Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás és a macska...

Gyerekvállalás és a macska valóban nem fér össze?

Figyelt kérdés

Segítsetek legyszi. Párommal gondolkodunk a gyerekvállaláson, csakhogy hallottam olyan verziókat, hogy akkor a macskának mennie kell. Hogy a védőnők nem engedik.

Van egy 2,5 éves ivartalanított lány cicusom, oltva, féreghajtva. Kicsi kora óta velem van, így nem bírnék megválni tőle. Imádom. Viszont már nagyon foglalkoztat a gondolat, hogy gyereket szüljek. Én azt hallottam, hogy ha én már megfertőződtem toxoplazmózissal, akkor a gyerekem védett lesz ellene. A szőrével kapcsolatban is két verziót hallottam, 1-jó ha ott a cica, mert erősebb lesz a gyerek immunrendszere, 2-asztmás lesz. Melyik igaz?

Valóban nem lehet szobacica mellé gyereket szülni? Segítsetek kérlek, mert nagy dilemmában vagyok.


2008. dec. 27. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

szia,

itt mindenki mást fog mondani, a saját tapasztalatát. én speciel nem voltam szerencsés vele,és nem azért mert soha nem volt macskám, (egész életemben voltak, úgyhogy a fertőzésen átestem már) hanem sajna egyéb más ún. 'károkat' okozott.

Egyébként érdemes lenne az orvos véleményét kikérni erről, aztán ha ott tartasz majd, a védőnőét is.

Addig is ha aktívan rajta vagytok a témán, de cseréld az almot, és mindig moss kezet macskázás után.

2008. dec. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy elhidd, hogy mennie kell a macskának! Ahogy te gondozod, a világon semmi baja nem lesz a kicsinek tőle! Azt egyébként külföldi kutatók már bebizonyították, hogy az ha a gyerek egy állattal együtt nő fel, csökkenti az allergia esélyét. Az is igaz, hogy a toxoplazmózison már valószínűleg régen túlestél. Ezt egyébként hajlamosak az emberek csak a macskák nyakába varrni, pedig leggyakrabban nem is rajtuk keresztül, hanem nem kellően hőkezelt hússal terjed. Idézet egy macska specialista állatorvos honlapjáról:


" Az ember toxoplazmózisa


Mint említettük, néhány állatfajt és az embert is megfertőződhetik a Toxoplazmák, de egyedül a macskafélékben zajlik le a parazita teljes fejlődési ciklusa. Ez azt jelenti, hogy egyedül a macskafélék képesek a bélsarukkal üríteni a betegség fertőző alakját (az oocisztákat) és azzal más állatokat vagy embereket fertőzni. Ennek ellenére extrém ritka, hogy a fertőzést a tulajdonos a saját macskájától kapja el.


Az emberek és a macskák fertőződésére is elvileg három lehetőség van. A macskák által ürített toxoplazma oociszták a külvilágon 1-5 nap alatt megérnek, vagyis sporulálódva fertőzőképessé válnak. Ezek lenyelése fertőzést okozhat. Mind emberben, mind pedig macskában elöfordulhat, hogy a terhesség, illetve a vemhesség alatt fertőződött anyák méhén át jut a magzat(ok)ba a kórokozó. Azonban a fertőződés jellemző útja nem ez, hanem az a nyers hússal való érintkezés és a nem megfelelően hőkezelt húskészítmények fogyasztása révén következik be. A fertőzött állatok szöveteiben ugyanis hosszú ideig fertőző képes állapotban maradnak a Toxoplazmák. Így a macskatartók és a macskával soha nem érintkezők egyaránt veszélyeztetettek.


Ahhoz, hogy a macskától kapjuk el a fertőzést, a következő körülmények mindegyike szükséges:


1. A macskának fertőzöttnek kell lennie. Ez általában a ragadozó életmód miatt következik be vagy a nyers, illetve nem megfelelően hőkezelt sertés- és juhhús, esetleg csótány vagy földigiliszta fogyasztása révén.

2. A macskának ürítenie kell a kórokozót a bélsarával. Ez csupán 10 napig tart a fertőződés után és jellemzően soha többé nem ismétlődik meg.

3. Ahhoz, hogy a bélsárral ürült kórokozó fertőzőképessé váljon, 1-5 napig érnie (sporulálódnia) kell a külvilágon. Ezért a friss macskabélsár nem okozhat fertőzést.

