Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megéri elmenni szülés előtt...

Megéri elmenni szülés előtt táppénzre? Ti végig dolgoztatok? Többi lent

Figyelt kérdés

Ha szülés előtt elmegyek táppénzre a fizetésem sokkal kevesebb lesz ?

Úgy tudom 60 százaléka a normál nak , viszont azt hallottam , hogy 15 nap után már a tb fizet ,es beleszamolja a hétvégéket is, így nem sok különbség lesz a teljes fizu között ,vagyis majdnem annyi lesz mintha dolgoznék.. Ez tényleg így van ?

Illetve szülés után a gyedet, tgyast ez alapján számolják ?



2021. nov. 24. 16:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Ha 9-es kóddal ír ki az orvos, akkor 60% (ha nem dolgozol egy éve, akkor 50). Ha más kóddal, akkor az első 15 nap betegszabi, 70%, utána táppénz. Az, hogy alig kevesebb a fizunál, nem igaz.

A táppénzes napokat átugorják a csed/gyed számításánál (az utolsó 3 hónapot amúgy is).

2021. nov. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az elso írja. Annyit tennék hozza, hogy ha nem mint veszélyeztetett terhes leszel táppénzen és betegszabadságot veszel igénybe,azt nem ugorjak át, így szépen lehúzza a későbbi jövedelmedet.
2021. nov. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
9 es koddal irna ki , és van 1 éves munkaviszony
2021. nov. 24. 17:32
 4/23 A kérdező kommentje:

Értem , de ha normál táppénzen lennék 9 es koddal, nem veszélyeztetett, akkor az 60 százalék fizu lenne azt tudom , de amit mondtak ez igaz , hogy a ez a fizu összeg és a normál között nem nagyon lenne különbség, mivel 15 nap után már a tb fizet ,és a hétvégéket is beleszamolja ?



Ő saját magából indult ki , normál beteg ség kóddal ( 8) és 2 hónapig otthon volt egy betegség miatt ...

2021. nov. 24. 17:39
 5/23 anonim ***** válasza:
Tappenzkalkulator.
2021. nov. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

Nem, nem igaz. A táppénz nagyon kevés, hiszen alig több, mint a fele fizetés.


Akkor közelítheti meg a normál havi fizetés, ha a számítás alapjául szolgáló időszakban kapott pl. jutalmat, prémiumot, ami megdobja. Alapból a táppénz nagyon drága mulatság...

2021. nov. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

"normál táppénzen lennék 9 es koddal, nem veszélyeztetett"


Ilyen meg nincs. A 9-es kód a veszélyeztetett terhesség kódja, nincs "nem veszélyeztetett" 9-es kód.

2021. nov. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

6 os : nekem ezzel dicsekedett ma egy férfi kollégám , hogy ő amikor hosszan táppénzen volt hónapokig , majdnem annyit kapott mintha dolgozott volna .. ő azzal magyarázta, hogy mivel hosszasan volt és a tb így fizet 15 nap táppénz után ...



7 es: a doki mondta , hogy egy szavamba kerül, és kiír bármikor ,mivel van ez a 9 es kód . Jó, és ha ez veszelyeztett, ebben az esetben számít az ezalatt kapott pénz összege?

2021. nov. 24. 18:25
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
A kollégád hazudott neked. A tappenz max 60%.
2021. nov. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Nem, nem úgy van, ahogy az első írja.


A 60%-hoz két év folyamatos jogviszony kell (nem lehet 30 napnál hosszabb megszakítás). Kórház esetén is csak 50 %.


219ezres garantál bérminimummal, feltételezve, hogy a járulékalap is ennyi volt a számítási időszakban, a nettó bér kedvezmények nélkül 145635; a betegszabi egy hónapra 101.945. 60%-os tp egy hónapra 111-112ezer; 50%-os 93e.

2021. nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!