Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi tgyás-t és gyed-et kap...

Mennyi tgyás-t és gyed-et kap aki, minimálbérre van bejelentve?

Figyelt kérdés
ma beszéltem az EP-ral és 59-ezret utaltak a mai napon, ez reális? ennyinek is kellene lennie?
2010. okt. 6. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha semmi mást nem kaptál, csak a minimálbért, semmilyen egyéb juttatásod nem volt (ruhapénz, jutalom, 13. havi stb), akkor ez nem reális, kb. egy 10-essel kellene kevesebbnek lennie.
2010. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tgyás-ra ez igenis reális egy hónapban. Sajnos tudom, mert aranyos munkáltatóm engem is minimálbérre jelentett be. A GYED pedig kb olyan 55ezer lesz. Sőt ha jol emlékszem volt olyan hónap, hogy 62ezret is kaptam TGYÁS-t. De vannak a Net-en kalkulátorok ahol ki tudod számolni. Sajna most nem tudok linkelni, de keress rá! Az a tuti.
2010. okt. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pont azért írtam, hogy nem reális, mert beírtam a kalkulátorba.

De amúgy a minimálbér 73500, annak a 70%-a 51400 BRUTTÓBAN! Azlrt szerintem elég egyértelmű, hogy ha a bruttó 51 ezer forint, akkor a nettója nemigen lesz 55.


Ha pedig garantált bérminimumot kapsz (89.500), akkor az nem minimálbér, a kettő nem ugyanaz. Viszont a garantált bérminimum esetén az 59 ezer tgyás teljesen reális.



De itt a kalkulátor:

[link]

2010. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!