Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldottátok meg a GYED és...

Hogy oldottátok meg a GYED és a GYES különbözet kiesését? Nagyon hiányzott az a pénz?

Figyelt kérdés
Ki hogy "vészelte" át, vagy oldotta meg? Nekem mindjárt vége a GYED-nek. Max. GYED-et kapok, és el se tudom képzelni, hogy nemsokára 50-60 ezerrel kevesebb lesz az amúgy sem sok bevételem. Gyereket nem vették fel a bölcsibe. Valami itthoni munkán töröm a fejem, amivel megkereshetném ezt az 50 ezret. Tanulnék is valamit, ha kell hozzá. Szerintetek? Ki mit csinált?
2010. aug. 22. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hát én sehogy nem tudtam megoldani,a gyest nem kértem és vissza mentem dolgozni.volt hogy tápszerre nem volt pénzem,már bocsánat.
2010. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajna én nem tudok visszamenni dolgozni, mert a gyereket sem vették fel bölcsibe, és a munkahelyem is "haldoklik" sajna. :( Fogalmam nincs, mihez kezdjek. (megtakarításunk van, de nagyon nem akarnám felélni). :(
2010. aug. 22. 22:21
 3/7 A kérdező kommentje:
De azért nagyon örülök, hogy megoldódtak Nálatok a dolgok, első válaszoló! :)
2010. aug. 22. 22:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem akarok csak gyesen maadni, mert éhen hal a családád:( a gyed összegét is megéreztük, úgyhogy a tartalékokat éljük fel szükség esetén (mondjuk erre volt félretéve, úgyhogy nem gond) ha a gyed is csökken 60 ezerrel havonta, akkor szívás:( Kérdező, esetleg keress 4 órában nagyszülőt segíteni, és menj el máshová dolgozni, hátha az segít. Fizetési szabadság alatt megteheted. Első válaszoló, attól még hogy visszamentél dolgozni, a gyest kérhetted volna.
2010. aug. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is a válaszod. :) Egyszem nagyszülőnk van, és ő is aktívan dolgozik még, úgyhogy nem tudom hova rakni a kicsit. Egyelőre jövő szeptemberig tuti, h itthon maradok. (Akkor talán már mehet bölcsibe, már majdnem 3 éves lesz akkor).
2010. aug. 23. 13:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hamarosan megkezdem a gyesem, viszont a 4. hónapban vagyok a kistesóval így meg sem fordult a fejemben, h. visszamenjek dolgozni.


A gyedem (ami max. volt) és a gyes közötti különbözetet Apósom odaadja minden hónapban, míg el nem kezdem a tgyást.

Tudom, hogy nem mindenki képes erre, el sem tudom képzelni hogy élnek meg a gyesből, valószínűleg sehogy.

2010. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod :) Tényleg érdekel, ki hogy oldja (oldotta) meg a dolgot. Nekünk van megtakarított pénzünk (tényleg erre raktam félre már az utóbbi 5 évben direkt), de úgy fáj a szívem hozzányúlni. :( De ha kell, persze, azért van!!!
2010. aug. 23. 14:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!