1000%-ig egyetértek!
2010. okt. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is a 14.03assal értek egyet. Amíg nem lehet garantálni, hogy ha baj van, akkor gyorsan segítenek, addig nagyon kockázatos az otthon szülés. Én nem kockáztatnám a babám életét a saját kényelmem, heppem, akármim miatt. Semmi baj nem volt a kórházzal, bár ez egy nagyon jó kórház bartáságos szülőszobákkal (KIstarcsa). Biztonságban éreztem magam, mert bár a szülés 14 órája alatt többnyire a férjemmel ketten voltunk, de tudtam, hogy ha kell, akkor ott vannak az ajtón túl, akik tudnak segíteni.
2010. okt. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 14:03-as gugli a te barátod is!

De csak, hogy tudd, Semmelweis Ignác nem azért harcolt, hogy a nők kórházban szüljenek steril körülmények között, hanem azért, hogy A NAGYTISZTELETŰ ORVOSOK boncolás után legyenek kedvesek kezet mosni mielőtt egy szülést levezetnek.

Ugyanis már az ő idejében is rengetegen szültek kórházban, de akkor nem pattogtak az otthon szülésért. És meglepő,de ott halt meg a legtöbb csecsemő és anya ahol az orvosok vezették le a szüléséket, mert a szegénykorházakban, ahol csak bába volt nem fordult elő ilyen eset nagy számban.

2010. okt. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, én elolvastam a Semmelweis életéről szóló könyvet, és képzeld, a történet ez volt:

A nők nem voltak hajlandóak kórházban szülni. Mivel otthon rengeteg újszülött meghalt, így Semmelweiss elkezdte kapacitálni az anyákat, hogy ne otthon szüljenek. Viszont aki hallgatott rá, az meghalt gyermekágyi lázban a kórházban. Ezért kezdett el vizsgálódni, és rájött, hogy a gyermekágyi láz oka az, amit leírtál. És amikor elérte, hogy megmossák a kezüket, és fertőtlenítsenek, akkor csodák csodája csökkent a halandóság.


Nekem nem kimondottan google a barátom, még mindig az a véleményem, hogy az alapvető műveltséget nem az internetről fogom megszerezni, az én barátaim a könyvek. Lehet maradi, de lásd te sem ismered a teljes történetet, akkor csak jobb a könyv, mint a google.


Nem mellesleg a kérdésre kellene válaszolnod, nem a válaszadókat csesztetned, pláne úgy, hogy nem is ismered, amit írsz. Rád is igaz a mondás, ha hallgattál volna...

2010. okt. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!