Más is átesett ezen?

Figyelt kérdés
Csak remélem, hogy átesünk ezen az átmeneti állapoton...a férjem retteg a haláltól, mióta kettő kicsi gyermekünk van, és attól fél, mi lesz velünk, ha meghal... Most lett egy gyulladásos betegsége és teljes szervi átvizsgálást is kér azért, hogy megtudja, teljesen minden rendben van-e. Engem is át akar vizsgáltatni. Életbiztosításokat kötött és esténként néz ki a fejéből, el van merengve azon, hogy mi lesz ha... Nem ismerek rá, mert eddig ha nekem voltak aggályaim bmilyen téren (egészség, anyagi..bármi) ő volt az, aki mindig erős támfalat állítva lökdösött, hogy ne aggódjak már feleslegesen.. icsit meg vagyok ijedve most és remélem, más apa is átesik ezen és pikk pakk elmúlik. Már mondtam neki, menjen pszichologushoz is, vagy menjünk együtt, mert ezt nehéz úgy érzem neki feldologozni, hogy 28 évesen két gyermek édesapja. Anyagi gondjaink nincsenek, csak az egészsége felől aggódik és a családja jövőjén, ha ő meghal. Azt mondja most is, mi lesz ha kiderül róla, hogy csak néhány éve van hátra... hát mit mondjak neki erre, pedig csak egy kisebb betegsége van, ami antibotikummal pár nap vagy egy hét alatt gyógyul. Tapasztaltatok anyukák hasonlót? Mit csináljak vele? Hogy rázzam vissza az Életbe?
2010. aug. 24. 00:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Most rajtad a sor, hogy támogasd, hogy te legyél az erős "támfal". Nem voltam még ilyen helyzetben, de ha úgy érzed, nem tudtok ezzel ketten megbirkózni, akkor tényleg menjetek egy pszichomókushoz. :)
2010. aug. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!Mi is átéltük ezt az időszakot,de szerencsére mára vége szakadt.Hatalmas nyomás volt a páromon,nehezen bírkózott volna meg egyedül a problémáival.A gondok generálója az volt,hogy a munkahelyén kinevezték vezetőnek,innen indult minden.Egy idő után hullani kezdett a haja,állandó hasmenése volt,fájt a gyomra,a feje...stb. csupa fizikálisan jelentkező dolog ütött ki rajta a stressztől.Emellett már régóta hipochondriára hajlamos és mindenféle betegséget bemagyarázott magának.Minden héten orvoshoz járt a legkülönfélébb képzelt bajaival...Eleinte rettentően mérges voltam rá,hogy cserben hagy minket,hogy ennyire "összezuhan" és hogy nem állja meg a helyét.Bevallom,igenis zavart,hogy mindig ő volt a középpontban.Sokszor vitáztunk ezen és úgy érzem,kellett ez is ahhoz,hogy helyre jöjjön.

Aztán önszántából elkezdett egy "terápiát",ami egy szakemberrel való beszélgetésekből állt.Sok érdekességgel tért haza minden alkalom után és sokat segítettek neki ezek a foglalkozások.Azóta - az elmúlt 1 évben - rendbe jöttünk családként és nyoma sincs ezeknek a gondoknak.


Mindenképpen állj a párod mellé és bátorítsd arra,hogy kérjen segítséget egy orvostól!Az általad leírtak alapján bizony segítségre lenne szüksége,nehogy még jobban belemerüljön a depresszióba és a negatív gondolatokba!

Sok erőt nektek,remélem sikerrel jártok!

2010. aug. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
uez, mint a második válasz... vezetőnek nevezték ki, nagy felelősség, stressz, hasmenések, fejfájás...mint ahogy írtad. meg tudnád mondani, ki segített a párodnak, milyen terápia? Vagy küldjem el stresszoldó terepeutához?
2010. aug. 25. 15:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!