Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit engedtél el a házimunkából...

Mit engedtél el a házimunkából? Mit csináltál és hányszor gyerek előtt, és mennyit engedtél el belőle gyerek után?

Figyelt kérdés
Olvasom, hogy nem kell annyira "rápörögni" a házimunkára, ha nem bírod, el kell engedni. De mégis mennyiből kell mennyit elengedni?
2021. dec. 20. 17:27
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

#19 vagyok, bocsi, elírtam 12-14 között voltunk kint


Egy gyereknek minden új, nem csak a barbizás a játék, neki az is élvezet, hogy kipakolja a mosógépet a kosárba, hogy adogatja a ruhát, hogy nézi a tojásfeltörést, hogy gereblyéz, hogy visz a kutyának snacket, hogy amíg porszívózok a játék takarítószettjével pókhálóz meg sepreget, stb


Olyan nehezen akarom elhinni, hogy vannak felnőtt nők, akiknek gyerekük van és ezen meglepdőnek.

2021. dec. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
68%

Azt a 'rengeteg' házimunkát, ami 72 nm-en van, akkor csinálom, amikor:

1. Alszik

2. Az etetőszékben majszol gyümölcsöt vagy issza a kakaót

3. Éppen úgy látom hogy jól elvan magában


Illetve én 3 naponta főzök nagy adagot, nem szeretek főzni, meg utána takarítani.


Sose volt még, hogy elhanyagoltam volna a házimunka miatt. Szereti adogatni a szárítóra a ruhákat, meg bepakolni a szekrénybe, meg a mosógépet/mosogatógépet indítani stb...

Van, hogy nem rögtön tudom utána a konyhát lesikálni, de nekem belefér ha csak 2 óra múlva fog csillogni.

2021. dec. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
78%

Én is csatlakozom az irigykedők táborába! 😪

Nekem totál úszik a lakás, tiszta kupi van mindenhol.

Egy 5 hónaposom van, aki kedv függő, hogy mikor mennyire van el, de mindig igényli a jelenlétet.

Aludni csak a karomban szokott cicizés közben, ha lerakom egyből éber és inkább növeszti a táskákat meg nyűgös egész nap, de nem alszik anya öle nélkül. 1 esetet kivéve, amikor lenn vagyunk napi 2x kutyát sétáltatni, mert addig babahordozóban vagy a babakocsiban alszik.


Az elején még próbáltam lerakni, játszószönyegre, hintába, hogy nyerjek 10-20 perceket, de van amikor egy teregetést végig sír. Kb. a teregetés/mosás van meg rendszeresen. Minden más változó. Még a főzés is. Volt, hogy akkor tudtam csak enni, amikor este hazajött a férjem.


Én szeretnék sokkal nagyobb rendet tartani, de nekem munka mellett könnyebb volt kézben tartani a dolgokat.


Szóval szerintem szuperek vagytok csajok, nekem ez nem megy. 😅

2021. dec. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
16%

19, egyreszt az én gyerekem SOSiNCS fent éjfélig, mert egy gyereknek 8-12 között van a legnagyobb szüksége az alvásra hormonális és neurologia szempontból és nem bámul napi 1 órát tévét, összesen napi 2 rész bogyó babócát nézhet délután. Ha haladnom kell a tudományos munkával, elviszi a bébiszitter. Naponta minimum 3 órát vagyunk kint 2 részletben és van kizárólagos anyaidő. Takarítani meg főzni nem lehet,míg alszik mert felébred, én ekkor erősítek, nyújtok, olvasok e-mailekre válaszolok, pihenek. ( du 2-3 órát alszik, éjjel 11-12 órát.)

120 nm-en élünk, van macska meg kutya meg egy 14 és 12 éves tudom milyen főzni meg mosni meg takarítani.. Ez itt kamuvilagbsjnojsag,amit egyesek nyomnak. Nekem a férjem rendezi a bevásárlást meg a takarítás oroszlán részét. Megfőzni meg mosni meg pakolni pont eleh55 emberre.

2021. dec. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
70%
Én nem vagyok tv ellenes amúgy, én is rengeteget néztem gyerekként, semmi bajom vele. Ugyannyi tv-t néz kb mint amennyit könyvet. Abszolút nem foglalkozok ilyennel hogy nézhet e vagy se, sok e vagy kevés, azt kell csak megválogatni mit néz.
2021. dec. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!