Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Helyt tudnál állni egyedülálló...

Helyt tudnál állni egyedülálló édesanyaként?

Figyelt kérdés
Mennyire roppannál össze, ha hírtelen egyedül maradnál a gyerekekkel?
2022. aug. 22. 09:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%
Helytálltam. Nem roppantam ossze. Akarat és elhatarozas kérdése az egész.
2022. aug. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

Igen. 15 hónapos volt a lányom, amikor az apja dobbantott. Rájött, hogy a család felelősséggel jár, és ez neki nem tetszett.

Anyagilag rohadt nehéz volt. Lelkileg is, de a lelki részén hamarabb túl tudtam jutni. Volt egy szar évem, utána szerencsére rendbejöttem.

Összesen 7 évig neveltem egyedül a lányomat, amikor jött a mostani férjem.

2022. aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
21%
Hírtelen?
2022. aug. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem lenne könnyű, de menne.
2022. aug. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha muszáj, akkor csinálnám és kész. Anyagilag nem lenne gond, lelkileg biztos padlóra tenne jó hosszú időre.
2022. aug. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Helyt tudnék állni, hiszen muszáj lenne, de azt nem mondanám, hogy nem roppantana össze. Persze lenne különbség aközött, hogy simán elhagy a titkárnőért vagy meghal, mert előbbi esetben azért van segítség, ha nem is osztott felügyeletet vállalunk, akkor minimum hétvégente elvinné a gyerekeket meg néha együtt nyaralnának, tudomisén, szóval azért nem lenne minden 100% az én felelősségem. Tudnánk közösen döntéseket hozni (sőt, kellene is), a gyerekeket támogatni anyagilag, lelkileg, szóval azért ebből a szempontból könnyebb lenne egy sima válás, mint a második eset, amikor hirtelen meghalna mondjuk egy balesetben. Ott a gyász és az elvesztése feletti fájdalom szerintem elég durván összeroppantana, nagyon szeretem a férjem és benne megtaláltam a másik felem, szóval ha ilyen módon veszíteném el, akkor azt nem tudom, hogy bírnám ki. Valahogy muszáj lenne, de az biztos, hogy szaksegítséget kérnék, mert egyedül ez nekem nem menne. De nem azért, mert a gyerekekkel egyedül maradok és mostantól nekem kell mindent intézni velük kapcsolatban, ez az érzés gyerek nélkül is ugyanígy meglenne szerintem.
2022. aug. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Voltam, kétszer is, az élet megy tovább, nyilván megterhelobb, mint ketten gyereket nevelni, de ha egy kapcsolat menthetetlen, az sokkal rosszabb, mint egyedülálló szülőnek lenni. Ha úgy vesszük, most ugyan nem vagyok egyedülálló, de a párommal nem élünk együtt, és nem is apapótlék a gyerekeimnek, szóval kb egyedül nevelem őket most is, az apjukkal felváltva. Az a része fárasztó, hogy mindig minden szitut egyedül kell megoldani, de mondjuk azért az apjuk elég együttműködő, így azért sokkal könnyebb, mintha egyáltalán nem lehetne rá számítani.
2022. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Még csak terhes vagyok, úgyhogy egyedül anyagilag biztos nem. 180 ezer Ft gyedet fogok kapni, az semmi. Szerencsére a szüleim tudnának segíteni ha baj lenne, szóval lenne hova mennünk, éhen nem halnánk, de az ugye nem egyedül helytállás. De amúgy ha meghal a férjem, akkor direkt erre a célra van életbiztosítása, ha meg csak elválnánk, akkor is ismerem annyira, hogy nem hagyna szarban a gyerekkel.

Lelkileg nagyon fájna a férjem hiánya. De ha muszáj, akkor muszáj. Kénytelen lennék helyt állni. Biztos iszonyat szomorú lennék. Annyira várom, hogy hárman legyünk egy család, nem úgy vállaltam gyereket, hogy majd egyedül nevelem fel.

2022. aug. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Jesszus, nem tudom, hogy írhattam hosszú í-vel a hirtelen szót... 🤦🏼‍♀️
2022. aug. 26. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!