Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit engedtél el a házimunkából...

Mit engedtél el a házimunkából? Mit csináltál és hányszor gyerek előtt, és mennyit engedtél el belőle gyerek után?

Figyelt kérdés
Olvasom, hogy nem kell annyira "rápörögni" a házimunkára, ha nem bírod, el kell engedni. De mégis mennyiből kell mennyit elengedni?
2021. dec. 20. 17:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
74%
5 vagyok miert lettem lepontozva? Irtam is hogy egy gyerekkel otthon vagyok es igy nem engedtem el semmit de kesobb ha dolgozni fogok nem fog menni ezert keresek takaritonot. Mi ebben a rossz?
2021. dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
76%

Engem is lepontoztak, mert nem engedtem el semmit. Itt gyakorin csak az a hasznos ha azt írod, hogy mióta gyerek van semmit se csinálok, a koszos tányérokat kidobjuk mert nincs idő elmosni, a szőnyegen 10 centi vastag kosz áll, a 3 éve lehúzatlan ágyneműben alszunk játékok közt és a wc is kakás mert nincs idő lekefélni róla..

Amúgy ha dolgozol sokkal jobb. Ha hiszed ha nem. A kutya nem pakol szét vagy koszol, alig kell csinálni valamit.

2021. dec. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%

Most, hogy Gyed-en vagyok szinte minden házimunkát eltudok végezni.

Mindennap főzök, mosok és a takarítás is mindennap megvan.

Eddig kétnaponta főztem és kupi volt mert hétvégente volt nagytakarítás.

Olyan nagyon alaposan persze nem tudok takarítani csak akkor ha a párom itthon van mert a 15 hónaposom benne van mindenben.

Munka mellett katasztrófa volt.

2021. dec. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
83%

Mosogatás helyett mostmár előnyben részesítem a mosogatógépet :D

Illetve a vasalást (mióta a fiam cuccait nem vasalom) nem igazán erőltetem :D


Egyébként minden mást ugyanúgy megcsinálok, nyilván lassabban és részleteiben. Pl az egész ház ki takarítása is igénybe vesz mostmár 2-3 napot, emelettel mindennel együtt, de haladok, ahogy tudok. :)

2021. dec. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
66%
12 ez megnyugtato 😂 Ha milliomos lennek isten bizony lenne egy hazvezetonom. De jo lenne! Neha elmelazok ezen 😂 Azt egyebkent el se tudom kepzelni tobb gyereknel hogyan lehet megoldani egy minimalis rendet tisztasagot. Az en lanyom is neha itt-ott elhagy dolgokat de ha ket gyerek csinalba hat fuu...
2021. dec. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
30%

Aki semmit nem enged el és mindent egyedül tök segítség nélkül csinál az pl a totyogót napi hány órát viszi a levegőre? Foglalkozik is a gyerekkel vagy egész nap főz meg takarít meg mos meg a házat pakolja?

Biztos "jó" lehet ilyen családban felnőni...

2021. dec. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
58%
Mindent megcsinálok, csak lassabban. Egy èves a fiam, első gyerek. Vettünk mosogatòg3pet, szrìtògèpet, legjobb dolgok. Most robotporszìvòn is gondolkodom, mert rengeteg napi szinten a morzsa. Másodiknál már biztos lejjebb kell adni, de egyelőre simán tarthatò a rend, van főtt kaja minden másnap főzök, nèha rendelünk is vagy mirelit camambert dobok a sütőbe, de ez eddig is előfordult a sok munka miatt :) Alapjáraton tisztaság van, a gyerekkel is foglalkozva van, de sokszor egyedül is eljátszik, mìg èn felrakom a kaját. Most simán megsütöttem mellette a linzert, zserbògolyòkat, mèzeskalácsot ès hòkiflit is. Alvásidőben elkezdtem, s mikor felèbredt magam mellè húztam az etetőszèkben, közben meguzsonnáztattam, mutogattam ahogy szúrom ki a tèsztát, adogattam neki a műanyag kiszúròkat, zenèt kapcsoltam. Elvolt mìg kisültek 🤷
2021. dec. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
43%
16 szerencses vagy hogy nem erzed rosszul magad ha nincs rend en fizikailag rosszul vagyok. Egyebkent napi 1x megyunk ki delutan. Szerintem nincs olyan hogy valaki "megussza" a foglalkozast a gyerekkel. Viszont az jo hogy hamar hozzaszokott ahhoz hogy ha takaritok akkor tudja hogy el kell foglalnia magat valamivel.
2021. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
40%

Kedves 16-os.

