Szerintetek a mai világban mi az a minimum életkor, ami alatt felelőtlenségnek gondoltok gyermeket vállalni?
Persze, természetesen nem csak életkor kérdése. Párkapcsolat milyensége, anyagiak, munkahely stb.
Viszont nézzetek gonosznak vagy felszínesnek, de ha a mai világban meghallom, hogy valakinek 18-22 évesen gyereke van, automatikusan az ugrik be, hogy az illető nem túl okos vagy előrelátó, és még finoman fejeztem ki magam. Egyszerűen azonnal negatív következtetéseket vonok le, ami persze tudom, hogy nem feltétlen helyes.
Az ember manapság minimum 18 éves koráig tanul, ha nem is megy tovább, hanem elkezd dolgozni, akkor sem tudom elképzelni, hogy egy szakmunkás fizetésből 2-3 év alatt ott tartson, hogy biztonsággal vállaljon gyereket.
Ti mit gondoltok? Nektek vannak ilyen gondolataitok egy fiatal anyuka láttán? Esetleg tudtok olyan sztorit mondani (akár saját, akár ismerősét), ami cáfolja a meglátásom?
Nem szeretnék veszekedést gerjeszeni, inkább a kicsit (ilyen téren) szűk látóköröm szélesíteném.
22-23
Alatta szerintem nagyon korai..
Mmint emlékszem magamra és a mostani magamra..
Plusz az összes velem korabeli vagy fiatalabb ismerősömre is.
23 èvesen sajàt keresetem volt, a jelenleg màr férjemmel éltem akkor is egyébként. ( 34 èves vagyok)
Előtte a személyiség kiforratlan, szerintem egy másik személy nevelése korai.
De
Vannak akik már ilyenkor sokkal jobb szülők lesznek, mint aki később vállal, de nem fair saját magával és a gyrrekkel sem.
A kérdező által említettek 20 alatt jutnak csak eszembe..
18-20-ig dolgozva is tud alapot teremteni valaki.. nem saját lakás 2 autó meg ami most trendi.. de egy tisztességes megélhetést albérletben talán, ha jók a csillagok állása.
Egy dolog: ha egyedül maradnak valami folytán, akkor viszont végük.
De mondjuk a 2 ovisommal és a 3. Èrkezővel én maradnék egyedül, akkor semmi nem lenne, csak nagyon meg kellene húzni a nadrágszíjat.
Nagyon kevesen jutnak 22 előtt olyan helyzetbe. Még ha szakmát tanul valaki, akkor 19-20 amire elkezd dolgozni, mert sok suliban kell 5. évet maradni hozzá. Után dolgozni is jó 1-2 évet, hogy tapasztalatot szerezzen és máris 22-nél vagyunk.
Egyetemnél az alapképzést 21-22 éves korra lehet elvégezni, mestert 23-24 legkorábban. Tehát egy egyetemistának ez inkább 25-26.
Persze ennek az egésznek nincs sok értelme olyan szempontból, hogy a legtöbben a megfelelő párkapcsolatot nem találják 30 fele közeledve sem. A környezetemben nem mondanám gyakori problémának, hogy szüljön-e valaki 24-25 évesen, mert nincs hozzá pasi, vagy esze ágában sincs olyan fiatalon feladni a szabadságát.
Én 18 voltam amikor leérettségiztem és elmentem dolgozni. A munka mellett leraktam egy szakmát amit tök jól össze lehetett egyeztetni mert hétvégenként kelett bejárnom csak. Egy év után elhelyezkedtem abban a szakmában és jobb fizetést is kaptam. A párommal tudtunk venni egy kisebb házat amit újítgattunk folyamatosan.
Húsz évesen teherbeestem és nem gondolkodtam. Minden adott volt.
A szülői segítségre csak akkor szorultunk vagy szorulunk amikor vigyázni kell a gyerekre ha nincs iskola. Anyagilag nem függünk tőlük.
Három év után visszamentem dolgozni és azóta is jól elvagyunk. Tervezünk még egy gyereket.
18 év alatt én sem szülnék az biztos.
Azért valamennyi megtakarítás akkor is kell a gyerekvállaláshoz vagy legalább munkaviszony. Ha ez nincs egy fiatal párnál akkor gondolom a szüleikre fognak támaszkodni anyagilag ami egy idő után a szülőnek is elég zavaró.
De az Mtv-n talán megy még ez a sorozat a Tinimamik és a Várandós tinik. Amerikában sem könnyebb a helyzet.
Belenéztem egy párszor de ott is nagy gáz van mindig a pénz miatt. Mindig a nagyszülei tartják el a kisbabát nem a szülei..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!