Az elektromos vagy a manuális fejő a jobb?
Kevésnek bizonyult a tejem,naponta sírt hosszú evések után ezért kipótoltam tápszerrel. Cumiból kapta ezért már ritkán akar szopizni, inkább üvegből mert könnyen jön és nem kell sokat szívni. Nekem ez a kevés tejem is apadni kezdett amit úgy gondoltam míg van adom neki.
Milyen fejőt vegyek? Melyikkel lehet jobban boldogulni?
Ha fejnék amikor nem akar szopizni szaporodna a tejem, vagy lassan elapad?
Sajnos sokszor sír ha etetni akarom mellből, bömböl és nem is akar rácuppanni vagy megszívni :(
De van amikor meg igen de akkor meg bele alszik pár perc után .
Igen, először mindig cici, akkor is ha semmi nem jön. Kell az inger a mellednek, mert ha csak géppel fejsz, el fogsz apadni.
Amúgy most egy mellgyulladás miatt szinte a 0-ról kellett visszahozni a tejtermelést a jobb mellemben, és a tapasztalataim a fejési technikákkal a következő.
1. hely baba. Ő tudja a leghatékonyabban üríteni a mellet, és felszaporítani a hozamot.
2. hely kézi fejés. Ha a baba nem opció (nekem sajnos nem lehetett a gyulladt mellnék), akkor a kézi fejés hatékonyabb, mint a gépi. Ez kis mennyiségeknél még hatékony is lehet, látod az áramlást, közben érdemes masszírotni a mellett és így látod, hogy mely területek termelnek tejet és hol kell még fejleszteni. Egy csomó dologra ekkor jöttem rá, pl. mikor jön a zsírdúsabb tejem
3. elektomos. Az én készülékem Lansinoh. Stimuláló és fokozattal. Arra nagyon jó, hogy a felesleget lekapja az ember vele. És ebben a medela 400 ezer forintos készüléke sem jött be jobban. Mélyebb fejéshez már kell vagy a pici, vagy a kézi fejés. Így én amikor beindult a tejem és már túl sok volt a kézihez a mennyiség, akkor először géppel leszedtem a nagyját, és amikor a gépnél már semmi nem jött, akkor kézzel még fejtem egy picit.
Nekem a cumizavaron a Lansinoh cumija 1-es sokat segített. Próbálja anyamell érzetét kellteni. Az elején amikor nekem sem volt elég a tejem mindig először jött a baba, mindkét mellre és csak utána a gép.
Ha nem tudod hogy kell kézzel fejni akkor a védőnő elmagyarázza ha megkéred. Kis mennyiségnél én inkább azt javaslom. Illetve nagyobb hozamnál a gépi után alkalmazni.
Később ha már elég a tejed, de a pici nem akar cicin lenni, én azt csináltam, hogy amikor levállt, akkor kézzel fejtem 1-2 csöppnyit amir ott hagytam a bimbón, így láttam hogy van még, és addig nem kapott pótlást. Inkább váltottam cicit, testhelyzetet, fogást, de pótlásho már csak akkor nyúltam, ha tényleg nem volt semmi.
Először is nekem mutatták, hogy ilyenkor meg kell finoman csípni a tarkóján vagy dorzsolni a labujjait ha bealszik. Másodszor lehet lövell a cicit, ilyenkor kicsit kézzel lefolyatsz egy kis tejet hogy ne spricceljen erősen a szájába, illetve érdemes sírásnál cicit váltani vagy pózt. Van amikor azért sír mert bofognie kell.
Nekem az elektromos vált be amúgy. Plusz lehet jön a foga, ha tüsszög és sokat nyáladzik,akkor ez is sanszos. Tudom korainak tűnik, de előfordul enyém most lett 3 hónapos és már feszül az ínyje.
Ja ha kénytelen vagy cumival etetni akkor ezt ajánlom mert ugyanolyan nehéz belőle inni mint a ciciből így nem szokik át az üvegre.
Szia.
Én fejem 7 hónapja,ugyanígy cumizavaros lett.
Tapasztalatom alapján (legalábbis nekem)a fejéstől több a tejem.Még mindig napi szinten 6-700 ml.jön le.Mivel rossz evő a fiam sajnos,így totál anyatejes,tehát elég neki.Mindenképp elektromosat vegyél ha teheted és az aventet maximálisan ajánlom!
Én eleinte napi szinten 3 óránként fejtem.Kellett neki egy hónap mire beállt.Időszűkében később muszáj voltam csökkenteni 4 óránkéntra,utána 6 óránként aztán 8 óránként mostmár csak 2-szer fejek,reggel és este.
A lényeg hogy légy kitartó.
Próbálj 2 liter folyadékot naponta meginni.Vegyél karamalz italt,szoptatós teát vagy van homeopátiás bogyó nyelv alá a patikában.Nekem segített.Sőt more milk néven kapszula is van a tejserkentésre!
Kitartást!Ügyes legyél!
Hány hónapos a baba?
Szoptanít készülékek
Szoptatókészülékkel a babák mellen történő, de mégis mesterséges tejpótlását tudod megoldani, már újszülöttkortól.
Használatával előnyösen lehet befolyásolni a szoptatási szokások kialakulását, elősegíti az anyatej termelődését, mert a picit kellően motiválja a szopizásra. Ha megfelelően adagolod a pótlást, fokozódni fog a tejtermelődés, és akár már néhány hét használat után visszatérhetsz a kizárólagos szoptatáshoz.
Az eszköz segítségével etetheted a kicsit anyatejjel vagy tápszerrel egyaránt. A folyadék állagának megfelelően különböző átmérőjű csöveket (3-féle van hozzá) használhatsz.
A szoptatókészülék a következő esetekben használható eredményesen:
ha a baba súlya lassan gyarapodik;
ha a kicsi koraszülött;
szoptatás újrakezdése esetén (például ha cumizavaros a baba, és nem fogadja el az anyamellet, de szeretnél visszatérni az anyamellből való táplálásra);
ha a gyermek ajak- vagy szájpad-hasadékkal született;
ha egyáltalán nincs vagy kevés az anyatej.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!