Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden anyukának állandó...

Minden anyukának állandó “rettegés” az élete?

Figyelt kérdés
Mióta megszületett a babám, folyamatosan arra gondolok, hogy ha valami történik vele, nem fogom kibírni. Nem arra gondolok, hogy tanul járni és kicsit megüti magát, hanem mondjuk lesz egy súlyos, akár halálos betegsége, vagy baleset éri. Tiszta hülye vagyok, hogy ilyenekre gondolok, de mégis sokszor eszembe jut. Mások is gyakran vannak ezzel? Fog enyhülni az évek során?
2021. dec. 3. 15:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerencsére nem vagyok ilyen fajta
2021. dec. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Sokszor eszembe jut, 2 éves. Mindig akkor, amikor lelkiismeretfurdalásom van, hogy csúnyán beszéltem vele, türelmetlen voltam, stb...
2021. dec. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%

A legtöbb nö anyaként is normális marad, ez nagyon beteges, amit csinálsz.

Keress fel egy pszichológust, mielött megbolondulsz teljesen, illetve a gyereket meg a párodat is megbolondítod! Ez feltétlen kezelésre szorul, abszulút nem normális.

2021. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
Én nem gondolok ilyesmikre. Élvezem az időt, amit együtt töltünk és bízom benne, hogy egy gyönyőrű, egészséges nő lesz majd belőle. A fiamat elvesztettem. Ő születése után nem sokkal meghalt és tudom, hogy pár nap után nem olyan érzés lehet elveszteni, mint mondjuk évek után de nem volt egyszerű. Kibírtam
2021. dec. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt ez bölcső halál terén, de csak mert nekem is volt csecsemőként, eztviszont letudtam egy legzesfigyelovel és megnéztem, hogy kell újra éleszteni. Nézd anyám egy ismerőse agyon féltette a gyerekét, sehova sem engedte egyedül stb. Életképtelen lett végül nagy nehezen felsősként elengedte. A gyerek annyira védve volt, hogy rosszkor lépett le a zebrára( mert sosem mehetett srhova egyedül és helyette is figyeltek rá ) végül elutotte egy autó az első kint töltött napon.

A lényeg ne stresszelj fölöslegesen mert akkor túl felted és így lesz egy Életképtelen gyereked aki egy szenyát sem tud csinálni. Tanítsdmeg amire lehet, tegyél meg mindent a megóvása érdekében és tedd keresztbe az ujjaid, más nem tehetsz. Remenykedsz hogy minden jól alakul de ne legyél egy udeggörcs mert az nem segít a gyerek fejlődésében.

2021. dec. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam ilyenre gondolni , benne van a dologban, de élvezem hogy vele vagyok
2021. dec. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Nekem alapból van egy olyan tulajdonságom, hogy ha veszélyes helyzetet látok, végig fut bennem hogy úr isten mi történhet. Rendesen mint egy kis film. Pl mikor párom láncfűrésszel darabolta a fát és közel vágott a kezéhez. Én láttam magam előtt ahogy bele vág, levágja az ujját... Stb. Tiszta para. Elsősegély tanfolyamon viszont azt mondták ez jó, mert jobban felkészül az ember és gyorsabban tud reagálni.
2021. dec. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos én is ilyen vagyok. Ezért nem akarok másik gyereket,mert kikészülnék. Nem tudom élvezni ezt az időszakot mert folyton aggódom. De gyerek előtt is ilyen voltam,akkor csak a férjemért vagy épp mikor kiért. A fiamnál ez méginkább előjött,nyilván mert esendő és mert a gyerekem. Utálom magam emiatt és gobdolkozok pszichológuson.
2021. dec. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nyilván én is rettegek, féltem a 2 hónapos babamat, de nem ez tölti ki a mindennapjaimat.
2021. dec. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Eszembe jutott már ilyesmi bőven, pláne, hogy jó magam is hipchonder vagyok :) De azért tudom, hogy felesleges időpazarlás és hogy az életet nem lehet kontrollálni, hanem tudatosan el kell ezeket engedni, mert elrontja azt is, ami szép, és nem tudsz a jelenben élni, miközben a jövőtől rettegsz.

Ha van hited Istenben vagy valami olyan világképed, hogy nem véletlenül történnek a dolgok, hanem valami terv szerint, akkor szerintem könnyebb ez, legalábbis nekem ez vált be. Nem abban babonásan, hogy csak csupa jó történhet, hanem abban, hogy bármi jön, annak oka van, amiből tanulnod kell, amitől fejlődsz, és hogy még a halállal sem ér véget az élet. Akkor az ember persze megtesz mindent, ami józan eszétől telik és helyesnek tűnik (pl. egy elsősegély tanfolyam igen hasznos és értelmes), de tud olyan hálás lenni, a jóra fókuszálni, hogy az nagyobb súllyal essen a latba, mint a rettegés az ismeretlentől.

2021. dec. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!