Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan neveljek két nyelven a...

Hogyan neveljek két nyelven a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés
26 hetes terhes vagyok, orosz az anyanyelvem. Ezt szeretném kihasználni és már most csak oroszul szólok hozzá ha mocorog és orosz dalocskákat énekelek neki. Apa csak magyarul beszél. Azt hallottam, hogy összezavarodhatnak a gyerekek és sokáig nem kezdenek beszélni egyik nyelven sem. Adjatok tanácsot, mit tegyek?
2010. szept. 27. 12:01
 1/10 anonim válasza:
Ismertem egy kislányt, 4-5 éves lehetett, a szülei németül és magyarul beszéltek vele. Hát, egy mondatban elmondott 3 magyar szót, és 2 németet. Nem volt könnyű megérteni, de szerintem idővel meg tudja különböztetni a nyelveket,
2010. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan beszélj hozzá oroszul a férjed meg magyarul. Semmi baja nem lesz, legfeljebb tökéletesen fogja mindkét nyelvet beszélni. Én angolul tanítom a lányom, holott nem vagyok anyanyelvű. Tökéletesen beszél két nyelven. 2.5 éves, rengeteg mondókát tud magyarul, angolul is. ajánlom a kétnyelvügyerek blog-ot olvasgasd!
2010. szept. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Pár hete beszélt egy szakértő erről a tévében.

Azt mondta, hogy csak akkor szabad, ha mindig oroszul beszélsz hozzá, az Apuka meg mindig m agyarul, mivel a gyerkőc személyhez köti a nyelveket, így nem fog keveredni, mert akkor Neked oroszul fog válaszolni, az apukának meg magyarul. És persze, csak akkor szabad ezt alkalmazni, ha anyanyelvi szinten beszélitek a nyelveket, de szerencsére Nálatok ez áll fenn.

2010. szept. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Bocs az off-ért. Nem t.városi vagy véletlenül?:-)
2010. szept. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha te orosz anyanyelvű vagy, babához is ezen a nyelven beszélj, apa meg magyarul. Ha a szülők anyanyelve más, így könnyem megtanulják mindkét nyelvet, hisz ez nem egy mű közeg. Te ismered az orosz nyelvet tökéletesen, még a dajkanyelvet is, apa meg épp így a magyart. Az unokahúgom magyar, a férje amerikai. A gyerekeik mindkét nyelvet tökéletesen beszélik. Igaz, hogy eleinte az angolt kezdte hamarabb beszélni a kislányuk, de utána a magyar is jött. Apához máig angolul szól, anyukához magyarul. Ugyanígy a most 2,5 éves, ő magyarul kezdett beszélni... Még azt is tudják, hogy az ismerősök közül kinek melyik nyelven beszéljenek :)) Igen, eleinte volt, hogy 1 mondaton belül használtak angol és magyar szavakat is, de ez hamar elmúlt. Ők egy bibliaiskolában dolgoznak, ahol elég sok a vegyes házasság és a többi gyereknél se volt probléma a nyelvelsajátítással. Ha az anyanyelvedről van szó, akkor nem lesz nálatok se gond, nyugi !
2010. szept. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Unokatesóméknál is így volt, de semmilyen zavart nem okozott náluk. A fiú perfect beszél oroszul, de a lány csak érti viszont nem beszéli.

Most nálunk az a helyzet, hogy a sógornőm oroszul beszél a picivel, viszont mi a sógornőmmel angolul, a kicsivel meg magyarul. Hogy ebből mi fog kikeveredni, azt nem tudom. :)

2010. szept. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha az anyanyelved az orosz akkor oké. Állítólag ha te is csak tanultad akkor annyira nem jó ha egy magyar anyuka magyar környezetben más nyelven beszél hozzá. Nekünk van egy ismerősünk, angol tanár az anyuka de nem anyanyelvű és angolul beszél a gyerekeihez, kicsit (nagyon) kellemetlen volt nekik mikor jöttek közösségbe ahol mindenki magyarul beszélt (mivel itt élnek Mo-n).
2010. szept. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Nekem orosz az anyanyelvem (kérdezte valaki) és magyar a tanult nyelv. Megnyugodtam, köszi mégegyszer :) Kerestem irodalmat erről, de nem találtam valami sokat. Egy másik kérdésre a válaszom: esztergom-kertvárosi vagyok
2010. szept. 27. 13:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel semmi gond nincs. Megeshet, hogy kicsit később fog megszólalni a gyerek, de ez előfordul egy nyelvű családokban is. Az meg nagyon is előnyös, ha valaki egyszerre két nyelvet sajátít el, ráadásul anyanyelvi szinten.


Amúgy hihetetlen jól megtanultál magyarul! Nagyságrendekkel jobb a helyesírásod, mint sok magyar anyanyelvűnek! Hogy csináltad? Kitől és hány évesen tanultál meg magyarul?

2010. szept. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Édesapám magyar, de soha nem beszélt hozzám magyarul. 14 éves koromban jöttünk ide és egy év után már nem volt akcentusom és a helyesírásom 4-es volt.
2010. szept. 27. 18:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!