Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg olyan fontos a magán...

Tényleg olyan fontos a magán doki, vagy csak azért "kell" hogy mi ne aggódjunk annyira?

Figyelt kérdés

Nekem nincs magán dokim...nem úgy álltunk a babavárás elején, hogy kifizessük a magán rendelést, aztán meg "kicsúsztam az időből" mert már átléptem a 30.hetet, a védőnőm azt mondta általában a dokik ilyenkor már nem vállalják.

De nem is ez a lényeg, mert amúgy sem akartam nagyon magándokit fogadni, hiszen annyi "rosszat" hallottam ezzel kapcsolatban.Pl hogy fizettek rendesen, aztán a doki mégsem vállalta, vagy beajánlotta a kismamát egy másik dokihoz a terhesség végén, a kismama nála szült, neki fizetett.De akkor mi értelme van?Az ajánlott dokit sem ismeri jobban a kismama mint az ügyeleteset...

Ráadásul csak a végére megy be a doki, akkor már több értelme van szerintem ha az ember szülésznőt fogad, nem?

Vagy ti hogy vagytok ezzel?


2010. szept. 3. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 terhességem alatt jártam az sztk-ba a terhestanácsadásra,és 3x szültem ügyeletesnél-harmadszorra ikreket.Meg voltam elégedve mindennel,pedig nem fizettem.Ha tudni akartam valamit,válaszoltak,kedves volt az orvos,gondos volt,törődött vele,hiba nélkül levezette a szülést.Én nem tudok így utólag semmit amiért inkább fizettem volna pluszban,mert nem kaptam meg.

De aki jobban érzi magát attól,h van egy személyes orvosa,az tegye meg,én inkább a babára költöttem a pénzt.:)Bár hozzáteszem,problémamentes terhességeim voltak,és gyors problémamentes szüléseim,még az ikerszülés is.

2010. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezt most jól megbeszélted. (-:

Ha jó dokit találsz, lelkiismeretest, akkor nyert ügyed van. Ha pénzéhes dögöt, akkor jobb ha nincs. Bár lehet, hogy kutyába se vesznek, de legalább nem csalódsz. A pici meg így is, úgy is megszületik.

Én fogadtam, szar alak, mint kiderült, de legközelebb is fogadok. Csak mást. Már van kiszemeltem anyukák ajánlásából.

Lehet, hogy szülésznővel többre mész, mert legalább veled van végig.

2010. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

első babám achondroplasiával született-nagyon jó volt, hogy volt kihez fordulni aki nem az órát nézte miközben megvizsgált vagy kérdeztem. nem nyitott ránk 10x se egy nővér se egy medikus csoport. a második tzerhességem megszakadt a 11héten. megint jó volt tudni, hogy mire én beérek ott vár a saját dokim. a harmadik terhességemnél 24 hetesen bekerültem a klinikára mert véreztem. 3hónapot feküdtem bent, a dokim mindennap bejött hozzám. a kórteremben lévő többieknek csak a vizit 2perce jutott (pedig le a kalappal a Baros u. előtt)

Mindkét babám császáros lett, az első a betegsége a második a rendellenes lepényi helyzet miatt. Nekem megérte a saját orvos, még akkor is ha baromi sokba került. Most van két csodaszép és tökéletes gyerekem, akik nélküle nem tudom ilyenek lettek volna.

2010. szept. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ja, mondjuk az is közrejátszott, hogy egy dokit, és egy szülésznőt sem ismertem, és nem is ajánlottak senkit ott ahol szülök....

És nincs bajom azzal, ha valaki fogad dokit, csak sajnálom azokat, akik végig fizetnek, aztán a végén megszívják.

Mondjuk azzal egyet értek, hogy az ember fizessen, ha a dokija munkaidőn kívül bemegy miatta, de az nem szimpi, hogy egy 10est elkérnek azért hogy 2 perc alatt megnézzék a méhszájat....amúgy nekem is nagyon rendes az sztk-s dokim, akihez járok.

2010. szept. 3. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt dokim. A terhességem gond nélkül zajlott, mindenki rendes volt, vagy csak nem bunkó :) A szülés komplikált volt, sürgősségi császár, és ha fizettem volna sem lehettek volna kedvesebbek. A doki, a szülésznő, a csecsemős, az érzéstelenítős nő (most nem ugrik be a neve :P). Szóval én nem bántam meg. A következőn gondolkodok, mert szeretnék természetes szülést, és akkor végig kell kísérni a heg viselkedését, és azt nem árt, ha egy doki látja folyamatosan, az utolsó percig, amég a szüléshez nem érünk. De aztán ki tudja :) Szóval nekem nem volt dokim, és tök ari volt mindenki :) Gratulálok a babához, gyors, könnyű szülést kívánok!
2010. szept. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem volt magándokim nekem sem. Mondjuk az sztk-s doki egy bunkó volt, de nem volt pénzem fogadottra. Viszont az ügyeletes, akinél szültem, egy földre szállt angyal volt, rá egy rossz szavam nem lehet. Én igazából nem is gondoltam arra az opcióra, hogy lehetne magán orvosom, csak elkönyveltem, hogy 9 hónapig egy bunkóhoz kell járnom, vizsgálatok után puffogtam 10 percet, hogy milyen egy suttyó, aztán ennyi.
2010. szept. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hmm...ez egy érdekes kérdés. Szerintem "kell" is és a magunk megnyugtatása is közrejátszik.

Nálam úgy volt, hogy alapból meg voltam elégedve az sztk-s orvossal (férjem már kevésbé), hozzá jártam terhesgondozásra. Viszont azt csak az elsö ctg-n tudtam meg, hogy mennyiért vállal szülést. Dobtam egy hátast, magamban már azonnal el is döntöttem, hogy na ez felejtös, férjem nagy örömére. Aztán jött a kétségbeesés, hogy most mi lesz, nem ismerek senkit, anyum nödokija a Rose magánklinikán dolgozik, arra föképp nincs anyagi keret... Mindenképpen fogadni szerettem volna, mert pánikbeteg vagyok, az ügyeletes meg ki tudja, hogy milyen szakember attól, mert lediplomázott, még nem biztos, hogy olyan szinten tisztában van a dolgokkal (lehet 2-essel átcsúszni is, de 5-ös eredménnyel is végezni). Aztán, hogy szimpatikus-e vagy sem, mennyire figyel rám stb...ez mind zsákbamacska, nem akartam a véletlenre bízni.

Végül anyum munkatársnöje ajánlott egy dokit pont arról a klinikáról ahova eredetileg szívem szerint akartam menni. 37 hetesen simán elvállalt! És iszonyatosan jó doki, alapos, kedves, figyelmes, nem pénzéhes.

Eddig egyetlen vizsgálatért sem fizettem neki, bár megérdemelte volna.

A szülésre tarifaként csak annyit mondott, hogy ha adok adok, ha nem nem, ö 40 és 60 között szokott kapni. Mi 50-et szánunk rá, öt már a férjem is bírja. Nekem meg megnyugtató érzés, hogy tudom kire számítsak ha elkezdödik a vajúdás. Vidékröl is képes feljönni hozzám. És ennyit nekem simán megér. De azt is elfogadom, hogy valaki tényleg nem tudja megfizetni, vagy inkább a babára költi azt a pénzt.

38+6 hetes

2010. szept. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!