Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 éves kisfiam nagyon nehezen...

3 éves kisfiam nagyon nehezen tud kakilni . Kúp kell hozzá . Sokat fáj a hasa is . Egy két napja mindent szétrág már 2 cumi oda van olyan ideges. Nem mer pukkantani sem . Mit tegyek hogy helyrejöjjön a széklete?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

AZ enyém másfél éves, hónapok óta gyötrődünk vele. Ami végül bevált recept:


Reggel ébredés után reggeli előtt még az ágyban 0,5 dl Dr. Steinberger aszaltszilvalé. Délelőtt gyümölcsjoghurt tízóraira másfél kanál búzakorpával elkeverve. Minden nap szigorúan leves, szaftos, tésztás, rizses kaják. Fehér kenyér nuku, rozsosok bármi. Uzsonnára bármi. Csoki nincs, túlzott tejfogyasztás nem ajánlott. Gyümülcsök közül banán nem javasolt. Szilva, barack, körte alma mehet, natúr élőflórás joghurttal meglocsolva, esetleg kis cukorral ha nagyon savanyú. Vacsorára gabonapép, könnyű ételek. Lefekvés előtt egy bögre langyos tej, előtte 0,5 dl aszaltszilvalé. Ez a napi program már egy ideje, hetek óta kellemes laza a kakája. Ja, és kamilla teát iszik, közepes erősségűt, (nem fileteres!!) jó sok cukorral kifejezetten meghajtja, én nem cukrozom neki.

Levolac nevű szirupot tudsz venni patikában, a fél literes kiszerelés 1600 ft körül van, ebből kis kupaknyi adagokat kell adni, és nem bántja a bélflórát. Kezdetnek ezt használjátok, hetekig, hónapokig adható, aztán ha lelalzult a széklete tartsd rendben a fentebb említettekkel.


Fontos, hogy túl sok tejet, kakaót, csokit tényleg ne adj neki.


Amúgy szorongásos stressz okozza ezt a székrekedéses problémát a legtöbb esetben. Gondold végig, mi a helyzet otthon, és ha tényleg minden rendben van, nem lát/hall a gyerek rosszat, veszekedést, stb nézz körül a környezetetekben, hátha megtalálod a probléma okát. Van speciális szakrendelés is, minket beutaltak. Még nem voltunk, mert szülni fogok, de utána visszük a babát. Esetleg ha van még kérdésed, privát írj.


Ja, az említett Dr Steinberger aszaltszilvalé botrányosan drága, Herbáriában 1499 egy 7,5 dl-es üveg, de megéri. Bio webshopoktól lehet 1200 körül is rendelni.

2010. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gyerekorvossal írass fel székletlazítót, ha kemény, mert lehet fájdalmas a kakilástól és fél tőle. Sok sikert!
2010. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

az étrend nagyon fontos, valóban több rostosat egyetek, édességeket pedig kerülni kell. És hát sok folyadék.


Pszichológushoz is elmehettek (nevelési tanácsadó), de érdemes gasztroenterológiai vizsgálattal kezdeni, ahova a háziorvos tud beutalót adni

2010. aug. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
fessetek, sarazzatok, maszatoljatok, gyurmázzatok
2010. aug. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

18:58-as vagyok még mindig...


Azt észrevettem, ha sokat énekelek a picinek, akkor határozottan jobb az emésztése.

2010. aug. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Reggelire joghurt Kis kenyér, vagy gybonapehely tejjel, tízóraira szilva nyersen, ebédre leves főzelék husival vagy sült virslivel kolbásszal, uzsonnára barack, vacsorára megint főzelék, vagy joghurt.

Ezek a legjobb székletlazítók, ha ezeket eszi helyre áll a napi kaki!

2010. aug. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak ez egy 3 éves kisfiúnak lehet hogy édeskevés... Az enyém másfél, és ha ennyit adnék neki enni egész nap őrjöngene. EZért is veszek neki búzakorpát a joghurtba gyümölcsbe, dúsítja kicsit.
2010. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocsi, valamit félreértettem. :)

Elég kell legyen...igen.

2010. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Az én lányom mindig hasfájós volt születésétől kezdve. Minden nap tortúra volt a kakilás, ameddig rá nem találtunk a tejcukorra! Addig kúp, meg hőmérőzés kellett a kakiláshoz, de amikor elkezdett tejcukrot kapni, minden helyreállt. Megitta a teáskanál tejcukrot egy kis teába keverve, és fél óra múlva tele lett a pelus! Nagyon tudom ajánlani! Bioboltban, és gyógyszertárban kapható. Abszolút természetes, csak persze nem adható tejérzékenyeknek. Remélem, megoldódik a gondotok! :)
2010. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!