Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálsz, ha 2 év körüli...

Mit csinálsz, ha 2 év körüli gyereked nyilvános helyen hisztizni kezd?

Figyelt kérdés

Ordít, toporzékol, sír, földre veti magát, csapkod, szalad stb.


Pld étterembe, áruházba,ahol nem mész csak úgy arrébb a másik szobába vagy rakod be az autóba


2010. aug. 7. 14:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy valahol van egy szint, amikor a gyerek egy jólirányzott csapás után megtanulja, hogy anya akkor bántani fog, inkább ne.

12szer esett fejre a gyerekem mert nem akart érteni a szép szóból, felmászni a számítógéphez, ha anya-apa dolgozik rajta. Egyszer leesett, épp csak huppant, jól kikapott, nyugodt hangon elmagyaráztam neki, mit miért, megérte e neki, azóta mellettem ül, ha valamit a gépnél kell csinálni. Ha megpróbálná, hátha mégis, elég megemelni a kezem, és visszahuppan. Ezen kívül nem retten meg ha meg akarom simogatni, nem fél tőlem, jó a viszonyunk, és nem esik akkorát, és úgy, hogy törik a feje. Egyszer majdnem egyenes nyakkal beleállt a földbe, mert csak szép szóval, és más játékkal akartam megtanítani neki, nem szabad. 5percig fuldokolva vette a levegőt, gondolhatod, 40évet öregedtem, hogy sikerült kinyírnia magát, szerencsére csak nagyon megijedt... Ez után, a következő huppanásnál, amikor leért a földre és csak elborult, kapott ki, mert ugyan ott, kicsit kisebb lendülettel "esett", ha a saját kárán nem tanul a szép szó nem segít, hagyjam kinyírni magát? Én onnantól, hogy anya bántani fog, vagy a géphez felmászni nem szabad, melyiket tanulta meg, hidegen hagy, de nem vagyok idegroncs, hogy mikor sikerül neki egyszer komolyabban esni...

2010. aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%

mit jelent az, hogy "kikap" a baba?

mert számomra ez azt jelenti, hogy megvered.

(kezére én is szoktam néha, szájára is volt már példa)

de ez a "kikap"----ez nekem olyan rémisztő...

2010. aug. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Pelusra, vagy kézre, esetleg egy "pofon". Ez már kikapás.

Itt inkább a mennyiség, ha életveszélybe sodorja magát sokadjára, és nem akarja megérteni, akkor 3-4csapás a pelusra, ha könnyebb 1.

2010. aug. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem, miért gondoljátok, hogy ha kikap egy baba, akkor az agyon van verve? Annyira végletesen gondolkodtok, hihetetlen tényleg.
2010. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A kezére én is rácsaptam korábban, de nálunk ez volt a max. Az szerintem biztosan nem megoldás, ha kijövök a boltból azért mert hisztizik. Számomra igen is fontos, hogy megtanulja, hogy milyen helyen, hogyan kell viselkedni. Nálam is hisztizett 3-4 alkalommal a boltban, de miután látta, hogy ezzel nem ér célt, felhagyott vele.


Egyébként szerintem gyerektípus kérdése, hogy kinél mi válik be. Az én fiam ha rácsapok a kezére, akkor csak azért is megcsinálja újra és újra azt a dolgot, ami miatt rácsaptam a kezére. Egyszerűen ez a módszer nálunk nem válik be. Nekem tényleg az jött be, hogy figyelmen kívül hagyom olyankor. Nem reagálok semmit a hisztijére, de tényleg semmit. Rá sem nézek, nem is szólok hozzá és teljesen nyugodt maradok. Így pedig a hiszti sem izgalmas, ha nincs közönség hozzá. Régebben verte a fejét a parkettába ha nem kapott meg valamit. Nem úgy, hogy fájjon, de azért annyira mindenképpen, hogy hiteles legyen. Egyszerűen nem tudtam, hogy mit csináljak vele. Aztán utána elkezdtem megdicsérni. Mondtam neki, hogy milyen ügyesen veri be a fejét, csinálja újra és újra. A gyerek abbahagyta a hisztit és nézett rám meglepődve. Azóta nem veri a fejét a parkettába.


