Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktatok kínai üzletben...

Szoktatok kínai üzletben ruhát vásárolni gyerkőcnek, vagy saját részre?

Figyelt kérdés

Nemrég az egyik ismerősöm elgondolkodtatott.Kicsusszant a száján,hogy oké,hogy olcsóbbak az itt kapható ruhák,de az eredetük kétes,na meg az anyaguk tartalmazhat mérgező festékanyagot stb.

Mit gondoltok erről?


2010. szept. 13. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Én szoktam a kínai üzletekben vásárolni magamnak és a gyerekeknek is időnként. Pl. a Cactus Clone márkájú cuccokat én kifejezetten szeretem. Ezekről a mérgező festékanyagokról szóló hírekkel meg nem foglalkozom túlságosan. Ha a Nike és az Adidas cipőt megveszem, pedig kínában gyártják azokat is, nem hiszem, hogy az ott várásolt pólótól majd mérgezést kapok.
2010. szept. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
én is sokáig kínai üzlet párti voltam, de mivel az áruk már nem annyira kedvező és minőségileg is vannak velük problémáim, én már inkább c&a, h&m árleszállításain vadászok magunknak. Nekem egyébként az a tapasztalatom, h a kínais ruciknak elég fura szaguk van, gondolom nem feltétlen szabványos eljárással gyártottak. Viszont óvatosan kell ezzel is lenni, mert gyakran a butikokban, hipermarketekben is a kínai kapod. Cipőt (vászon), gumicsizmát veszek kínaiban.
2010. szept. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

A márkás boltokban kapható ruhákat is kínában gyártják, és nem hiszem, hogy folyton vegyelemzésnek vetnék alá a szállítmányokat!

Szerintem ez a túlóvatoskodás lassan már kezd az emberek agyára menni, és a különböző cégek meg jól meglovagolják az emberek hiszékenységét, ld. bio-pamut és társai...

2010. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

én szoktam, de csak jobb minőségű kínait szoktam megvenni és csak azt, ami tényleg jó áron van. Sokszor már nem éri meg ott vásárolni, mert ugyanazon az áron kapsz valóban C&A-s vagy HandM -es rucikat. A tesco-ban is sokszor nagyon jó áron lehet vásárolni vagy teszveszen, turiban használtat.

Amúgy semmilyen ruhát nem adok rá a gyerekemre mosás nélkül, pont amiatt, mert az új ruhákból - és tök mindegy, hogy kínai-e vagy indonéziai... - sokkal több festékanyag oldódik ki.

2010. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon ritkán vásárolok ott, csak gyerekzoknit, vagy apróbb dolgokat. Inkább az angol használt ruha, mert azoknak jobb a minőségük.
2010. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
A gyerekemnek sem és magamnak sem. Gyerekemnek csak bababoltban, magamnnak Takko, C&A, H&M.
2010. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam. Pl. bölcsibe való egyszerű pólókat, melegítőket szinte mindig a kínaiban veszem, magamnak meg olyasmit, ami épp megtetszik, és olcsó, bár tudom, hogy nem túl tartós vagy ilyesmi, de ezeket meg nem is azért veszem, hogy gyakran viseljem.

Bár sokszor már azt veszem észre, hogy a kínai sem olcsóbb, mint a márkásabb boltok. Mostanában gyerekruhát sokszor a Tesco-ban nézek, de még inkább a Vaterán vagy az Ebay-en.

2010. szept. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritkán,mert én jobban kedvelem a C&A, Tesco, Takko, KIK, Vögele ruháit.
2010. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Most röhögni fogtok, de az amit a c&aban vettem az első mosás után szrrá ment, pedig kézi mosáson kényes ruhához mosószerrel... gyönyörű maxi ruha, álomszép, 15ezerért, direkt hozzá mosószer, mosási tájékoztató szerint mosva.

Az amit a gyerekre a kínaiban vettem a 60fokot bírja, azon mosom, véletlen betettem 90fokra egy pulcsiját, semmi baja, nem nyúlt, ment össze, semmi. Nem tudta kikoptatni a térdét mászás közben...

Néha nem értem, mit veszünk több ezer forintért, amikor egyes ruhák egy alkalmasak.


Másik példa, kaptam márkás fehérneműt, feketét, és egyik ciklusom vége előbb jött ahogy szerettem volna, nyakig véres lettem, a bugyi teljesen tönkrement, pedig ottthon azonnal ahogy elöntött a vér levettem, hidegvíz, öblítés, azonnal élénk piros foltos lett, mintha vízfestékkel festettem volna össze, van olyan 100fts kínai bugyim, ami mindig meghozta a menzimet, ha ideje volt, csak kiöblítettem, és 8éve megvan nem feslik, nem sárgult(hófehér még mindig), nem maradt foltos, pedig bizony volt, hogy a suliban jött meg, és nem tudtam hazamenni cserélni:(...


Szóval nálunk bevált a kínai ruhanemű, mi az ázsiában vásárolunk, sok tényleg szép, nem bóvli másolatot lehet kapni töredék árért, és tartósak, most is egy olyan 7éves farmer van rajtam, amit csak a stílusa miatt tudod belőni, hogy olyan 7éves lehet, pedig erre borult olaj, felújításkor vakoló anyag, festék, tapéta ragasztó.... Nyomuk sincs, na jó talán picit halványult a színe...

Szóval azért mert a kínaiban veszed, még nem feltétel, hogy bóvlit, meg mérgezőt meg... veszel. Ha ésszel vásárolsz, eszetlenül meg akárhol vehetsz szr.


Amúgy ha senki sem vásárol ott, miért van az, hogy a közeli kis kínai folyton ki van fosztva, az ásziában meg lépni nem lehet??? Ez is olyan mint a tesco

2010. szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül csak a minőségről van szó hanem az árakról is. Nagyon elszálltak a kínai üzletek, többek között ezért nem megyek. Már elkérnek 5-6 ezret egy farmerért ennyiért veszek a Takko-ban is sőt 4000-ért vettem nagyon szupit. És az anyaga is fazonja is és minősége is nagyon szuper.
2010. szept. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!