Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első gyermek után kivett...

Első gyermek után kivett szabadság alatt biztosan nem rughatnak ki, hogyha már tudják, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Eltérő cikkekettalálok, ezért nagyon kiváncsi lennék a válaszra. Semmiféle mód nincs arra, hogy kirúgjanak? Esetleg ne várjam meg a szabim leteltét, hanem hamarabb menjek táppénzre, nehogy fedésbe legyen és közbe kirúgjanak?
2010. szept. 16. 12:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
Bármikor kirúghatnak ha akarnak.Nincs már olyan hogy védett vagy.Sajnos ez van.
2010. szept. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha már tudják hogy terhes vagy akkor nem rughatnak ki mert védett vagy!!!Bevitted a kiskönyvedet hogy "bizonyisd" a terhességedet?

Hmm szerintem szabi alatt nem tudsz elmenni táppénzre de kérdezd meg a céges bérszámfejtöt...Ő mindent elmagyaráz mi hogy van.Én is őt "zaklattam" az ilyen kérdésekkel :-) mert nála jobban ki tudhatja...

2010. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

13:24es vagyok még egy kérdés : gyesen vagy még?

Mert ha igen annak lejártáig sem rughatnak ki!

2010. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen az első zöldségeket beszél.

Terhes nőt véd a munka törvénykönyve, tehát tök mindegy, hogy szabadságon, táppénzen, vagy min vagy, vagy dolgozol, akkor se rúghatnak ki, csak csoportos létszámleépités esetén, tehát csak akkor, ha teljesen megszűnik a munkaköröd.

Egyéb esetekben nem tud kirúgni.

Viszont itt jegyzem meg hogy nincs különbség, ha dolgozol, vagy táppénzen vagy. Terhesen egyik esetben se rúghat ki, egyébként meg táppénzen is kirúghat... tehát ezért felesleges táppénzre menni. Ráadásul amikor majd visszamész dolgozni, nem tudom, hogy fogják tolerálni a 8 hónap táppénzt neked... Szóval ha teheted, akkor inkább dolgozz.

HA netán VALÓBAN veszélyeztetett vagy, akkor bocsi, de az a ritkább eset...

2010. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez eléggé egyszerű és egyértelmű:


A Munka Törvénykönyve értelmében a nő felmondási védettséget élvez a terhesség, a szülési szabadság időtartamára, továbbá ha igénybe veszi a gyermek gondozása, ápolása céljából biztosított fizetés nélküli szabadságot, akkor ennek az időtartamára is. 2006. január 1-jétől a felmondási védelem akkor is megilleti a munkavállalót a gyermek hároméves koráig, ha fizetés nélküli szabadságot nem vesz igénybe, tehát, ha dolgozik és gyest folyósítanak a részére.


Ha a szülési szabadság előbb megszakad, a felmondási védelem a szülést követő három hónapra mindenképpen kiterjed.


A felmondási tilalom csak a munkáltatói rendes felmondásra vonatkozik. Nincs akadálya a munkaviszony más jogcímen történő megszüntetésének (rendkívüli felmondásnak, ha annak törvényben meghatározott indoka fennáll; munkavállalói rendes felmondásnak; közös megegyezésnek). A csoportos létszámleépítés során azonban a védettség időtartama alatt is átadható a felmondási szándékot jelző előzetes értesítés. Ez esetben - ha az értesítés kézhez vétele és a munkába állás között 30 nap eltelt - a munkába állás napján a felmondás közölhető és a felmondási idő elkezdődhet. A rendes felmondás okát a törvényben meghatározottak szerint kell megjelölni (ez a munkavállaló képességeivel, a munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával, illetőleg a munkáltató működésével összefüggő ok lehet), tehát nem szerepelhet felmondási indokként a munkavállaló terhessége, illetve gyermekének gondozása miatt távol töltött idő.

2010. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

elsőnek igaza van, felmondhatnak csak egy a törvénykönyvnek megfelelő indokot kell találni. Ennyi.

Különösen ha figyelembe veszed, hogy a táppénz az pénzbe kerül a cégnek, mert a THGY, GYED nem, de a táppénz igen. Úgyhogy élhet ezzel a lehetőséggel, hogy elkerülje a fizetést.

2010. szept. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, lányok, nem hagynátok abba a sületlenségek beszélését???


Kirúghatják, csak megfelelő indok kell???

Nem is dolgozik!!!


Ugyan milyen megfelelő indokot tud találni a munkaadó szerintetek ilyen esetben??? Ami a biróságon is megállja a helyét?


Mutass egy biróságot, aki nem itéli el a céget, aki kirúg BÁRMIYLEN INDOKKAL egy gyesen lévő, terhes kismamát! Még ha lopna, akkor se rúgnák ki, mert a biróság rögtön visszahelyezné az állásába, a cég meg fizethetne egy rakás lóvét!!


Fúú, nagyon mérges tudok lenni, mikor idejön és ontja magából az észt, közben meg se munkaadó, se jogász, de még munkavállaló se volt egész életében.... csak NAGYON okos.


Szégyeljétek magatokat és legközelebb akkor válaszoljatok, ha TÉNYEKET irtok, és ne az agyszüleményetekkel ijesztgessetek másokat. Tegyél mellé törvénycikket, stb.

2010. szept. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ, beszéltem pár szakértővel és lépetm az ügyben. Mivel éppen a szabadságomat töltöttem és a gyesről lemondtam édesanyám részére, így azt tanácsolták, hogy bár védett vagyok mert terhes vagyok mégis sok kis cég kiteszi a kismamát és bár pert nyernék, mire vége lenne már el is felejteném az egészet. Így éltem a tanáccsal, hogy azonnal menjek el táppénzre.

Tehát most a szülésig táppénzen vagyok mert ennél nagyobb védettség nem is létezik...elvileg. Viszont új kérdéseket vet fel a lépésem:

-mivel a 39 napról csak 20-at vettem ki szabimat, így ez hozzáadódik a 3 év múlva kivehető szabikhoz vagy elvesztem?

- aug 18.-a óta vagyok szabin, de a főnököm még egy fillért sem utalt. Meddig várjak, és mit tudok lépni az ügy érekében, hogy fizessen?

-a gyes édesanyámnak a kistesó születéséig jár, vagy pedig rendesen egy éven keresztül?

2010. szept. 17. 13:54
 9/16 anonim ***** válasza:

1.Nem veszted el a szabit, hozzáadódik majd a többihez.

2.A munkáltatódat kérdezd meg mikor utal.

3. A gyermeked 3 éves koráig fogjátok kapni a gyest.

2010. szept. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Természetesen nem jár egyszerre nagymaminak gyes az első gyerek után és neked ezzel egyidőben BÁRMILYEN ellátás a másik gyerek után.

Amint megszületik a másik gyerek, akkor az első gyerek után járó ellátást le KELL mondani.


Sajnálom, hogy igy döntöttél, hogy táppénzre mész. Természetesen táppénz alatt ugyanúgy kirúghatnak, ha annyira ki akarnak rúgni, mintha nem lennél táppénzen. Ugyanúgy jogtalan lenne, ugyanúgy mehetsz biróságra és ugyanaz lesz a végeredmény is. Szóval nem nyertél semit, nem fognak kirúgni és ha dolgoztál volna, akkor se rúgtak volna ki.

Igy viszont a cég számára egyértelművé vált, hog milyen munkaerő vagy, igy amikor majd vissza akarsz menni, tuti kirúgnak. Ha most dolgoztál volna 6 hónapot, bizonyithattál volna.


Sajnálom, hogy ehhez asszisztálnak ma Magyarosrszágon az orvosok.

2010. szept. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!