Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első gyermek után kivett...

Első gyermek után kivett szabadság alatt biztosan nem rughatnak ki, hogyha már tudják, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Eltérő cikkekettalálok, ezért nagyon kiváncsi lennék a válaszra. Semmiféle mód nincs arra, hogy kirúgjanak? Esetleg ne várjam meg a szabim leteltét, hanem hamarabb menjek táppénzre, nehogy fedésbe legyen és közbe kirúgjanak?
2010. szept. 16. 12:32
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó,

Nem az orvosok asztisztálnak hozzá, hanem a kevés bölcsöde ahol közlik, hogy vihetem a 2 éves gyerekem a 70 ezer ft-os magánbölcsibe, és örülhetek ha egyáltalán majd ovodába felveszik. Amennyiben meg visszamentem volna dolgozni, akkor azonnal leépítenek. Az egész rendszer rossz, el van lehetetlenítve a munkavállaló -és biztos a munkáltató- helyzete is. Hozzáteszem -csak, hogy megnyugdojon a lelked- megállípíthatatlan gyomorgörcsökkel feküdtem a kórházban, most pedig a gyeremekm kezdődő tüdőgyulladása mellett rágom tövig a körmöm. Így biztosan jobban érzed magam.

2010. szept. 20. 13:22
 12/16 anonim ***** válasza:
ne terjessz hülyeséget, NEM ASSZISZTÁLNAk semmihez az orvosok, alapból táppénzre vehetnek, ha babát vársz. Én 10 hetes terhes voltam megmondták, amikortól akarom táppénzre vesznek indok nélkül, mert a babavárás indokolja. Nem asszisztált az orvos semmihez, mondtam mától táppénzen szeretnék lenni kiállították a táppénzes papírt és kész. Nem kell veszélyeztett terhesnek lenni, elég terhesnek, az indokolja a táppénzt. Változozott ez a szabály, na nem most már jó pár éve, én 5 éve voltam terhes, akkor már elég volt a terhesség ténye. Meg sem kérdezték miért akarok táppénzre menni.
2010. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ezt a zagyvaságot hogy sikerült összeszedned???

A mai napig nem irhat ki a háziorvos táppénzre terhességgel, mivel az nem indok a táppénzre.

Én pl. ikrekkel se éreztem magam betegnek, dolgoztam is csaknem végig.

A nőgyógyász szakvéleménye kell, aki rá kell irja a veszély mibenlétét is.


Ha nincs valódi ok, akkor nemes egyszerűséggel táppénzcsalásnak hivják a dolgot. Hiszen a kérdező szimplán gyes-en is otthon maradhatna a gyerekkel, aki még nincs 3 éves.


Ha van valódi ok, akkor meg semmi gond. Ugye, kedves kérdező?

2010. szept. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ja, és már többször elmondtam: nem épitenek le, ha viszsamész dolgozni, hiszen terhes vagy. Ezt a munkaadód is tudja. Nincs ma munkaadó, aki leépit egy terhes nő, mivel tudja, hogy a munkaügyi biróság azonnal viszsahelyezi a terhes nőt az állásába, a munkaadó fizetheti a perköltséget, a perig a béredet (pedig nem dolgoztál) és onnantól meg pláne marha nehéz lesz bármilyen indokkal kirúgnia.

Tehát egy percig nem fenyeget téged a kirúgás veszélye, ezt mindketten pontosan tudjuk, no meg a munkaadód is.

2010. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ne mond már valamit alaposan félreértettél, voltam terhes, első alkalommal megmondták ha kérem táppénzre vesznek. Egyszer úgy döntöttem nem dolgozom tovább kértem a táppénzes papírt, amire semmit nem írtak csak a terhesség kódját és többet sem mentem az orvoshoz, kéthetente anyukám kikérte a táppénzes papírt, ami úgy zajlott, kartonozó- táppénzes papírt kérek- köszönöm- viszlát.

Nem is kérdezték hogy miért akarok táppénzre menni, nem kértek egyetlen egy vizqsg

2010. szept. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
vizsgálati eredményt sem, mert nem is hozzájuk jártam gondozásra, hanem magánorvoshoz, akinek a neve bent volt a kiskönyvemben. De abban igazad van, nőgyógyász vett táppénzre és tartott is táppénzen végig. Házi orvosnál nem is jártam egyszer sem a terhesség során. Mert nálunk van egy nővédelmi központ nevezetű hely, ahol intézték az ilyen ügyeket.
2010. szept. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!