Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ha a szülő lakást...

Szerintetek ha a szülő lakást vesz a gyerekének, mert megteheti, akkor azzal jót tesz, vagy rosszat?

Figyelt kérdés
2022. jan. 2. 17:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
9. Ha dolgozik, fenn tudja tartani.
2022. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem házat kaptam ugyan, de a szüleim is megkapták, hogy majd nem becsülöm meg az autót amit nekem vettek, meg emiatt majd felelőtlen leszek blabla bla (a jogsit is ők fizették, amint betöltöttem a minimum életkort már mehettem is), de onnantól a biztosítást, szerelést stb nekem kellett állni a diákmunkából, apukám csak tanácsokat adott hova vigyem, segített biztosítót választani meg ilyenek, de költeni nekem kellett már rá (nyilván addigra már fősulis voltam). Hát, nem jött be. Nagyon is megbecsültem, vigyáztam rá. Gondolom ha házat kapok is így lett volna, attól még megbecsüli a gyerek, mert nem neki kellett megvenni. Hatalmas segítség volt az autó! Már van gyerekem, ha megtehetem majd (még kicsi, még "csak" pénzt gyűjtünk neki. Sok sok év múlva lesz akkora) fogok venni neki. Vagy legalább támogatni amennyire tőlünk telik.
2022. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem a szüleimtől kaptam, de viszonylag kicsi erőfeszítéssel lett meg az első házam. Nem igaz, hogy nem becsültem meg, nagyon hálás voltam minden nap, hogy nem kell albérletet, hitelt fizetnem, így volt pénzem, lehetőségem, időm pl. képezni magam, sportolni, olyan munkát végezni, amit szeretek. Az autó is nagy segítség, hogy az ember távolabbi munkát is el tudjon vállalni vagy minőségibb életet éljen.
2022. jan. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem jò. Nekem nem vettek, csak hasznàlhattam egy lakast ingyen 18-22 eves koromig. Nagyon jò volt önàllòan èlni. A sajàt fizetesembôl fenntartottam, koràn begyakoroltam, hogy az en felelőssegem a szamlàk fizetese, szerelő kihìvasa. Ha felvittem valakit, akkor kettesben lehettünk, nem kellett albèrletre költeni. Òriasi plusz előny volt ez, szerintem ,, elkènyeztetes" de semmikeppen nem àrt.
2022. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
89%
9: igen, lehet, h újat mondok, de általában a munkaért kapott fizetésből szokták fenntartani a lakást és a kocsi.
2022. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

15!


De vicces vagy. A tanári fizetésből fog lakást és kocsit fenntartani? Enni már nem kell mellé

2022. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
87%
15: szerinted akinek még megteremteni is önmagának kell (hitel, albérlet) az mit csinál? Vagy ha alberletben élsz vagy hitelt fizetsz nincs rezsi vagy benzinköltség? Nem is értem a logikádat tényleg. Vagy de mégis a tanaroknak nincs lakása se autója, tömegközlekednek es a híd alatt alszanak.
2022. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
16. Szerinted a tanarok a híd alatt laknak??
2022. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Oops.. 17es.. megelőztel! 👍😁
2022. jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!