Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jol tudom hogy a 2009-ben...

Jol tudom hogy a 2009-ben szült anyukák GYED alapja a szülés elötte 180 nap?

Figyelt kérdés
Én 2009 ben szültem és ugy tudom hogy az utolso 180 napom átlag keresetének az x%-át kapom naponta gyednek.Nekem a tb 340 el osztotta valamiért és igy sokkal kevesebbet kapok.De hiába telefonálok be ennyivel elrendezik és nem magyarázzák meg hogy mért.Forduljak ügyvédhez?
2010. szept. 26. 22:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha aznap szűnik meg a munkaviszonyod mikor szülsz, nem jár mert nincs bejelentett munkaviszonyod ahonnét elmennék szülni!

Ha előtte szűnik meg passzív jogon kérheted, vagy a munkanélküli által! Ha pedig nem szűnik meg a munkaviszonyod az a legjobb, mert ha lesz másik baba akkor jár minden előről, és a munkáltatónál nem kerül semmibe, így meg ha jön a következő baba, visdza kell menned dolgozni mini

um 1 évre!!

2010. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

De az oep oldalán ezt írják:


• a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szül,


Ez meg az jelenti, hogy megszűnik a munkahelye és utána 42 napon belül még jár neki.

2010. szept. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!A gyednél semmiképp nem vehetik a 2008 as évet mert abba bele számolják mindkét munkahelyem.Tehát 2008 májustol dolgoztam 4 órába havi 36 000 ért.Ez azóta is megvan.2009 májusátol szintén 4 óra 100 000 körüli fizetéssel december 18-ig.Aznap szültem.A gyásba csak a 36 ezret számolták a gyedbe mindkettöt.De hogy a 340 nap hogy jött ki nekik azt sehogy nem értem.Se nem az első munkahelyen ledolgozott idő,se a másodiknál,se az egy évi munkanapok.Akkor mi?Abba már bele törödtem hogy gyást nem kaptam de hogy a gyesem is kevesebb azt nem értem.
2010. szept. 28. 16:56
 14/15 anonim ***** válasza:
Én bemennék a helyedben személyesen egy ügyfélszolgálatra, hátha adminisztrációs hiba történt. Esetleg valamit a munkáltató nem jól vallott be, jelentett le. Vagy a könyvelő cseszett el valamit. Azért vannak az ügyfélszolgálaton, hogy segítsenek. A 340 egy törvényben leírt szám, hogy nem 365-el számolnak, hanem 340 nappal 1 évre.
2010. szept. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hülyeséget írtam a 340-el, de valahonnan pedig rémlik valami ilyen. Ezt találtam egy oldalon:


"Az osztószámot csökkenteni kell:


- a táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás folyósítása;


- a 3 évesnél fiatalabb gyermek gondozása, valamint a 12 évesnél fiatalabb beteg gyermek otthoni ápolása címén igénybe vett fizetés nélküli szabadság időtartamának naptári napjainak számával."


Nem volt nálad valamelyik?

2010. szept. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!