Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valahogy leállítanátok a...

Valahogy leállítanátok a "szoptatásnáci" barátnőtöket?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szép ez a kifejezés, nem is szoktam használni, de más szót nem tudok erre. Van egy barátnőm, akit amúgy tényleg szeretek, jó vele lenni, a lányaink is barátnők. Mikor megismerkedtünk, a lányok 3 évesek voltak, az övét még szoptatta, én elmondtam, hogy az enyém csak 3 hónapos koráig tudott. Sajnálkozott ezen sokat, de nyilván akkor már adott volt, hogy a lányom ennyit szoptattam babakorában és kész. Amúgy ez nem valami tudatos elválasztás volt, apadt a tejem, muszáj volt tápszerrel pótolni, aztán már nem akart szopni. Ő mindhárom gyerekét sokáig szoptatta. Lényeg, hogy most megint babát várok. Szeretném szoptatni, de teljesen belebolondulni nem. De ő már most teljesen ráállt a témára. Még meg se született a baba, de neki csak a szoptatás téma lebeg a szeme előtt, kb. tényleg mintha egy megmentendő lélek volnék, aki elkárhozik, ha ennél a babánál se megy a szoptatás. Még az elején voltam, már küldte a cikkeket facebook-on. Sorba kapom a kölcsönkönyveit a szoptatásról. Én is kaptam többet, de kapott a lányom is valami gyerekeknek szóló könyvet, ami látszólag a kistestvér érkezéséről szól, gyakorlatilag csak arról van szó benne, hogy anya folyton szoptatni fogja a kistestvéred és hogy ez milyen jó és természetes. Kicsit besokalltam. Ti jeleznétek, hogy ez kicsit sok nektek és hogy nem vagytok így rápörögve a témára? Vagy inkább fogadjak el mindent megköszönve, aztán úgyis minden úgy lesz, ahogy te jónak tartod? Csak félek, hogy ha jelezném, hogy ez nekem sok, azt nem értené meg.

2020. okt. 14. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Jelezném. Nagy valószínűséggel nem fogja megérteni, de őszintén: Kell neked ilyen barát? Ha most nem állítod le, akkor mikor meglesz a kicsi, még jobban rá fog pörögni.

Az viszont tiszta sor, hogy ha tényleg akarod az áldozatokkal jár. Ezt jobb ha tudod. Ettől függetlenül azonban nincs köze hozzá

2020. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Határeset, de szerintem nem szólnék még, ha tovább erőlteti akkor finoman terelném a témát, ad néhány könyvet, nem kell elolvasni, de ha elkezded, hogy neked nem is olyan fontos a szoptatás, az ilyen típusú nő teljesen bekattan és még jobban fogja nyomatni.
2020. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem mondd meg neki kedvesen, hogy nagyon kedves hogy segíteni akar,

de te a saját megerzeseid szerint szeretnéd csinálni / de neked már rosszul esik a sok tanács, túl lett beszélve.

2020. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
En már rég elküldtem volna a búsba. Nalunk, akik valóban jó barátok vagyunk, nem tabu a másiknak azt mondani, hogy menj már a fenébe és dugd fel magadnak a könyveid, engem nem érdekel. És ugye a legjobb az egészben, hogy meg sem sertodunk egymásra 🤷🏼‍♀️ En csak az ilyen embereket hívom barátomnak. Akinek a lelket kene ápolnom, hogy hogy mondjam meg neki, hogy éppen gyökér, az nem is a barátom, mert már rég megmondtam neki, megsértődött és elkopott.
2020. okt. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Finoman jelezd.

Elsőre nem kell elküldeni a búsba,de ha nem ért meg akkor nincs más.

2020. okt. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Nekem már eleve nem barát az az ember

-akivel nem lehetek őszinte

-aki nem ismer annyira, hogy el tudom magam is dönteni mit teszek

-aki nem veszi észre magát.

Tehát neked ő csak közelebbi ismerősöd, ergo nyugodtan le lehet építeni. Őszintén de kíméletesen.

2020. okt. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is jelezd most. Magától nem fogja abbahagyni, te viszont gyûjtöd magadban a feszkót és robbanni fogsz. Arra pont nincs szükséged 🙂

Meg a kapcsolatotok is rámehet...

2020. okt. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Én inkább a "barátnőt" szót tettem volna idézőjelbe.
2020. okt. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
Kati, kedves toled hogy ennyire sziveden viseled a szoptatas kerdeset, de mar komolyan az agyamra megy. Hanyagoljuk innentől, oke? Ha segítség kell, te leszel az első, akihez fordulok.
2020. okt. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%
Fogd az összes könyvet és add neki vissza. Esetleg mond, hogy ha tovább erőlteti teljesen megundorodsz a szoptatás gondolatától. Valószínűleg soha semmi nem sikerült még neki az életben a szoptatáson kívül, ezért is játszik most önjelölt tanácsadót.
2020. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!