Tényleg ennyi embernél az a hozzáállás, hogy egy kiskamasznak kb mindent meg kell engedni, különben megcsinálja titokban?
Gondolok itt olyan dolgokra, mint: facebook hozzáférés, smink, barát/barátnő ott alvás, és hasonlók.
És akkor csodálkozunk, hogy a gyerekek olyanok, amilyenek, mert maguk a szülők nem várják el, hogy egy gyerek szót fogadjon nekik.
Csak nem a tegnapi Facebookos kérdés ihletett meg?
Nem kell egy kiskamasznak mindent megengedni, viszont feleslegesen tilalomfákkal sem kell körülvenni. Igazából semmi nem történik, ha felregisztrál a Facebookra, én meg azért nem fogom onnan letiltani, hogy utána verhessem a nyálamat arra, milyen kemény kezű vagyok.
Ami lényeges, azt nyilván nem engedem, tehát nem fogok a 10 évesemnek cigit venni, ha megkér, de inkább legyen fenn a Facebookon a tudtommal, mint hogy hazugságspirálba keveredjen. Nem ér ez a téma annyit.
Te szigorúan 18 évesen kezdted a szexet? Ha nem aludhat ott a barátnő /barát megoldják máshol, nappal stb. Nyilván a dohányzást nem engedni az ember, én is kipróbáltam... Nem aludhatott nálunk a barátom, mégis lefeküdtünk.
A gyerekeim még kicsik, még nem érint a tinikor, de már félek 😅
Igen, az a kérdés is, de volt már pár ilyen, ahol az jött ki, hogy persze, engedjünk mindent, úgyis megcsinálja.
Én nem tartom jónak, hogy már a 10-12 éveseknek a tiktok-insta-fb-akármi körül forog az életük. Ahelyett, hogy mindent megengedünk, nem lenne értelmesebb arról beszélgetni (és megértetni velük), hogy miért nem? Nem, csak "verni a nyálam", hogy nem engedem.
Nem 18 évesekről beszélek, hanem kiskamaszról. Egy 14 évesnek még semmi szüksége arra, hogy együtt aludjon bárkivel. Erről is lehet beszélgetni.
Ilyen alapon akkor tényleg hol a határ, amit még engedünk és amit nem?
"Ilyen alapon akkor tényleg hol a határ, amit még engedünk és amit nem?"
Mindenkinél máshol van a határ. Ha te nem akarod megengedni, nem fogod, csak legyen erőd kitartani, amikor ő lesz az egyetlen, akinek nincs az osztályban Messengere, és ezért nem tud délután a barátnőkkel videochatelni. Én nem látok a Facebookban problémát, de mondom, ha te igen, akkor ne engedd, te dolgod.
Estig lehetne sorolni az olyan dolgokat, ami valakinek probléma, másnak meg nem. Ezekről lehet beszélgetni, de el kell fogadni, hogy egyik álláspont sem az abszolút igazság.
Nem kell MINDENT megengedni, de van, amit nem érdemes tiltani.
14 éves a nagyobbikam, szerintem én elég sok mindent megengedek neki, viszont őt meg a fent felsoroltak többsége nem is nagyon érdekli. Facebookot már 6 évesen kapott, játszani, mert előtte az enyémen játszott, az meg egy idő után már zavaró volt. Kétlem, hogy akkora gond lett volna, hogy a saját fiókjával Candy crushozott az asztali gépen 😀 Ennél többre igazából nem is használta a fb-ot sosem, mert rohadtul nem érdekli azóta sem, párszor fel is hívta rá figyelmem, hogy a Facebook boomer 😂 A messengert is max annyira használja, hogy az osztalytarsaival hülye mémeket küldenek egymásnak, meg néha küld nekem is, vagy megkérdezni, mi az ebéd. Egyébként a legtöbben már olyan csatornákon beszélgetnek, amikről a szülők többsége nem is hallott, vagy nem tudja, hogy kell használni.
De ezektől tényleg felesleges eltiltani, inkább a megfelelő netes biztonsági szabályokra kell megtanitani, csak ahhoz a szülőnek is venni kéne a fáradságot, hogy ő maga megismerje azokat.
Továbbra is kiskamaszról szól a kérdés.. 10-14 éves, nem 16 évesekről. Az már megint más téma.
Egyébként mi lenne, ha a barátnők találkoznának élőben, és nem videochatelnének? Nem lenne egyszerűbb? Nem hiszem, hogy olyan messze laknak egymástól, ha pl egy iskolába járnak.
Nem is a videochatelésről van szó, hanem erről a hozzáállásról, hogy valami adott korban nem ajánlott (pl a Facebook alapból nem is lenne megengedett), de azért nem gond, mert úgyis megcsinálná. Ha egy 10-12 éves gyereknek a szülei valamire azt mondják, hogy nem és meg is beszélik, hogy miért, akkor az nem "nem"? Hanem úgyis megcsinálja a gyerek titokban? Elég sajnálatos, hogy így működik.
Az meg még sajnálatosabb, hogy az iskola "erőlteti" ezeket, mert majd ott beszélik meg a dolgokat meg a feladatokat. Nem lehet az iskolában megbeszélni? Érdekes, az én fiam iskolájában erre nincs szükség, hogy chateljenek meg fb-n küldözgessék a feladatokat.
Na pl a 6 éves gyereknek is nagy szüksége van arra, hogy zavaró mennyiségben játsszon a Facebookon.
A hülye mém küldés helyett meg többre mennének, ha kimennek együtt focizni. És mielőtt rám fogjátok, hogy maradi vagyok, mindenféle kütyü van itthon és egyelőre mi, szülők jobban kiismerjük magunkat bennük, mint a gyerek, szóval nem arról van szó, hogy sosem láttunk ilyen és nem is értünk hozzá. Arról sem, hogy nem engedünk neki hozzányúlni.
Szerintem csak ez a hozzáállás borzalmas. Hogy egy gyereknek lassan nem lehet semmire azt mondani, hogy nem, mert a többiek így meg úgy, mert akkor majd megcsinálja titokban.
Kedves Kérdező!
Néhány kérdést engedj meg:
1. Van gyereked? Hány éves? (Tippem van)
2. Miért zavar az téged, hogy vadidegen gyerekek chatelnek meg ártalmatlan facebookos játékokat játszanak? Tényleg nincs jobb dolgod?
3. Egyáltalán mi volt a célod ezzel a kérdéssel? Bebizonyítani számodra ismeretlen anyáknak, hogy milyen rossz szülők? Vagy komolyan azt hiszed, hogy most a fejemhez kapok, hogy "tényleg, valaki a gyakorin elítéli, hogy a kislányom messengeren beszélget, gyorsan el is tiltom onnan"?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!