Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy eleven és rosszcsont 1,5...

Egy eleven és rosszcsont 1,5 éves mekkora veszélyt jelent a karácsonyfára?

Figyelt kérdés

Van valami tippetek, hogy biztonságos legyen idén (is) a karácsonyunk? Mindig hatalmas fákat állítunk, és elég fura lenne most, hogy gyerek van, ezt a hagyományt megszüntetni. De a lányunk miatt azért én elgondolkodnék, hogy egyáltalán legyen-e valódi fa és ne csak kartonlapból vágjunk ki valami formát :D :D :D Mindenhová felmászik, mindent megráncigál, el tudom képzelni, hogy a díszeket a fáról egy pillanat alatt szedné le, és van olyan ügyes, hogy az egészet magára borítaná.


Nálatok hasonló intenzitású gyerek mellett hogy működik a karácsony?


2021. dec. 1. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Sose volt kifejezetten élénk gyerekünk, és a macska is békés, de a fa mindig is ki volt kötve a radiátorcsőhöz, vagy a karnishoz.

Nálatok idén kivételesen játszhat egy babakarám a fa köré, vagy 1 méter felett díszítesz csak.

2021. dec. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kivolt kötve mindig a fa, a kutya miatt. De a babakarám tényleg nem rossz ötlet.
2021. dec. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
En is mindig fel akartam rá maszni, meg alatta aludni. Igaz a fát ki lehet kötni, de en a gömböket is próbáltam a szamba venni, megrágni az izzot stb kiskoromban. Erre tökre emlekszek, meg a szuleim is mondták, hogy figyelni kellett allandoan. Ha nagyobb fa volt, kikotottek es olyan magassagban voltak a diszek hogy lehetoleg ne erjem el. Egyedul a szaloncukrokat raktak lejjeb, így meg mindig jobb volt ha abbol lopkodtam, mintha az uveggombot ragtam volna. Igy is vigyzani kellett hogy ne húzzam magamra. Mamaeknal kisebb fa volt,az az asztalra kerult, így nem bírtam rangatni.Bar remlik valami hogy a fotelra masztam es onnan át az asztalra😅 de akkor mar nagyobb voltam.
2021. dec. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is mindig ki van kötve a fa... még egy felnőtt is elsodorja kapkodás közben, nem még egy gyerek, akármilyen nyugodt:D nálunk nem voltak állatok, sőt a lányunk is még csak most lesz 11hónapos, mégis mióta párommal együtt vagyunk, és összeköltöztünk mindig kikötjük a fát. (Előtte egyedül laktam, csak egy kis 50centis fát állítottam. Azt nem kellett kikötni)
2021. dec. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Mi most kisebb fát veszünk, és felkerül egy asztalra, illetve kikötjük az ajtó kilincshez (tároló ajtó elé lesz téve, nem használjuk).


Remélem az elégséges lesz. Viszont az asztali futóról lenondok idén 😔 épphogy nem éri el az adventi koszorút az asztal kellős közepén, szóval nem lesz fancy étkészlet, és előre terített asztal se. Minden égő magasban, minden díszlet 1,5 felett.

Ugyanúgy 1,5 éves romboló művész.

2021. dec. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Rakjátok a plafonra a fát.


[link]

2021. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A fát ki kell kötni és idén műanyag gömböket kell rátenni, plusz figyelsz is rá. Szerintem kár lenne ezért kartonpapír-fát kitenni. Annak semmi hangulata. Inkább legyen üveggömb helyett műanyag, de legalább karácsonyfa.
2021. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Eleinte mi is asztalkara rajtunk kisebb fát. Most mar evek ota nagyobb fat veszunk es babakeritest rakunk köre.

Az asztalos verzió nem valt be, mert attil a gyerek hozzáfért a fahoz es elerte az aljat ezért siman magara ranthatta volna. Nem tudom masok mekkora aszatalra rakjak, de mi egy kicsit magasabb dohanyzoasztalra raktuk.

En a kis kerites javaslom.

2021. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Ne szakadjon meg ez a hagyomány!


Nálunk is mindig a plafonig ért a fa! és ki is volt kötve, ha indtabillnak bizonyult!


Nyugis gyerek voltam, de mégis sikerült egyszer eldöntenem a fát. Pár dísz összedőlt, de ennyi.


Kössétek ki, akár babakarám is lehet és engedjétek oda, nézzétek meg közösen, hogy szúr, hogy a díszek milyenek, lehet ez is segít.

2021. dec. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Mi, míg a lányunk pici volt, a pelenkázóra raktuk a karácsonyfát. Pár évig (talán 3 évig).
2021. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!