Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki nem vett szabadsággal...

Ki nem vett szabadsággal kapcsolatos kérdés? Mennyi gyűlik össze?

Figyelt kérdés

15 hónapja vagyok itthon a lányommal, 2009. júniusában született meg. Míg 2 éves lesz mennyi szabim gyűlik össze, meddig jár? (2009-ben egyáltalán nem vettem ki szabit).

Mi van ha jön a tesó és vele is itthon maradok 2 évig, akkor rá még jár?

ÉS mi van, ha mielőtt megszületik tesó névleg visszamegyek és kiveszem a szabikat? Akkor újra jár a 2. gyerek után is?


2010. szept. 16. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A tgyásra, illetve a gyed 1. évére (az első 365) napra jár szabi.

Tehát neked nagyjából 2 évnyi, mivel jár egész 2009-re, (júniusig az éves szabid, júniustól kb. decemberig a Tgyás időszakára) Aztán jár még 2010-re, mivel ez a GYed első éve.

(De ha pl. 2009. novembertől vagy GYeden, akkor csak 2010. novemberig jár a szabi, tehát csak a teljes évi szabid 11/12-ed része.) Remélem, érthető voltam :)

2010. szept. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én pont holnap akarom megkérdeztni a személyügyest, de az attól is függ menniy aza alapszabid, hány éve dolgozol.

Amikor én elmentem tgyásra alányo születésekor (2009. március) bent volt 28 nap szabim, szerintem lesz vagy 60 napom, mire lejár a gyed jövő márciusban.

Ráadásul a 2 gyrek után jár 2-2 nap/év.

2010. szept. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A 2. gyerek után is így jár, hogy a tgyás és a gyed első évére?

2010. szept. 16. 20:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen a 2. gyerekre is ugyanúgy jár, a tgyás és a gyed első évére.
2010. szept. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!