Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen nevet választanál...

Milyen nevet választanál rövid, gyakori vezetéknév mellé?

Figyelt kérdés
Kislány nevet keresünk, jöhetnek konkrét ötletek is
2022. febr. 17. 23:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
67%

Férjemnek gyakori vezetékneve és gyakori keresztneve van. Kutató, és folyton összekeverik egy hasonló nevű kollégájával. Úgyhogy mi két keresztnevet választottunk, egy ritkábbat első névnek és egy rövidet másodiknak.


A wikipedia top 100-as listája vége felé érdemes nézelődni szerintem.

2022. febr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én valami hosszabbat, pl Nagy mellé nem adnék szintén egyszótagú nevet. De szerintem ez attól is függ, hogy nekem a vezetéknevem hosszú, 3 szótag, szóval valahogy így szoktam meg, hogy egy teljes név ne csak 2 szótagú legyen.

De nyilván azon is múlik, hogy mi tetszik, hogy mindketten a Leót akarjuk pl, akkor most csak azért nem fogjuk Barnabásnak elnevezni, hogy hosszabb neve legyen.

Összességében a közepesen ritka nevek tetszenek, tehát nem adnék egy Annát vagy egy Bencét, de nem is egy Afroditét vagy Taszilót.

Szóval a válasz, legalább két szótagú, közepesen ritka nevét adnék.

Amik nekem pl konkrétan tetszenek, azok a Johanna, Írisz, Jozefin, Ildikó, Tamara, Nikoletta, Anita.

2022. febr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hosszú, de hagyományos nevet adnek. Krisztina, Izabella, Katalin, Magdolna, Karolina, Natália vagy hasonlók. Illetve adnék 2. utónevet is, hogy a teljes név szép dallamos legyen kimondva. Pl: Kovács Krisztina Róza, Nagy Viktória Anna
2022. febr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!