Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok a nők, akik akartak...

Azok a nők, akik akartak gyereket, de mar fiatalon kiderül, hogy nem lehet, mit mondanak maguknak es mik a terveik a gyerek helyett?

Figyelt kérdés
Rólam van szó, örökbefogadás kizárt, nem akarok végigmenni azon a procedúrán es sajátot szerettem volna. Nem tudom mi lesz majd velem, tarsasagom sincs, sem testvérem. Egy rokonom járt így, most 47 éves, kezd beleőrülni az életébe... borzalmas latni.
2020. nov. 28. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy? Mi az oka a meddőségednek? Tuti nem gyógyítható?
2020. nov. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valójában nem vagyok meddő, hanem súlyos mentális beteg, ami nagyrészt öröklött, szóval ezért nem lehet gyerekem. Ez kb. olyan, mintha egy down-szindromas akarna gyereket. Nyilván nem ítélhetjük ilyen sorsra a saját gyerekünket.
2020. nov. 28. 15:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A "mit mondtok magatokanak" részt nem értem.

Ugyan nem én vagyok érintett, hanem egy közeli családtag, ö elkezdte magát képezni müvészi irányba a normál végzettsége mellett, szabadidejében ezzel vezette le a problémát és egyszerüen elfoglalta magát, más értelmet keresett az életében.

Nem szabad elsüllyedni ebben lelkileg, társaságot lehet találni, keresss olyan hobbikat vagy munkát, ahol emberek közt vagy, nyiss mások felé és keress amgadnak valami célt.

Nem egy gyerek adja meg az embernek az élet értelmét, rengeteg egyéb is van, csak meg kell keresni. Persze ha nem lépsz semmit, akkor nem jön veled szembe a megoldás, de ha akarod, rengeteg szépet meg tudsz élni gyerek nélkül is.

2020. nov. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mivel nyugtatjatok magatokat... már ha lehet. Irigylem azt, akinek lehetne, de nem akar. Úgy könnyű lenne. Az egyetlen pozitívum ebben, hogy legalább nem kell majd aggódni érte. Az is kikészítene
2020. nov. 28. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem nyugtatni kell magad, hanem tudomásul venni, hogy ez a helyzet és elfogadni.

De hidd el, annak sem feltélten jobb, akinek lehetne, de nem akar - neki legalább akkora stressz, hogy ne essen teherbe, mert nem tudja/akarja a gyereket - és sem az abortusz, sem az örökbeadás, sem a "kényszergyerek" nem jó megoldás.

2020. nov. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!