Miért mondják azt, hogy gyerek mellett is lehet karriert építeni, amikor ez max csak akkor valósul meg, ha a gyereket a bébiszitter neveli, vagy nyugdíjas nagyszülők egy csettintésre ugranak, vagy anyuci zombiüzemmódban él?
Utolsó, szerintem te pont a lényeget nem érted. Igen a legtöbb apa dolgozik. De miért nem áll fenn még csak gondolatban sem a lehetősége, hogy esetleg az apuka dolgozzon részmunkaidőben az anyuka helyett? Szerintem itt is nagyon érdekes látni, hogy a nemi szerepek olyan kismillió iszonyú pimasz módon vannak beívódva a társadalomba, hogy a felét észre se vesszük magunktól.
Amúgy nem értem, ha a férfi marad otthon és a nő épít karriert, akkor a nőnek van normális munkája, nem? Pont ez a lényeg. A nő normál esetben ugye már jóval a gyerekvállalás előtt is építette a karrierjét, tehát szülés után csak visszamegy a jó pozícióba és nem kezdi a nulláról.
És itt most nem arról van szó, hogy a férfinak kéne otthon maradni, ez minden pár egyéni döntése, hogy ki marad otthon. Semmi baj nincs azzal, ha az anyuka marad otthon. De a kérdés az volt, hogy hogy lehet gyerek mellett nőként karriert építeni, amire a legegyszerűbb válasz az az, hogy úgy mint férfiként, hogy a másik szülő vigyáz a gyerekekre.
42-es, én értem a válaszod és sajnálatos, hogy ez a helyzet. Viszont pár dolgot kiemelnék, amivel nem értek egyet.
1. Miért issza meg annak bárki is érzelmileg a levét, ha az anya dolgozik és az apa marad otthon?
Nem igazán értem, egy apa meg tudja csinálni ugyanazt mint egy anya, ugyanúgy tudja szeretni, mint egy anya, sőt, ha elég időt tölt a gyerekkel akkor nála is képződni fognak azok a hormonok, amik az anyánál szülés után. Nyilván vannak apák, akik nem alkalmasak a gyereknevelésre, de én azt mondanám, hogy azoknak meg ne is legyen gyereke. Attól, ha az apa dolgozik egész nap és nem foglalkozik a gyerekkel, a gyerek ugyanúgy sérül mintha ezt az anya tenné. Ideális esetben mindkét szülő szakít elég időt a gyerekére, mindegy, hogy ki marad otthon és meddig. Ha az anya visszamegy dolgozni, azt sem úgy kell érteni, hogy onnantól lesz.rja a gyereket. De itt Gyk-n is van sok iromány nőktől hogy 1-2 év babázás után már mennyire vissza akarnak menni, különben bediliznek. Az egyetlen amit az apa nem tud az a szoptatás.
2. Mi az hogy "ha fontos neki a gyereke, akkor 6 hét után is vele akar lenni elsősorban". Ez mondjuk durva. Tehát egy apának se fontos a gyereke. Oké. Sajnálatos, hogy ilyen világban élünk.
3. "Vagy tényleg visszamész 6 hét után, felvállalva, hogy a figyelmed 100%-át nem tudod a gyerekedre fordítani és megküzdeni az ebből eredő bűntudattal, vagy elengeded és a családodra koncentrálsz. "
Talán pont azért van ekkora bűntudata, mert mindenkitől azt hallja, hogy "jaj de rossz anya", "biztos nem fontos neki a gyereke" stb. Hogyha Te otthon akarsz maradni, az a Te döntésed, ha Te feláldozod a karriered, az a Te döntésed. Ha neked ez bejött, örülök neki. De ezért nem kell más nőket kritizálni, akik meg nem így döntenek.
Egyébként a 6 hét most sarkított példa, bár tudom, hogy vannak országok ahol ez normális. Számomra nem az a lényeg, hogy mennyi időre mehet el valaki. Csak az, hogy az apáktól is várjuk már el ugyanazt, és ne az legyen, hogy a nő kiesik három évre, a férfi meg dolgozik tovább. Mert ez minden nő karrierjének betesz egy kicsit, annak is akinek még nincs gyereke, vagy egyáltalán nem is akar. Ha a férfiak is elmennének Gyesre, akkor már nem lenne szempont, hogy valaki nő-e vagy sem és hogy milyen korban van.
Ezért mondom, hogy a 2 év GYEST fel lehetne osztani, hogy 1 év anyuka, 1 év apuka. Tudom, hogy ettől még messze vagyunk. De azért szerintem nem árt az emberekben tudatosítani, hogy a mostani rendszer nem jó. Ha a férfiakban is tudatosítjuk, hogy "figyi amúgy te is maradhatnál otthon a gyerekkel, ehhez mit szólsz". Tudom, hogy ez sok helyen anyagilag nem a legjobb megoldás, de sokakban az anyagi szempont fel sem merül, mikor eldöntik hogy ki marad otthon. Nem is igazán döntik el, egyértelmű, hogy az anya. És talán ha a férfiakat nem különítenénk el a gyerekneveléstől, ha ők is mennének GYESre, ők is dolgoznának részmunkaidőben gyerek miatt, és ez normális lenne, és nem hívnák őket "puhapöcsnek" ezért, akkor kevesebb lenne a rossz apa.
Igen az utolsónak igaza van. Ez nálunk kb utópia, hogy anya 1 évet marad otthon, aztán apa is 1 évet, mivel ekkor mindketten kiesnek a munkából, pótolni kell a helyüket, ki tudja visszaveszik-e őket, és ha igen milyen beosztásba, milyen munkaidőbe, neadjisten mindkettőnek új munkát kell keresnie utána. A legtöbb ember nem "ugrálhat". Több gyerek esetén mindez hatványozottan igaz, többször egymás után.
Akkor már egyszerűbb, ha csak anya marad otthon - mivel neki a szülés miatt amúgy is kell, így akár több gyerekkel le tudja egyszerre a munkából kieső éveket, addig apának jó esetben stabil jövedelmet teremtő munkahelye lehet, még akár előrébb is tud lépni.
Az en gyerekemet prbaltad volna magaddal vinni 1,5 evesen zh-t irni:D gyereke valogatja. Akinek nem olyan a gyereke hogy ulj le a sarokba, maradj ott, ne haragudj de szerencses vagy nem ugyes, hogy Te ezt megtehetted!
Otthon vallalkozasba? Es szted enged a gyerek dolgozni vagy hogy? A vallalkozas pont olyan, hogy kinyitod a szemed es mar dolgozol. Nincs szabi nincs betegseg. Ki vam egesznap a gyerekkel ha anya dolgozik otthon? Egyatalan hogy dolgozik , alvasidobe? Es ki vezeti a haztartast, ki foz, ki jatszik, ki vasarol be?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!