Ma pl 2 órát voltunk kint. 13-15ig. Együtt kertészkedtünk is, összehúztuk a maradék falevelet, összeszedtük a kutyagumit (nyilván én) söpörtünk, kutyáztunk. Illetve sétáltunk egy fél órát a feldíszített parkban. Én azt nem értem, aki nem tud a gyerektől csinálni semmit. Egész nap a gyerekszobában ültök? Miért kell a gyerekszobában ülni egész nap?

A gyereket kell beépíteni az életedbe, nem a gyerek köré kell az életet építeni.

Pl mai napunk ha annyira érdekel a szörnyű családban felnövő gyerekem sorsa:

7.00 keltem én, gyors wc, krémezés, felöltözök, fogmosás, fésülködés, gyors smink, kb 7.20ra kész vagyok

7.20 Laptop be, 8.50ig dolgoztam másfél órát

8.50 gyerek kel (fent volt éjfélig kb tegnap sajnos, néha nem akar aludni szakaszosan pár hétig) peluscsere, felöltöztetem, fogmosás neki is, amíg fogat mos a haját megcsinálom

9.00 reggeli, fokhagymás bagettet kentem vajjal, téli szalámival, paradicsommal, paprikával, nekem kávé, neki gyümilé

utána mesét akart nézni 9.30-10.30ig mesét nézett, én megint dolgoztam egy órát

utána 10.30-11.30 gyurmáztunk a szobájában, színeztünk

11.30 összevágtam almát, mangót, azt ettünk

11.40-12:20 rendet raktunk be, ablaknyitás mindenütt, Dysonnal porszívózás, ágyazás, elpakolás minden helyiségben, mosogatás, asztal pult törlés, szobai nappali szekrényeket gyorsan letöröltem, wc kád mosdó napi kitakarítása,, 1 adag ruha szennyes indítás (ő pakolta be) közben zenét hallgatunk, táncolunk stb

12.20 körül felöltöztünk, kertbe ki, gereblyéztünk, sepertünk, kutyakakát szedtünk, közben persze beszélgetünk nevetgélünk, játszunk a kutyával, trambulinozik is, olyan 13.30-ig a kertben voltunk, aztán elmentünk sétálni a parkba a nagy városi fenyőhöz, hazafelé bementünk a pékségbe friss pékáruért, a Goods Marketbe pár illatszerért meg egy üvegtálért ami a karácsonyi tiramisuhoz kell

14.00-ra értünk haza, kiteregettünk együtt ő szedi kosárba a ruhát utána adogat, megmelegítettem a kaját amit este csináltam tegnap (rakott hús alatta sült krumplival) ettünk, utána 14.30-15.00 legoztunk

15.00 elaludt, én vissza a laptop elé, dolgoztam fél órát

15.30-16.30 én is ledőltem egy kicsit, youtube videókat néztem

16.30 kelt a gyerek, adtam neki uzsit, férjem most jött haza, játszanak a szobában, én pedig most állok neki főzni, sóskafőzeléket natúr hússal, holnapra ez lesz

Ha kész a sóska kb 17.30ra akkor elpakolok, és tornázok 50 percet. Aztán lezuhanyzok, utána a férjem viszi fürdeni a lányunkat, ezt mindig ő csinálja, addig olvasom a Zabhegyezőt, utána lightos vacsizunk 3-an, altatás neki, mi meg tv-zünk olvasunk beszélgetünk még.


Igen, tragikus nálunk az élete a gyereknek.

2021. dec. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
62%

16!

Hidd el, nem megy a gyerek rovasára 😉

Ha hiszed, ha nem, egy gyerek nem igényel 0-24es kizárólagos figyelmet.


Emellett egy főzés/takarítás sem egész napos művelet...


Én minden nap főzök, minden nap rend is van. Ezt pont egy délelöttöt se vesz igénybe. Ugy, hogy nincs mosogatógepem, szaritógépem, robotporszívóm, stb... ja és 130m2-en lakunk.


Az egész délután a gyereké.


Sajnállak, ha te neked ez nem megy. Vagy csak nem akarod, hogy menjen....

2021. dec. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!