Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az Anna névből...

Miért van az Anna névből ilyen sok variáció? Annazsófia, Annaléna...

Figyelt kérdés

MTA listát nézem és feltűnt, hogy az Anna névből van vagy 30.

Más nevekből nem tűnt fel ennyi, ez úgy listaszerűként kitűnt ki, csak néztem mi ez a sok Anna.

Pl.ezek olyan hatást keltenek mintha csak valaki nagyon szereti az Anna nevet és különböző nevet hozzáadna. Annazsófia, Annaléna, Annalujza.

Van külön, hogy Kisanna :D. ennek mi értelme van? kis előtagot csak ennél a névnél láttam.

Ennyire közkedvelt az Anna név, hogy kell több variáció belőle? Sosem hallottam még valakit akinek ilyen 2 név van egybe, mióta divat ez, mit gondoltok ezekről a nevekről? Nekem nem tetszenek, mert ha 2 nevet akarnak ott a második név mint lehetőség így egybe 2 név mint keresztnév elég fura. Úgyis max Annának hívná a többség, felesleges szerintem, de ez csak egy vélemény és kíváncsi vagyok ki mit gondol erről a sok Annáról.:D



2022. jún. 9. 03:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A Bellával is ezt játszák, de ugye azt a nevek mögé rakják. Keress rá a listában a Bellára. :)
2022. jún. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%

Régebben is voltak már ilyen nevek (Annamária, Annabell), de mostanában lett nagy divat bármilyen random nevet utána biggyeszteni. Nekem az idén két Annaróza született az ismeretségi körömben.

Amúgy az Anna név ugye kb a legnépszerűbb név otthon, viszont a szülők szeretnének egyediek lenni, és úgy gondolják hogy ha hozzáraknak még egy nevet, akkor az úgy már mindjárt más. És az Anna név simán el is bírja ezt, mert önmagában elég egyszerű hangzása van, nyugodtan lehet toldozgatni.

Nekem nem tetszenek az ilyen nevek, már csak azért sem, mert jobban szeretem a klasszikus, karakteres neveket, amiknek nincs ezerféle változata és írásmódja.

2022. jún. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyum neve ilyen kreatívabb, ugye 50 éve divat volt hogy a lány az anyja nevét kapja, anyáméknál a mamám és annak a női rokonsága mind Mária volt, a papám oldalán meg mindenki Anna. Így lett végül Marianna belőle :)
2022. jún. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok nyelv hasznalja és régi. Ha sok nyelv használja sok változata lesz, ha régi akkor meg több kombinációja.
2022. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Az Anna nevet mindenki ismeri; és izgalmas variálgatni; kipróbálgatni új variációkat. Már bevált nevekből. :):) Kedves név is az Anna, szerintem alapból mindenki szépnek találja; mégha esetleg túl gyakorinak is; de szal ez egy kedves, bájos,szép, nemzetközi név. :):) A szép+ a név még rímel is. :):):)
2022. júl. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!