Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 hosnak erre mit lehet adni?

5 hosnak erre mit lehet adni?

Figyelt kérdés

Negyed óránként kel, köhög.

Ugyaz a baja mint nekem, tőlem kapta el a betegséget tudom mit érez szegény.

Csikizós, hirtelen fuldokló száraz kohogesunk van. Engem sem hagy aludni 3 napja se szegényt úgy sajanlom :(

5 hosnak erre nem lehet ugye adni semmit?


2022. márc. 12. 00:32
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Nem lehet adni semmit köhögésre, 2 éves korig ha jól emlékszem.
2022. márc. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Egy 5 hónapos babát köhögéssel orvoshoz kell vinni , akkor is ha te szerinted tudod mitől köhög !!!


3 napja köhög , hívtad legalább a gyerekorvost?


Vannak olyan vírusok amiket mi felnőttek egy sima “nathanak” tudunk be de az ilyen pici babáknal komoly szövődmények is lehetnek

Ilyen pl az RSV fertőzés is !


Hívd fel az orvosi ügyeletet , főleg olyan kohogest nem szabad elhanyagolni ami megzavarja a pihenését !

2022. márc. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jézus olvasd már el újra mit írtam. Engem nem hagy 3 napja aludni a köhögés. Nem öt!!!

Bocsi én nem az az anyuka vagyok aki sürgősségire viszi a gyereket ha fáj a szempillaja.

2022. márc. 12. 07:59
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Bocs lehet én vagyok a hülye de így kezded:

NEGYED ÓRÁNKÉNT KEL, KÖHÖG!

Magadról írsz 1. Szám 3. Személyben? , mert nekem úgy tűnt hogy a gyermeked kel negyed óránként !


Egyébként mindegy , a köhögés egy ilyen kicsi babanal nem játék úgyhogy ne hasonlítsd szempilla fajdalomhoz!


Egyébként te vagy az anyja te hozod meg az őt érintő dolgokban a döntéseket VISZONT , feltéttel itt egy kérdést , számolnod kell azzal hogy jöhet ilyen válasz és olyan válasz is !


Bocsánat ha én, aki szinten anya ahogy te is , másképp látom és ha nem szaladok a surgossegire vele a 3 napja tartó kohogesevel legalább felhívom az orvost !


Nem vagyunk egyformák!

Egy telefon semmibe nem kerül amúgy , de ahogy látom te teljesen nyugodt vagy hiszen attól köhög amitől te is …


Nekem egyszer

Volt ilyen a 7 hónapos lányom nagyon kohogott, és nem nem szaladtam vele a surgossegire, de hívtam a gyerekorvost és mondta hogy vigyem le meghallgatja a biztonság kedvéért !

2022. márc. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk nem adnak feleslegesen a gyerekeknek gyógyszert. Egy sima köhögéssel sem rohangálunk orvoshoz 3 hónapos kor után már. Lázra sem adunk semmit 39,5 alatt. Mondjuk nekünk elég jó ismertetőt és tudást adott az alap betegségekről az orvos. Ha ettől kicsit eltérő a helyzet, 3 nap alatt nincs valamennyi javulás, 5 napnál tovább tart, akkor kell mennünk orvoshoz. Amúgy nem megyünk (iskolás gyerekkel sem, mert mi leigazolhatjuk a betegséget szülőként). A legtöbb alap betegséget emiatt otthon kezeljük. Viszont ha nem vagy biztos a tudásodban vagy kétségeid vannak, akkor orvossal kéne beszélni. Az a biztos.
2022. márc. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Jesszus #4 lazíts már.
2022. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Akár 16%, akár nulla, de bizony ez a helyzet:

"A csecsemőjük köhögésére a gyógyszertárakban gyógyírt kereső szülőket gyakran ki kell ábrándítani: egy éves kor alatt alkalmazható, vény nélkül kapható köhögéscsillapító szer nincs a patikákban."

[link]

Dokihoz elviheted ha súlyosak a tünetek. Ennyi idős babának még mézet sem tudsz adni, meg kell várni amíg elmúlik. Ha esetleg krupp (szerintem ez nem az) arra van gyógyszer és akkor mindenképp ügyelet.

2022. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Babyloof csodákra képes de szerintem az öt csak fel éves kortól használható. Ilyen picit valóban elvinnek ügyeletre,pedig nem vagyok egyáltalán én sem híve orvoshoz futkozni, de mivel neki még semmit nem.adhatsz, hátha valami jó tanácsot legalább kapsz. Vagy hívd fel az ügyeletet.
2022. márc. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Babyluuf lehet 3 hónapos kortól.
2022. márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!