Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg túlöltöztették a...

Tényleg túlöltöztették a szülők a gyerekeket a 80-as években és a 90-es évek elején?

Figyelt kérdés

2022. márc. 9. 19:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
nem
2022. márc. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem, főleg nem trend szerűen. Mindenki igyekszik úgy öltöztetni a babáját, hogy komfortosan érezze magát.
2022. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
11%
Ez meg milyen kérdés? Tuti Badboy az már megint az értelmetlen f.szságaival. Pedig már ezerszer megígérte pár embernek itt, hogy eltűnik ebből a kategóriából. Nemcsak diló, de még hazudik is.
2022. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem èn, a testvèrem, ès jòpàr ismerős gyerek tùl voltunn öltòztetve. Igaz, hogy sokkal-de sokkal enyhèbbek a telek, mint gyerekkoromban, vagy 60 ève, mikor a szûleink gyerekek voltak, de a legtöbb, amibe csomagoltam a gyerekem hòban is, az a normàl benti ruhàja fölè egy pulcsi ès egy vìzhatlan- fèlig vagy egèszen, de vèkonyan - bèlelt réteg. Ezen a telen nem volt rajta kabàt.
2022. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem Magyarország eleve jellemző ez a túlöltöztetés, most is.
2022. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
Magyarorszagon borzalmasan tuloltoztetik a gyerekeket a mai napig. Azert nincs semmi immunrendszeruk es betegek folyamatosan a bolcsodeben, ovodaban.
2022. márc. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Csatlakozom azokhoz, akik szerint egész Magyarországon jellemző a túlöltöztetés.

Mi két ovis korú gyerekkel költöztünk ki egy északi országba néhány évre. Volt, ami tetszett, volt, ami nem, de a helyi öltözködési szokásokat többé-kevésbé átvettük az évek alatt. Még mindig az én gyerekeim voltak a legjobban felöltözve az oviban-suliban, de már messze nem annyira, mint Magyarországon (pl. télen a többi gyerektől eltérően ők hordtak sapkát, de overált már csak mély hóban adtam rájuk, pedig itthon márciusig kötelező darab volt időjárástól függetlenül.)

Aztán hazajöttünk, ők meg is nőttek. Az ötödikes fiam ofője már többször írt nekem levelet, hogy öltöztessem fel a gyereket, mert milyen már, hogy októberben rövid nadrágban jár, és november végén nem vesz kabátot. Hát nem tudom, én megbízom benne, hogy érzi, mikor fázik, de azóta a békesség kedvéért vesz egy átmeneti kabátot.

2022. márc. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én pl anyósomból kinézem, hogy túlöltöztötte a gyerekeit, az én babámra is mániákusan akar még egy réteget adni, miközben anélkül is sokszor már piros az arca és izzad a tarkója, újszülött korában nagyon sokat sírt azért, mert iszonyat melege volt, alig vártuk mindig, hogy anyós elmenjen és lehámozzuk róla a bundát. Miközben anyós szerint alul öltöztetjük, anyukám mindig megszól minket, hogy szegény gyerek megsül. Mondtam is neki, hogy meccseljék le egymással :D
2022. márc. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én arra emlékszem, hogy egyszer a nagymamám hozott haza az óvodából, és rám akarta erőltetni egy téli pufi overált, mert az anyám azt mondta neki, hogy vegyem fel, és pedig toporzékoltam és sírtam, mert baromi kényelmetlen volt, “bevágott”, ezért gyűlöltem.

Kötelező volt mindig bársony nadrágban lennem, meg olyan farmerekben, amiknek szándékosan annyira hosszú volt a szára, hogy mindig letapostam a végét.

2022. márc. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
* rám akart erőltetni
2022. márc. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!