Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhes vagyok! Mikor mehetek...

Terhes vagyok! Mikor mehetek el leghamarabb táppénzre? És mennyi lesz az összege ha minimálbérre vagyok bejelentve már két éve?

Figyelt kérdés

Nem vagyok munkakerülő, és kényes sem, csak 55km-re lakom a munkahelyemtől emiatt sokat autózok, buszozok és este fél 8ra érek csak haza! Nagyon megviselte a szervezetemet eddig is, de most hogy tudom babát várok félek nem fogom sokáig bírni! (a másik ok hogy a fizum felét elköltöm benzinre és buszbérletre)

Akinek van valami tanácsa vagy bíztatása nyugodtan írjon! Aki nem ért meg annak a véleményére, válaszára is kíváncsi lennék!

Köszönöm Nektek, előre is!


2009. nov. 2. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Onnantól mehetsz táppénzre , hogy van szívhang a babánál és kiállítják a kis könyvedet. Bármilyen indokkal. Elmondod a nődokinak, hogy fárasztónak érzenéd a mindennapos bejárkálást, ráadásul nagyon sokszor émelyegsz...stb. és máris küld a házidokihoz, hogy írjon ki. A táppénz, most nem akarok csacsiságot írni, de asszem 70%-a a minimálbérnek, vagy a nettónak. De lehet hogy megcáfolnak majd :)

2009. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amint megvan a legelső papírod, miszerint terhes vagy.(1 élő embrió stb....)Nekem azt mondta a doki, hogy csak annyit kell mondanom, hogy nem bírom a munkát mert fáradt vagyok,és kiír.Szóval a legcsekélyebb panaszodra is mehet a táppénz:)És boldog babavárást:)
2009. nov. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Hát ez nagyon érdekes. Én napi 150 km-t utazom az otthonom és a munkahelyem között (vonat), és nekem azt mondta a doki, hogy valami nagyon alapos indok kell ahhoz, hogy kiírjanak, mert ezt nagyon szigorúan veszik. Bár én még nem akarok elmenni táppénzre, csak kíváncsi voltam, és megkérdeztem.
2009. nov. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
bocsi utolsó, de akkor valami nagy kenőpénzt várt a doki, mert én abszolút nem voltam veszélyeztetett , tök jól éreztem magamat, de a doki állandóan mondta, hogy szóljak, ha nem szeretnék tovább dolizni, mert kiír. Alapos indok? Émelyegsz,és sokszor szédülsz.
2009. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
azt mond a dokinak hogy görcsölgetsz és fáj a hasad elég sokszor. (nekem a szülésznő tanácsolta h ezt mondjam). De szerintem nem vacilálnak vele. Én először a körzetihez mentem hogy irjon ki, mondta hogy ő kiir de miért akarok elmenni táppénzre. Mondtam hogy hát mert messze van a munkahely, stb. Azt mondta ez nem indok. Ezután a szülésznő mondta hogy mindig azt kell mondani h görcsölgetsz. Ezután már kiirt táppénzre szó nélkül.
2009. nov. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köteles kiírni, bármilyen apró panaszod van.Nekem a háziorvos is megkérdezte, hogy a továbbiakban szeretnék-e dolgozni.Ki is írt, aztán utána mégis dolgoztam, sőt most is a 21.hétben.20 hetesen voltam terhesgondozáson a nőgyógyásznál, és ő is mondta, ha nem bírom a munkát elmehetek táppénzre.Pedig tudja, hogy kényelmes irodai ülőmunkám van.
2009. nov. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Aranyosak vagytok és sokat segítettetek!

vonatos utazós kismamának:

Nekem az utazással azért is van problémám mert 8kor elindulok otthonról autóval, átszállok buszra beérek a városba, séta és 10re vagyok a munkahelyemen. Nem mindig bírom ki hogy ne keressek fel egy nyilvános wc-t, sokszor annyira kell pisilni hogy nem bírom ki a munkahelyemig! Igy van sajnos hogy kések.... :(

2009. nov. 2. 12:50
 8/8 anonim ***** válasza:

A mértékéhez egy kis adalék:


Tíz százalékkal csökken a táppénz mértéke július 31-e után bekövetkező keresőképtelenség esetén - mondta Bogdán Zsuzsanna, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár pénzbeli ellátási főosztályának vezetője.


A táppénz mértéke folyamatos, legalább kétévi biztosítási idő esetében a figyelembe vehető jövedelem naptári napi átlagának a 60 százalékára csökken (korábban 70 százalék volt). Ennél rövidebb biztosítási idő esetében vagy a fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátás tartama alatt 50 százalék lesz, az eddigi 60 százalék helyett.

2009. nov. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!