4. A külvilágon megérett (sporulálódott) Toxoplazmákat le kell nyelni ahhoz, hogy fertőzést okozzanak. A kórokozó nem terjed légi úton.


Nagyon kicsi az esély arra, hogy valaki a macskájától fertőződjön meg. A nem megfelelően hőkezelt, főleg sertés- és juhhús a fertőzés leggyakoribb forrása. A legjellemzőbb fertőzési ok a sertéshússal kevert marhahúsból készült hamburger fogyasztása.


A toxoplazmózis egy valódi betegség, de nagyon ritka, különösen a annak figyelembevételével, hogy milyen gyakoran fordul elő a fertőződés. Teljesen értelmetlen ezért emiatt óvakodni a macskatartástól. Még az immunhiányos betegek esetében sem indokolt a macska távoltartása, mert ők is általában más forrásból származó korábbi fertőződés fellobbanása miatt betegednek meg toxoplazmózisban.


Érdekes megfigyelés az is, hogy a beteg macskákat kezelő állatorvosok sem fertőzöttek gyakrabban, mint mások."


[link]

2008. dec. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Ezt tudtam, hogy nem csak a macskától fertőződhetek meg. Igazából amiatt aggódok, hogy tényleg ellenzik az orvosok a macsekot és a gyereket egy légtérben. Bár én hülyeségnek tartom. Mi gyerekkorunkban még a csirkeszart is megettük, mégse lett semmi bajunk. :)
2008. dec. 27. 09:56
 4/8 anonim válasza:
100%

Szerintem maradhat a cicus.Amikor kicsi voltam nálunk is volt cica és nincs semmi bajom.Melesleg még tesóm is van de neki sincs semmi baja hogy kiskorunkba volt!

Ugyhogy sztem maradjon a cica.

2008. dec. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan maradhat a macska, foleg, hogy szobacicarol beszelunk. Es lehetnek egy legterben is, csak lehetoleg ne aludjanak egyutt, mert olyan remhirek terjengnek, hogy a macska szeret rafekudni a babara, aki igy megfulladhat. (Szerintem ez is hulyeseg...)
2008. dec. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugodtam. Nem tudnék megválni a cicától, inkább naponta kitakarítok, minthogy mennie kelljen.
2008. dec. 27. 12:48
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is van cicám, és bevállaltuk a gyerkőcöt mellé.

A gyerkőc ugyan még nem született meg (36. hétnél járok), de eddig semmi problémánk nem volt a cicával.


A toxoplazmozis úgy fel van fújva, ahogy általában a tömeghisztériák szoktak. Gyerekkorom óta imádom az állatokat, a legótvarabb kiscicákat is hazavittem, és gazdit kerestem nekik, mégis negatív lett a toxoplazmozis vizsgálatom.


Ha nagyon aggódsz, csináltasd meg a tesztet most, ki fogja mutatni, hogy átestél-e már a fertőzésen, vagy sem. Ha nem, úgyis megcsináltatod újra, mikor már terhes leszel.(veszélyt csak az jelent, ha a terhesség alatt kapod meg el)


Egy biztos: az almot NE TE takarítsd, mert úgy fertőződhetsz meg, ezt a kockázatot én sem vállaltam be, nálunk a férjem melója lett az alomtakarítás.


Egyébként engem a védőnőm kinevetett, amikor félve megkérdeztem, mi legyen a cicával, mert én felelősséget vállaltam érte is, amikor magamhoz vettem...

Ugyanis neki is van, már van három gyerkőce is, és soha semmi gondot nem okozott a macska jelenléte.


Szerintem nem kell választanod a cica és a gyerek között.

Ráadásul meggyőződésem, hogy a gyereknek jót tesz, ha egy kis állat a közelében van, mert nem lesz olyan beteges, mint a steril körülmények között, "vákuumban" felnőtt gyerekek.

2009. jan. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.

A cica mindenképp marad, nem is tudnék már megválni tőle.

A toxo tesztet mindenképp előtte szeretnék csináltatni. Csak, hogy tudjam átestem-e már rajta.

Igazából azért tettem fel a kérdést, mert volt egy ember aki azt mondta, hogy mennie kell, és én nem akartam hinni neki. Most már tudom, hogy ő a buta, és tájékozatlan.

Köszönöm a válaszokat.

2009. jan. 15. 09:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!