Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba mellett lehet drága...

Baba mellett lehet drága ruhákat hordani vagy inkább a legolcsóbb változatot válasszam egy ideig?

Figyelt kérdés

Van egy Lelosi nadrágom, amit nagyon szeretek és azon gondolkodtam h bevásárolnék egy garnitúrát Lelosi ruhákból (leggingsek -rövid-hosszú-, trikók,tunikák stb.)

De elég drága, ha mindenből rendelek 2-3 darabot, 130 ezer forint körül van a vége. (Nem flancolni akarok, hanem tényleg szuper anyagból vannak és iszonyú kényelmes, ráadásul csinos is)

Sok helyen olvastam, hogy tönkremennek az anyuka ruhái is a babázás alatt. Ez eltúlzott dolog vagy tényleg várjak a drágább ruhákkal, amíg nagyobb lesz a kicsi?

És mi az a kor, amikor már lehet felvenni drágább ruhát (játszóra persze sose azt tudom:)?

Eleinte úgyis a kismama nadrágokban leszek és szoptatós cuccokban :D

Ha nagyon nem ajánlott drágább ruhákat venni akkor marad a pécsi consum :D

(10 ezer forintos nadrág nekem már a drága kategória 😬😬😬)


Köszi a válaszokat 😊


2022. jan. 21. 22:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Babája válogatja... az enyém fél éves koráig nagyon sokat bukott. És hiába volt rajtam/kezemben a textil pelus, az esetek többségében rám is jutott.

De van olyan baba akinél nincs vagy csak alig van ehhez hasonló baleset.


Az én fiam most lett 3 éves. És a mai napig kihívás mellette tisztának maradnom..😅 Előfordult hogy mondjuk betegen lehányt. De egészséges állapotában is hajlamos mondjuk koszos kézzel ölelgetni. Ami nem azért van mert ne mosna kezet, de egyszerűen elég ha épp eszik valamit és utána megyünk a mosdóba kezet mosni, mert csupa maszat. ő meg közben megfogja a pólóm, nadrágom, vagy csak simán belém bújik...

2022. jan. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem Lelosiból csak nadrágot érdemes venni, trikóból, pólóból, felsőből bármilyen pamut jó babázni. Tapasztalatom szerint a "kényelem" 95%-a a nadrágon múlik.
2022. jan. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
Azért a pécsi konzum (mert nem consum) és a lelosi között van néhány fokozat... Bár a kínai sem olcsó, az árkádban simán találsz olcsóbb és jobb minőségű dolgokat. Nekem melegítőm a tezenisből van, szoptatós top h&m, de a tezenis spagettipántos topok is tök jók szoptatáshoz. Cicanaci tezenis, h&m, lidl. Utóbbi jobb, mint a h&m. Nem vagyok lelakott, itthon is normálisan öltözöm, csak figyelek, hogy szoptatáshoz alkalmas legyen a felső. Időnként bukik a gyerek, de ez nem teszi tönkre a ruhát. A marhaepe szappan minden foltot kiszed.
2022. jan. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem ertem, ha a 10 ezer forintos nadrag neked draga kategoria, akkor miert is akarsz kiadni otthoni cuccokra ennyi penzt?

Lehetsz te otthon gucciban is, ha van ra penzed es nem sajnalod...de ha veges a keret es emiatt masrol le kell mondanod, akkor a legnagyobb hulyeseg a vilagon dragabb ruhat venni azert, hogy otthon majd a gyerek lehanyja.

Nekem a sinsaybol es h&m-bol na meg turibol vannak otthoni cuccaim, boven jol teljesitenek. Ha elmegyunk valahova, akkor johet a dragabb, szebb ruha.

2022. jan. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Sosem voltunk gazdagok amikor gyerek voltam (anyu és apu is szegény családból származik), ezért vannak olyan dolgok, amikre nem érzem, hogy szívesen adnék ki "sok" pénzt.

Most már változott a helyzet és "felvitte az isten a dolgunk" :)

Apukámék sóhereztek már le, hogy ha megtehetjük akkor miért spórolgatok annyira :D

Igazából a ruhára a pénz el van különítve, az "nem hiányzik" úgymond a költségvetésből.

Nekem azért fontos csak, hogy csinos legyen a ruha amiben itthon vagyok, mert sokat leszek itthon és így is azért érezzem nőnek magam :)

De elbizonytalanodtam h van-e értelme baba mellett drágább ruhát viselni :)


Oh igen tényleg rosszul írtam a konzumot!

Ott azért szoktam vásárolni, mert mindig találok jó darabokat és úgy szoktam, hogy találok egy jó felsőt vagy ruhát akkor veszek belőle 5-6 darabot különböző színekből 😁


Tenezis, h&m, sinsay

Köszi, ezeket is megnézem majd 😊

2022. jan. 22. 00:51
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Háda,adomány bolt, ott szoktam találni márkás darabokat. Amúgy engem folyton bukik a babám ,pedig büfiztetem. Nemcsak a ruhám a kanapé is bánni szokta. Hidd el az első 4-6 hónapban a kulsod fog a legkevésbé érdekelni. Aludni akarsz, enni és fürödni.
2022. jan. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos a lányom.

Egy nap 3x tuti cserélek pólót, 1x nadrágot. Folyton lebuk.

Ennyi mosás meg gondolhatod, milyen jót tesz a ruháknak...


Fiam 2 éves. A mai napig ha koszos a keze összeken simán vele.


Szóval ezzel a mikortól lesz tiszta a gyerek mellett a ruhám kérdésre csak annyit mondok, én még nem látom a fényt az alagút végén 🤨🙄🙈

2022. jan. 22. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor lehányhat, belekeni a taknyos orrát, etetésnél rádborítja az ételt, italt. Ha valami miatt kint fel kell venni, a sáros cipôje is hozzáér, de velem olyan is volt már, hogy pont ölben volt, mikor kifolyt a pisi a pelusból, eláztatta a nadrágját és vele a kabátomat.

Nekem is van egy szép kötött mellényem, annyira tetszett, nem bírtam otthagyni a boltban, de úgy vettem meg, hogy "na, majd ha nagyobbak lesznek a gyerekek". Három éve vár rám a szekrényben.

2022. jan. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Meg gogod utálni az otthonlétet, ha így gondolkodsz.



Egész nap otthon vagy vagy szabadidőruházatban mész el otthonról ..


Szerintem nem jàrja, hogy azokat viseljük otthon, amit már máshova nem.


Akkor nagyon “legatyásodsz”.


Nem mondom, hogy ne legyen olyan is.


Pl cèkla hozzátápláláskor tuti valami “nem sajnálom” ruhát vettem fel 😉

2022. jan. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%

*meg fogod



Amúgy gyerekfüggő


Csak nézek, hogy 3 póló /nap



Nálunk ilyen szerintem max 1-1 alkalom volt a gyerekekkel..


A kezüket megtörlöm kézmosás előtt, sosem full maszatosan viszem megmosni..


(1,5 év van köztük)

2022. jan. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!