Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen nevet választanál...

Milyen nevet választanál rövid, gyakori vezetéknév mellé?

Figyelt kérdés
Kislány nevet keresünk, jöhetnek konkrét ötletek is
2022. febr. 17. 23:31
A kérdező szavazást indított:
Rövid/Közepesen hosszú keresztnév
Ritka, különleges név
Kettő keresztnév
Hosszú keresztnév
41 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Kettő keresztnév, alapból nem vagyok híve, de gyakori névhez kifejezetten jó, segíti az azonosítást.


“ Ritka, különleges név”: ebből sokszor elég izzadságszagú nevek szokta kijönni, illetve vannak

azok a nevek, amik hirtelen felkapottak lesznek és hirtelen nem is lesz ritka és különleges pl Zoé, Dominik és most pl rengeteg Leóval találkozom

2022. febr. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Alliteráló, hosszabb, jó hangzású nevet.
2022. febr. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Maricsuj
2022. febr. 18. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ami tetszik és jól hangzik vele.
2022. febr. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

2 nevet egy lánynak tuti nem adnék.

Nekem csak szimplán hosszabb a keresztnevem, de felvettem férjem nevét is (a sajatomat megtartottam) így kifejezetten hosszú lett a nevem, amit kicsit megbántam.

2022. febr. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

Nalunk i re vegzodik a vezeteknev

Igy alaban kizartam sok nevet mert nem hangzott volna jol

Kizartam az osszes olyat ami van a csaladban - nem lesz kispista kismari

Kizartam a bonyolult dupla betus neveket

Kizartam a leggyakoribb 10 neve 5 eve visszamenoleg


Maradtak a massal hangzos rovidebb kulfoldon is ertehto keresztnevek.

Mazli meg a nagylanyom jelenleg Angliaban tanul. Legalabb a keresztnevet helyesen ejtik. Igaz leirni aoha nem sikerul. Leven az angol nyelvteruleten a y-al irjak. De ennyi belefer.

2022. febr. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Mi is így voltunk. Hosszú, nem túl gyakori nevet kerestünk, de nem találtunk megfelelőt, így kettő rövidebb nevet kapott.
2022. febr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elsősorban olyat válassz, ami nektek tetszik és empátiával a gyerekkel sem lesz kiszúrás. Ha ez ritka vagy hosszú, akkor a fentiek máris kipipálva, ha gyakori és rövid, akkor szerintem talán lehet kettő. Javaslom, olvassátok át az egész aktuális hivatalos listát a pároddal, és mindent, ami tetszik, írjatok ki, akkor látjátok, van-e egyáltalán egyezés :) További szempontok lehetnek még a név jelentése, eredete, hogy van-e már a családban, emlékeztet-e valakire, vagy hogy ne legyen túl közel valami más ünnephez a névnap. Általában nem sok lehetősége van az embernek nevet adni egy másik embernek. Szerintem szánjátok rá az időt, nagyon szép feladat.

[link]

2022. febr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindketszer rovid, gyakori nevet valasztottunk.
2022. febr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
A leginkább azonosítható az ha két keresztneve van, az meg ilyen szempontból mindegy hogy milyen, legalábbis a "szar de különleges nevem van" annyira nem kellemes
2022. febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!