Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » ANYUKÁK! Első babánkat várjuk...

ANYUKÁK! Első babánkat várjuk karácsonyra és nem tudom mik azok a fontos dolgok amit mindenféleképpen meg kell venni az érkezésük előtt? Pl:cumisüveg, stb

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 06:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiságy,pelenkázó,ruhák,pelus,kád.Én csak ezeket venném meg.A többit csak akkor,amikor megszületett,mert mi a kislányunkkal ugy jártunk,hogy párommal bevásároltunk cumisüvegtől elkezdve cumin keresztül mindent,és a kincsem ugye szopizott,a cumisüvegre nem volt szükség,cumizni meg nem cumizott,mert a szájához ért,már bokákolt is.Mellszívót se vennék előre,csak ha majd ugy érzed,hogy hasznát veszed.Ha a korházban lesz rá szükséged,meg ott úgyis adnak,utána meg meg tudja venni a párod is.Tisztálkodási szereket meg majd ha megszületik a pindur,akkor irja fel a gyerekorvos,mert azt csak gyógyszertárit lehet használni míg pici.Mi belefutottunk abba a hatalmas hibába,hogy mindent megvettünk,kidobtunk egy rakat pénzt,és egyszer nem voltak használva.Ha lesz majd második,nála okosabb leszek! Minden jót,egy 23 hónapos kislány anyukája
2010. aug. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Én is ezzel a problémával küzdök,de anyósom sokat segít.

Kell meleg zsák, amiben kihozod, tetilpelenkák a feje alá és a szoptatáshoz, takaró a kiságyba, ágynemű, 2 fürdőlepedő és néhány váltás ruha (én javaslom a tescot, mert jó minőségű és olcsó)de ez még ráér, mert nem tudhatod mekkora lesz. Én novemberre várom.

2010. aug. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi csajok a gyors választ.Igen én is azt szeretném elkerülni,hogy minden bevásároljunk és fele se kellene,manapság már tényleg meg kell gondolnunk hogy mi a létfontosságú és mi hanyagolható:-)szép napot.
2010. aug. 24. 07:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

kiságy

kiskád, hőmérő, kifogó, törölköző

babakocsi

pelenkázólap (de ágyon is lehet pelenkázni)

textilpelenka (10-15db)

1 cumisüveg a biztonság kedvéért

1 cumi a biztonság kedvéért

ruhák

bundazsák

sapka

takaró (kocsiba is, kiságyba is)

ha szeretnél akkor mérleg, légzésfigyelő (de enélkül is jól meg lehet lenni)

kisolló (olyat keress, aminek vékony az éle, azzal tudsz vágni - pl. dm-ben)

autós hordozó (ha utaztok autóval)

2010. aug. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez egy elég jól összeszedett lista. Nem mondom, hogy minden kell róla, de mindenképpen érdemes végignézni.

2010. aug. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon hasznos oldal,köszike:-)
2010. aug. 24. 08:26
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
vegyetek harisnyát is,télen hideg van.kell vastag és vékony takaró,vastag sapka,sál,bundazsák.ha van autótok,akkor autós hordozó.körömvágó ollót,ezt a babaollót ne vegyetek,semmire nem használható.vegyetek baba hajkefét,az jól jön.ja és pelenkát,az mindenképpen kell.én többfélét vettem,kicsi csomagokat,hogy rájöjjek,melyik a legjobb.
2010. aug. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Textilpelenkából vegyél egy kazallal:) amíg terhes voltam, nem értettem, miért olyan fontos, de tényleg kell az a 15-20 db. Teszed a feje alá a kiságyba, a babakocsiba, ha eteted, ha böfizteted...és már koszos is az összes. Ja, a kisfiam most tök rá van kattanva, 4 hónapos, és ez is a szundikendő:)

Ruhákat vegyél, bodyt meg rugit, az első időkben ez a legpraktikusabb. Mikor már 1-2 hónapos, többet mászkáltok, már lehet divatozni, de ottronra egy body, főlé a rugi a legkényelmesebb.

Ami szükséges, a kiskád, a pelenkázó (szivacs, vagy komódos) és a kiságy. Két-három lepedő. Döntsd el, hálózsákban altatnád-e, vagy sima ágyneműben.

Aztán: sétához babakocsi, autózáshoz hordozó. NEm mindenki szereti, de nekem pl praktikus volt a mózeskosár, az ugye benne van a babakocsiban, azt mi nem toltuk a lakásba (családi ház, 5 lépcsővel a bejárati ajtónál) ha hazaértünk a sétából, és a baba aludt, csak kikaptam a mózest, és bent letettem a babaszobában.

Most ennyi jutott eszembe. Boldog babavárást, és könnyű szülést!:)

2010. aug. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Részletes listám van kommentárokkal a kelengyéből és kórházi listából.

Ha írsz, szívesen elküldöm, innen nem tudok csatolni fájlt.

2010. aug. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!