Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabadsággal kapcsolatos...

Szabadsággal kapcsolatos kérdés. Megteheti? Bővebben lent

Figyelt kérdés

április végén szabadságra szeretnék menni. (5 napra)

20 fizetett szabadnapom van hivatalosan. főnököm nem akar elengedni, holott ezt kb az időpont előtt 1,5 hónappal jeleztem. megteheti? nekem mihez van jogom?


az írjon, aki tisztában van a jogi hátterével. köszönöm.


2010. ápr. 2. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A szabadságod egy részével (nem tudom, hogy 1/3 vagy 2/3) a főnököd rendelkezik. Ha nem enged el, nem tudsz mit tenni (ilyenkor szoktak betegáll.-ba menni, de ezt nem ajánlom, mert utána kivág mint...).
2010. ápr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és a másik felével meg én rendelkezem, nem? tehát köteles elengedni. ebben az évben még nem mentem
2010. ápr. 2. 09:36
 3/6 anonim válasza:
79%

Az alapszabadság egynegyedét azonban - a munkaviszony első három hónapját kivéve - a munkáltató a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. A munkavállalónak erre vonatkozó igényét a szabadság kezdete előtt legkésőbb tizenöt nappal be kell jelentenie.


A szabadság kiadásának időpontját a munkavállalóval legkésőbb a szabadság kezdete előtt egy hónappal közölni kell. Az időpontot a munkáltató csak rendkívül indokolt esetben változtathatja meg, és a munkavállalónak ezzel összefüggésben felmerült kárát, illetve költségeit köteles megtéríteni.

2010. ápr. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm. és ha mégsem akar elengedni, mit tudok tenni? kártérítést a repülőjegyre, meg a szállásfoglalásra. lehet, hogy ebben az esetben inkább elengedne :P
2010. ápr. 2. 10:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp írásban kérd a szabit, hogy legyen nyoma. Ajánlottan küld el, vagy vetesd át. Hivatkozz a törvényre. De utána lehet, hogy nem lesz munkahelyed...

Próbáld meg békésen elintézni.

2010. ápr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
azért ilyen szinten nem félek, hogy elküldenek. tudom, hogy nekik ugyanúgy szükségük van rám. ami jár az azért jár.
2010. ápr. 7. 12:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!