Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik nevet választanád ha...

Melyik nevet választanád ha lány gyermeked lenne?

Figyelt kérdés

Abigél, Alíz, Bernadett, Petra, Flóra, Hanna, Fanni, Eszter, Ibolya, Sára, Tamara, Patrícia, Liza, Judit, Krisztina✨

Illetve jó lenne ha besorolnátok, hogy melyik néva legkedvencebb illetve a legrosszabb.🙂

És még mi a véleményetek ezekről a nevekről, melyikről mit gondoltok, mi az első ami eszedbe jut a név hallatán. 🤔

Vezetéknevet nem mondok, most nem mérvadó igazán, úgy kérdezem, hogy melyiket adnátok ti ha lány gyermeketek lenne és ezek közül szeretnétek választani.**



2022. jún. 1. 19:54
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
24%

Abigél, Flóra, Hanna, Liza jönne nálam szóba.

Ami viszont semmiképp, azok az Alíz, Fanni, Bernadett, Ibolya, Patrícia, Krisztina. A többi semleges.

2022. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 Derjaderja ***** válasza:
32%

Ezek közül egyedi és emiatt tetszetős vàlasztás:

Patrícia, Bernadett, Judit

Örökzöld és ma nem is gyakori: Krisztina

Gyakori, de szintén szép klasszikus: Eszter. Nekem a kedvencem a listáról. A Petra és a Fanni, Sára hasonló.

Számomra nincs magyar múltja és jelentéstartalma, emiatt nem adnám: Alíz, Tamara

Jó lenne de ötlettrlelen névadás jelenleg: Flóra, Hanna, Liza.

Az Abigél tetszik a regény miatt, de a hangzását mégsem szeretem.

Az Ibolya szerintem nagyon szép, de az Ibi becézés valóban régies nekem. Ismerek egy Ibolyka nevű lányt, nagyon tetszik a neve, de nem merném bevállalni mert elég megosztó név.


Összességében az Eszter, Sára, Petra, Krisztina és a Judit, amit megfontolnek saját gyerekemnek.

2022. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
17%

Legjobb: Liza

Legrosszabb: Ibolya

2022. jún. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
25%

Abigél: Iszonyat felkapott lett mostanában, de nem értem miért. Hangzásra nem tetszik, plusz a regényben ugye egy férfi karakter bújik meg a név mögött, ő jut róla eszembe.

Alíz: Nem rossz, de nekem ez is túl felkapott. Az Alice mesék jutnak eszembe róla.

Bernadett: Kicsit kemény hangzású, de amúgy tetszik.

Petra, Flóra, Eszter, Judit, Krisztina: Simán csak tetszenek, de nincs róluk semmi extra asszociációm.

Hanna: Annyira unalmas tömegnév, hogy nem tudok pozitívan hozzáállni.

Liza, Fanni: Túlzottan becenév hangzásúak, semmi nőiesség nincs bennük, max 10 éves korig cukik.

Patrícia, Sára: Nekem személy szerint nem tetszenek, de amúgy nincs velük semmi baj.

Ibolya, Tamara: Nagyon tetszenek, nem is túl elcsépeltek. Ezek közül választanék.

2022. jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
41%

Tetszik és adnám is: Abigél, Petra, Flóra, Eszter, Sára, Tamara, Krisztina. Ezek közül a Flóra lenne a befutó.

Nem adnám, de tetszik Alíz, Bernadett, Hanna, Eszter, Liza, Judit.

Ami nem jöhetne szóba: Fanni, Ibolya, Patrícia. De ezeket is vállalhatónak tartom.

2022. jún. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
23%

Abigél: kizárt. Régies, egy könyv jut róla eszembe.

Alíz: elmegy, de nem adnám

Bernadett: tetszik, kifejezetten a Detti becézéssel. De ezt sem adnám

Petra: szép név. De ezt sem adnám

Flóra: nem tetszik. Kislányos.

Hanna: tucatnév, nem adnám.

Fanni: szerintem ez is úgy 10 éves korig cuki, utána ciki

Eszter: nem tetszik szimplán

Ibolya: nekem egy takarítónéni jut eszembe erről a névről

Sára: öreges, régies

Tamara: ez az egy amit adnék is

Patrícia: nem tetszik

Liza: na jó, talán ezt is adnám.

Judit: egy migorva osztályfőnök

Krisztina: engem így hívnak, utálom

2022. jún. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
21%

1. Alíz: Szerintem gyönyörű név, listás volt nálunk, de fiam lett.

2. Liza: Szintén nagyon szép név, adnám ezt is.

3. Petra,Abigél: Szép, nincs velük semmi bajom, de nem adnám sajátnak.

4. Flóra, Hanna, Eszter, Tamara, Patrícia, Fanni, Judit, Krisztina: Számomra olyan semmilyen nevek.

5. Ibolya, Sára , Bernadett: ……. Nem!

2022. jún. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
91%
A Fannit én annyira nem érzem kislányosnak, a legfelkapottabb az ezredfordulón volt 95-től 2004-ig benne is volt a top 10-ben, rengeteg kortársam kapta ezt a nevet, és jópáran már túl vagyunk a 25-ön. Annyi az igazi negatívum ezzel a névvel, hogy ha kimegy egy angol nyelvű országba, pl Amerikába vagy Angliába, akkor az ottaniak körberöhögik, mert a Fanni egy szleng szó a vaginára és a fenékre. Ugyanígy jár az is akinek a neve Nimród, mert az meg idiótát jelent náluk.
2022. jún. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
91%

Abigél: nem rossz, de nem adnám

Alíz: Egy kedves ismerősömet hívták így, de fiatalon elhunyt, szóval..nem adnám, pedig vállalható.

Bernadett: Osztályfőnökömet hívták így annak idején általánosban.. megkeserítette a gyerekkorom. Mondjuk nem is tetszik..

Petra: Szép, akár adnám is, de nem passzol a vezetéknévhez.

Flóra: kedvenc lánynevem, szóval ha lányunk lesz, Flóra lesz.

Hanna: mára tucatnév, de 10-15 évvel ezelőtt tetszett még.

Fanni: Párom lányát így hívják, így értelemszerűen nem lesz még egy ugyanolyan vezetéknevű Fanni a családban.

Eszter,Ibolya: kicsit öregesek, de az Esztert még adnám is. Az Ibolya viszont.. hidegrázós.

Sára, Tamara: tetszenek, ha a következő baba lány lesz, listára kerülnek.

Patrícia: Nekem túl erős, már-már férfias hangzású..

Liza: Kislányos, becenévszerű + a szomszéd tacskóját is így hívják..

Judit, Krisztina: nem tetszenek, a Judit még szo-szo, de a Krisztit kifejezetten rühellem.

Szóval..

1- legjobb 5 - legrosszabb


1: Flóra,Petra,Sára,Tamara

2: Abigél,Hanna

3:Fanni,Eszter,Aliz

4: Judit, Patrícia,Liza

5: Ibolya,Krisztina,Bernadett

2022. jún. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből amit adnék az a Krisztina, Abigél

Az egyetlen ami nagyon ellenszenves az a Fanni..gyereknek még elmegy de felnőttnek...inkább nem

2022. jún. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!