Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól engetnétek/en...

Hány éves kortól engetnétek/engeditek busszal iskolába és/vagy haza a gyereket?

Figyelt kérdés

2021. dec. 8. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg mekkora a távolság es hol van. Budapesten peldaul biztos nem engednem 10 evesen.

Mi a varos szelen lakunk, nem faluban, de olyasmi, innen 3 megallo az iskola. Tavaly telen kezdett egyedul menni, akkor 8 eves volt.

2021. dec. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Magamról tudok nyilatkozni, én már egész hamar szabadon voltam engedve, 11 évesen, Pesten. Bár akkor még csak hazajártam, nem is volt igényem máshova menni. 16 évesen kezdtem el egyedül elmenni erre-arra, bár szerintem mehettem volna sokkal hamarabb, csak nem akartam.
2021. dec. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisvárosban én 5.-től voltam elengedve így.
2021. dec. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felső tagozattól, én legalábbis ennyi idősen kezdtem egyedül tömegközlekedni Budapesten. A lányom negyedikes, egy osztálytársa egyedül buszozik be a szomszéd telepüésről, végülis ez is rendben van.

Mondjuk ez nálunk tisztán elméleti kérdés, szemben lakunk az iskolával, szóval középiskoláig nem lesz aktuális.

2021. dec. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Suli a városban van, mi meg 10 kilóméterre a város mellett lakunk. Jó 20 perc az út, ha sokan vannak. A városi megálló nagyon forgalmas út mellett van. Még kicsik nagyon, nyílván jó pár év múlva engedném nekik. Csak kíváncsi vagyok.
2021. dec. 8. 11:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyerekfüggő és távolságfüggő. Nővérem pl amikor elsős lett kijelentette, hogy ő egyedül akar iskolába menni, ő onnantól kezdve busszal járt, engem és a másik tesómat kocsival vitt apa harmadikos koromig( tesó hatodikos volt) akkoriban még a vàros másik feléből jártunk be a suliba, (viszonylag nagy város, megyeszékhely) aztán elköltöztünk két megàllóra a sulitól, onnantól egyedül mentünk.
2021. dec. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem a busz előtti és utána lévő rész a lényeg. Ha pl háztól házig megy vkinek, nincs kereszteződés vagy csak egysávos lámpás kissebességes úton, akkor egy megbízható alsóst elengednék.

A helyzet nehezedésével pl több kereszteződés, nehezebb átkelés, veszélyes környek stb, egyre később.

Kb 14 évesnél viszont már szinte minden esetben fontosnak tartanám, hogy egyedül (is) el tudjon jutni.

Speciális eset ha emberek miatr veszélyes. Pl vannak helyek ahol sötétben egyedül én se szívesen kószálnék.

2021. dec. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A suli messze van a megállótól és szintén nagyon forgalmas. Én is izgulok néha hogy éppségben elérjünk a célunkig.
2021. dec. 8. 11:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Magamról tudok nyilatkozni. Külterületen laktunk, az iskola kb 15 km-re volt a városban, a legforgalmasabb részen kellett leszállnom, de zebra van és a reggeli forgalom miatt a mai napig kb 20-al araszolnak ott az autók. 2.-os koromban (7 évesen) kezdtem el busszal járni, mert anyum az az igazi örök késő fajta, ha ő vitt be akkor minimum 5 perc késés garantált volt és emiatt inkább busszal szerettem volna járni. A tesóm ahogy kezdte az iskolát velem járt be, én tanítottam meg buszozni.
2021. dec. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Negyedikes volt a fiam, amikor messzebbre költöztünk az iskolától, és busszal kellett járnia egyedül (előtte is busszal ment három megállót, de akkor az apjával). Nem volt semmi gond.

Utána már meg se kottyant neki, hogy hatodiktól a helyi buszozáson kívül vonatra is kellett szállnia (20 km-rel arrébb költöztünk, de nem szeretett volna iskolát váltani). Reggelente az apjával megy együtt vonattal, onnantól külön-külön busszal , délután egyedül jön haza busszal és vonattal.

Mondjuk ennél kisebb gyereknél nem hiszem, hogy nyugodt lennék, ha átszállással kéne naponta ekkora távot megtennie.

2021. dec. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!