Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valahogy leállítanátok a...

Valahogy leállítanátok a "szoptatásnáci" barátnőtöket?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szép ez a kifejezés, nem is szoktam használni, de más szót nem tudok erre. Van egy barátnőm, akit amúgy tényleg szeretek, jó vele lenni, a lányaink is barátnők. Mikor megismerkedtünk, a lányok 3 évesek voltak, az övét még szoptatta, én elmondtam, hogy az enyém csak 3 hónapos koráig tudott. Sajnálkozott ezen sokat, de nyilván akkor már adott volt, hogy a lányom ennyit szoptattam babakorában és kész. Amúgy ez nem valami tudatos elválasztás volt, apadt a tejem, muszáj volt tápszerrel pótolni, aztán már nem akart szopni. Ő mindhárom gyerekét sokáig szoptatta. Lényeg, hogy most megint babát várok. Szeretném szoptatni, de teljesen belebolondulni nem. De ő már most teljesen ráállt a témára. Még meg se született a baba, de neki csak a szoptatás téma lebeg a szeme előtt, kb. tényleg mintha egy megmentendő lélek volnék, aki elkárhozik, ha ennél a babánál se megy a szoptatás. Még az elején voltam, már küldte a cikkeket facebook-on. Sorba kapom a kölcsönkönyveit a szoptatásról. Én is kaptam többet, de kapott a lányom is valami gyerekeknek szóló könyvet, ami látszólag a kistestvér érkezéséről szól, gyakorlatilag csak arról van szó benne, hogy anya folyton szoptatni fogja a kistestvéred és hogy ez milyen jó és természetes. Kicsit besokalltam. Ti jeleznétek, hogy ez kicsit sok nektek és hogy nem vagytok így rápörögve a témára? Vagy inkább fogadjak el mindent megköszönve, aztán úgyis minden úgy lesz, ahogy te jónak tartod? Csak félek, hogy ha jelezném, hogy ez nekem sok, azt nem értené meg.

2020. okt. 14. 11:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
70%

Köszönd meg neki a sok infót. Majd mond meg, hogy most már ennyi elég is lesz, ha elakadsz elsők között lesz, akitől tanácsot fogsz kérni.


Valószínűleg csak segíteni akar, csak nem érzi a határt.

Még az is lehet, hogy később tényleg jól jön tőle egy-két tanács.

2020. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!