Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy éves korig nem szabad...

Ha egy éves korig nem szabad tejet adni akkor a 4 hónaposoknak készült pépekben miért van vajon tej?

Figyelt kérdés
Magamnak vettem mert sok fogamat húznak most, enni már nem tudok csak pépeset. Ugye húzás után tejet se szabad. Naívan vettem tejrizspépet gondolván biztos csak a neve az de tejmentes hisz a csapból is az folyik hogy a babáknak nem szabad tejet adni. Erre nézem az összetevők között ott a tejpor meg ilyen-olyan tejszármazék. Most akkor hogy is van ez?
2015. szept. 6. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az ajánlás azoknak szól, akik szoptatjak a gyereküket. A tápszeres babáknál simán lehet korábban is, elvégre a tápszer is tej alapu
2015. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az újszülöttkortól adható tápszerek is tejalapúak.

A feldolgozás módja miatt azonban nem ártanak.

2015. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Még a tápszer is tejből készül, csak módosítják kicsit.

Szájsebbel nem enném meg, inkább turmixolnék valami tejnélküli dolgot, vagy vennék valamilyen üveges bébiételt, azokban nincs tej (ha a nevében nincs benne).

2015. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Az 1-es tévef, az ajánlás nem tesz különbséget tápszeres és nem tápszeres között.
2015. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
A tápszer tejalapú.
2015. szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A tejalapú tápszer és a tej között igen nagy különbség van ám! A tápszereket eleve más eljárással készítik, a tejet úgy hasznosítják benne, ami a babának nem árt. Nyilván aki egyébként tejallergiás, annak tejalapú tápszert sem lehet adni, hanem másfajtát abból is.

Amúgy meg a sok foghúzást nem úgy kell elképzelni, hogy egyik nap húznak az egyik oldalról, másnap meg a másikról, meg egy héten kihúznak egyszerre több fogadat.

Először az egyik oldalon fogják húzni, tehát a másik oldalon simán tudsz enni darabosat is.

2015. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mint előttem is írták, a legtöbb tápszer tejalapú, de a feldolgozás miatt (elvileg) nem allergizál. Ugyanezen okból van a tejpépekben is átalakított tej, de ezeket szoptatott babáknak legalább 6 hónapos korig nem ajánlják, mert ők még nem találkoztak átalakított tejszármazékkal sem (a tápszeresekkel ellentétben). Sima, speciális feldolgozás nélküli tej pedig továbbra sem ajánlott 1 év alatt.
2015. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Most már ezt is tudom, az én szempontomból tej a babák szempontjából nem. :) Minden nap tanul valami újat az ember. :D


De, úgy kell elképzelni hogy sok fog mínusz egy héten. heti 2x megyek, az alkalmanként 2 fog tehát heti 4. Múlthét óta 8 fog. :(

Már csak 2 fogam van + két betört gyökér ami a szájsebészre vár. Úgyhogy jobb oldalon már gyógyul, de még lyukak vannak a fogaim helyén, bal oldalon meg 4 e-heti húzás helye úgyhogy darabosat abszolút nem tudok enni. De még a puha kenyérbelét is csak levesbe áztatva. :( -De mindegy ez már igazán nem a gyerekvállalás téma, bár az részben az oka. :D Tényleg csak ez érdekelt hogy hogy lehet tej a babáknak szánt ételben. Azt végkép nem gondoltam volna hogy az újszülöttek tápszerében is tej van.

2015. szept. 6. 17:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogyhogy ennyire tönkrementek a fogaid?
2015. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jó részt genetika sajnos. Anyukámnak is, apukámnak is 40 éves koruk előtt teljes koronájuk lett (én örököltem duplán a rossz fogakat).

Pluszba a fiam konkrétan megette a fogaimat, a terhességem alatt volt hogy éjjel arra keltem hogy fogdarabkákkal van tele a szám, egyszerűen elporladtak.

Már régebben megakartam csináltatni, el is lett kezdve, akkor még úgy volt hogy gyökércsappal pár fogam menthető. Aztán a piszkos anyagiak úgy hozták hogy nem tudtam folytatni a csináltatást, így ez idő alatt romlott is a helyzet, meg látom is apun meg anyun hogy mennyit szenvednek a koronával. Apunak rendszeresen begyullad alatta. :( Ezért úgy döntöttem hogy nem érdekel, kihuzatom azt is ami van még ha menthető is lenne és legyen teljesen kivehető a fölső fogsorom. Öröm az ürömbe hogy így sokkal olcsóbb még magán dokinál is. :) :/

Csak hát nem lesz egyszerű a következő 2 hónap, mert a gyógyulási idő alatt teljesen fog nélkül leszek, ideiglenesre nincs pénzem, erre is hitelt vettünk fel.

2015. szept. 6. 21:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!