Szóval millió verzió van, minden gyereknél más válik be, de két dolog biztos.


1. Nem szabad, hogy célt érjen a hisztivel, soha ne engedj neki csak azért, hogy abbahagyja!

2. Nem foglalkozz azzal, hogy mások mit gondolhatnak rólad! Akinek van gyereke az úgyis tudja, hogy milyen a dackorszak, akinek meg nincs, annak a véleménye úgysem mérvadó.

2010. aug. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14:48as vagyok, látom jól lepontoztatok:)

de ahogy később is írták, az hogy "kikap" azt jelenti, hogy egyszer vagy kétszer kap a pelusra, amit igazából meg sem érez, de mégis tudja hogy ezt nem csinálhatja.Mert mondjuk, ha le akar rohanni a járdáról, akkor nem hagyom faképnél nevelés céljából.

Ja és azért vitte be anyum a WC-be, hogy ne szégyenítse meg mások előtt!Nem azért mert agyba, főbe verte!

Annyira kiakasztó, hogy az ember elmondja véleményét, ami már bevált több gyereknél, és teljesen kiforgatjátok!Mármint egyesek.

De amúgy nem érdekel....csak elgondolkoztató, hogy régebben EGY MÁRMINT EGY "DARAB" anya elvolt 5-6-7 gyerekkel, szót fogadtak, nem kellett otthgyni őket sehol hiszti miatt, ma meg 1 gyerekkel nem bír 1 anya...persze van kivétel.De ne mondjátok, hogy nincs így, mert szinte nap mint nap vannak itt kérdések, hogy jaj mit csináljak a gyerekemmel, meg hogy bírjátok, 1,5 vagy 2 éves gyerekem kikészít....

Szóval ennyit erről, de persze mindenkinek a saját ügye, hogy neveli a gyerekét....

2010. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

15 hónapos a kislányom és már megcsillantotta a hisztizős képességeit...nem mondom, nem semmi már most!

A taktikám nagyon egyszerű(még itt az elején): figyelemelterelés! Totál bevált eddig. Amint elkezd sírni és lefekszik a földre, azonnal más hangra váltok. Suttogok, vagy hirtelen nagyon lelkes leszek és: "Nézd! Ott a kedvenc játékod, gyere vegyük el! Hűűű, nemsokára jön apa, gyere nézzünk ki az ablakon! stb..."

2010. aug. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálunk éppen a héten volt az uszodában egy óriási műsor. 22 hónaposom fáradt volt és pucéron, mezítláb akart rohangálni az öltözőben a vizes kövön, amit én gaz anyja nem engedtem. Teljesen bekattant tőle, ordított, fetrengett, rángatta magát, stb. A ruhákat muszáj volt erővel ráadnom, szerencsére a mamák is ott voltak, hárman kellettünk hozzá. Utána kimentünk az öltözőből, ő a kövön fetrengett és üvöltött, mi meg leültünk egy padra és elkezdtünk teljesen nyugodtan beszélgetni, nevetgélni, mintha ott sem lenne. Kb. 5 perc kellett hogy felfogja, hogy senki sem foglalkozik vele. Akkor felállt, megfogta az unokatesója kezét és szépen elindultunk. Durva volt, de én hasonló helyzetben nem tudok jobbat. Az én kisfiamnál nem hat a megmagyarázás (tojik magasról a probléma okára), a rászólás (annál jobban csinálja, ha látja hogy bosszant vele), a fenékre csapás (szintén csak fokozza a bajt). Nálunk az "én ráérek kisfiam, gyed-en vagyok, uh. jövő februárig simán elücsörgök itt és nézem a műsorodat" hozzáállás jön be leginkább.
2010. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!