Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor hogy is van a GYED...

Most akkor hogy is van a GYED jogosultság?

Figyelt kérdés

Tudom, millió kérdés van e témakörben, mégsem világos a következő.

Úgy olvastam, a szüléskor biztosítottnak kell lennem.

Tehát, ha mondjuk megvan a 2 éven belüle bedolgozott 1 év, de a szülést megelőzően pár hónapig nem dolgozom (pl. nem tudok a terhesség miatt)és nem táppénzen vagyok, hanem szimpla munkanélküli, akkor jár a GYED vagy nem?

Vagy jár, de csak akkor, ha fizetem továbbra is magamnak a havi 4ezervalamennyi TB járulékot?


Légyszíves, valaki hétköznapi, érthető nyelven magyarázza el nekem!

Köszönöm!


2010. okt. 5. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ami biztos, az az, hogy az APEH felé fizetendő járulék (az a bizonyos 4 ezer valamennyi) pénzbeli ellátásra nem, csak az egészségügyi szolgáltatás természetbeni igénybevételére jogosít.
2010. okt. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha úgy vagy munkanélküli hogy álláskeresési járadékot kapsz és az alatt az idő alatt születik meg a baba akkor jogosult vagy tgyás-ra.

Ha a négyezer valamennyit fizeted akkor csak gyes-re vagy jogosult.

2010. okt. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tgyás gyed jogosultságnak több feltétele is van. Az első, amit te is írtál, hogy szülés előtt 2 éven belül legyen 365 biztosított napod. (ez nem egyenlő a magad után fizetett tb-vel, ilyen napok csak akkor keletkeznek, ha egészségbiztosítási járulékot vonnak a jövedelmedből, vagy egy részét kiválthatod iskolával, illetve rehabilitációs támogatással, de a lényeg a munka).

További feltétel, hogy biztosított legyél szüléskor, (vagy szülés előtt 42 nappal) a tgyáshoz, illetve igényléskor a gyedhez (a gyed akkor is jár, ha a biztosítottság a tgyás alatt szűnt meg).


Vagyis ha nem vagy biztosított, akkor csak az alanyi jogon járó gyest kapod.

Viszont ahogy előttem is írták: ha álláskeresési támogatásban részesülsz, akkor biztosítottnak minősülsz, és járni fognak a juttatások.

2010. okt. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!