Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni az állandó...

Mit lehet tenni az állandó éhséggel, "rágcsálási vággyal" koraterhesen?

Figyelt kérdés

5-6 napja azt vettem észre, hogy folyamatosan ennék, rágcsálnék.

Próbálom tartani a napi 4-5 étkezést, normális, változatos ételekkel, adagokkal. Viszont a köztes időkben is folyton azt érzem, hogy éhes vagyok...

Ekkor próbálok gyümölcsöt-zöldséget rágcsálni, de simán lemenne 2-3 adag ebéd/vacsora még. Az első napokban ilyenkor még ettem rendes ételt többször, de azért ez heteken keresztül nem mehet így.


2021. ápr. 1. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Répát, almàt stbt rágcsálj
2021. ápr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Zöldséges ételeket ehetsz, ha nem tömd tele liszttel meg zsírral/olajjal. De az is lehet, hogy egyszerüen szükséged van több kajára
2021. ápr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Érdemes meginni egy nagyobb pohár vizet is, az kicsit eltelít. Amúgy szerintem ez a rágcsálási vágy néha előjön, néha elmúlik..nálam legalábbis. Lehet tényleg több kajára van szükséged éppen. Amúgy én még sokat rágózom, ha érzem, hogy csak nassolni akarok.
2021. ápr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi tippeket! :-)
2021. ápr. 1. 17:02
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Számolj azzal hogy nagyjából a napi normál bevitelt 300 kcal-val kell emelni.

Ha nincs cukorbetegséged, akkor gyümölccsel zöldséggel, korpovittel nem viszel be annyival többet, hogy ez gond legyen

2021. ápr. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Én szerencsére mióta terhes vagyok undorodok a csipsztől és a nasiktól. Rágcsálásra alma, narancs, répa, karalábé, paradicsom remekül bevált. Emellett a natúr joghurt az új mániám sima zabpehellyel, abból elég kevés is és jól megdagad a gyomorban. Valamint lemegy minden nap minimum három liter víz, az is jól eltelít.
2021. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A zöldségen kívül amit fenn írtak, még a magokat javaslom (dió, mogyoró, mandula stb.). Diákcsemegével csínján, mert az aszalt gyümölcsökben rengeteg a cukortartalom.

Egyébként tényleg fontos tudatosan állni az evéshez, sokszor akkor is eszünk amikor igazából szomjasak vagyunk.

2021. ápr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
A magokban meg rengeteg olaj van, ami több mint dupla annyi kalória, mint a cukor!!! Szóval azokkal is óvatosan!
2021. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Zöldség - gyümölcs az megy, csak sajnos nem nagyon segít.

Sok folyadékot is iszom, de sokszor érzem azt, hogy teleittam magam, mégis üres a gyomrom.. Tegnap ezen egyébként délelőtt és délután is 2-3 darab vajas keksz segített, remélem így is marad. :-)

2021. ápr. 5. 05:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!