Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülők és nevelő szülőket...

A szülők és nevelő szülőket nem szabad megölelni?

Figyelt kérdés

Azon tűnődtem, hogy a nevelő szülők és a rendes szülők örülnek az ölelésnek?


Nekem van egy nevelő anyukám akit tilos megölelnem akkor amikor a nagyim is ott van. Ez miért lehet? Kérdeztem már őket is de nem tudtak válaszolni.



2021. júl. 9. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Persze, hogy örülünk!

Normális szülő csak örül annak, ha a gyereke átöleli, odabújik hozzá!

Aki nem ilyen, annak a lelkében nagyon súlyos problémák vannak. És sajnos ezzel a viselkedéssel benned (a gyerekében vagy nevelt gyerekében) is súlyos problémákat okoz...


A nagyid vér szerinti nagyi, vagy nevelőanyád édesanyja? Szerintem a nagyi veszekedett nev.anyáddal, hogy miért engedi, hogy megöleld. Ha egyébként engedi nev.anyád az ölelést, akkor kizártnak tartom, hogy ő akarná, hogy a nagyi jelenlétében ne legyen ölelés.

Nagyidat megölelheted?

2021. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A nagyim a vérszerinti nagyim. A nevelő anyukámat viszont nem ölelhetem meg egyáltalán akkor, ha nagyi is ott van.


Ha a nagyim nincs ott akkor engedélyezett az ölelés.

2021. júl. 9. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nagyid tudat alatt(vagy tudatosan?) nem örül annak, hogy nevelőszúlöket megöleled mert arra emlékezteti, hogy nem a vér szerinti szüleiddel élsz. Egyrészt érhető kicsit, de ő a felnőtt meg kellene tanulnia kezelni.


Amennyire leírtad az jön le a nevelő anyukád inkább belement ebbe hogy a békét megtartsa.

2021. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor én nekem csak vissza kell tartanom a szeretetemet a nevelő anyukám iránt, ha a nagyim ott van? :(


Ilyenkor nem gondolnak arra a felnőttek (a nagyim pl), hogy megharagudok rá amiért ez van?

2021. júl. 9. 16:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, úgy lehet, ahogyan 3-as írta. Nagyid ellenzi, hogy megöleld a nev.anyádat. Ő meg a békesség kedvéért, amíg együtt vagytok, betartja ezt.

Ha tényleg így van, nagyidról katasztrofális véleményem van. Inkább nem is írom le, nem bírná el a trágárság-szűrő, milyen embernek(?) tartom...

2021. júl. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nagyi az édesanyád anyukája? Ha igen, akkor gondolom rosszul esik neki, hogy nem az ő lányát ölelgeted.
2021. júl. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A nagyim az apukám anyukája.
2021. júl. 9. 16:38
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene visszatartani.


Lehet előrébb lennél, ha megtudnád miért érzi így. Bár lehet hogy eközben belefutsz kellemetlen dolgokba amit nem tudsz.


Ha hajlandóak rá és úgy érzed nem lenne belőle baj (ezt nevelő anyuddal érdemes egyeztetni, eséllyel többet tud előzményekről) érdemes lenne megkérdezni miért van így. Ez lehet nem a könnyű beszélgetések egyike lesz, mivel minimum nagyidnál erős érzelmek társulnak jelek szerint a témához.


Bocsi így távolról nehéz bármit mondani.

2021. júl. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!