Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálsz, ha 2 év körüli...

Mit csinálsz, ha 2 év körüli gyereked nyilvános helyen hisztizni kezd?

Figyelt kérdés

Ordít, toporzékol, sír, földre veti magát, csapkod, szalad stb.


Pld étterembe, áruházba,ahol nem mész csak úgy arrébb a másik szobába vagy rakod be az autóba


2010. aug. 7. 14:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Hát valami oka csak van a hisztinek. És akkor megpróbálom a gyökerénél fogva tisztázni a problémát és ennyi.
2010. aug. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%

-hiszti már volt földhözverés még nem... huh!

nálunk úgy van hogy ha olyat tesz amit nem szabad - pl a múltkor levett egy filctollat a boltban és kezdte volna kenni vele az állványt amin állt ekkor kiveszem a kezéből a tollat és rászólok hogy nem szabad ne folytassa-

aztán ezek a fokozatok:

rászólok hogy hagyja abba mert butaság és tegye vissza amit elvett.

ha folytatja erélyesebben szólok .

majd ha nem akarja és folytatja meg hisztizik akkor:

beteszem a babakocsiba ha még mindig akkor

kimegyünk a boltból és ha úgy is üvölt akkor

hazamegyünk


a két év alatt egyszer jutottunk el a hazamenetelig.


megpróbálom megoldani a hiszti okát ha van nincs akkor inkább hazamegyek.

2010. aug. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%

lemaradt a vége


Hazamegyek vele.

2010. aug. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Relaxálok. :D Ahogy az első is írta, mindig oka van a hisztinek. Először azt kell kideríteni. Ha olyan oka van, amit meg tudok szüntetni, akkor nyilván kiiktatom a problémaforrást. Ha pedig nem (mert mondjuk az a baja, hogy sor van a kasszánál és nem akar várni), akkor szépen elmagyarázom neki nyugodt hangon, hogy miért nem tudok eleget tenni a kérésének. Az idő további részében pedig figyelmen kívül hagyom a hisztiét. Ha nagyon idegrohamot kap, tehát mondjuk csapkod vagy toporzékol, akkor magamhoz ölelem és lefogom. Azért írtam, hogy relaxálok, mert végig teljesen nyugodtnak mutatom magam, de belül majd felrobbanok.


Ha nem reagálsz az ő terveinek megfelelően a hisztire, akkor egy idő után egyre rövidebb ideig tart majd, végül megszűnik.

2010. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
ő olyan elszaladós, ha nem fogom le, egy pillanat múlva már máshol van :(
2010. aug. 7. 14:28
 6/18 anonim ***** válasza:
63%

hmm...nem tudom, szerintem vannak olyan esetek mikor igenis rá lehet verni a gyerek fenekére.Ez pont olyan!Nehogy már a viselkedése miatt kelljen hazamenni a boltból!

Nálunk ez úgy volt, hogy öcsikém(14 év van köztünk, szval elég nagy voltam már mikor 2 éves volt és erre sor került)is pont egy bevásárló központban kezdett el hisztizn.Anya rászólt, nem hagyta abba, erre bementek a mosdóba, ott kikapott, úgy jöttek ki, hogy minden el volt intézve.

Lehet azt mondjátok ez kegyetlenség, de az biztos, hogy normálisak vagyunk, dühből soha nem kaptunk, és nem is hisztiztünk az első ilyen eset után.

Én is így szeretném nevelni a gyerekem, októberben szülök.

Szerintem jó ha tudja a határokat.

2010. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
Itthon is csak a kezére ütök néha soha nem ütném meg nyilvános helyen...
2010. aug. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%
Hát szerintem ne anyád nevelési módszerét kövesd, bevitte a kétévest az áruház vécéjébe, ott megverte (mert gondolom nem a fenekére csapott rá a vécében egyszer) és mikor kijöttek megtanulta a két éves a leckét? Gondolom a döbbenettől köpni nyelni nem tudott, mint ahogy én sem. Hogy lehet ilyet csinálni egy gyerekkel?
2010. aug. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Én faképnél hagyom. Annyira megszeppen ezen, hogy én ott fogom hagyni, hogy utána mint egy kis angyal jön utánam, megfogja a kezem, és jön, el is felejteti mi a baja.


Ha hisztizik, úgy, hogy vissza tudjak ugorni érte, arrébb megyek, közlöm vele, szia, majd ha lehiggadtál otthon találkozunk, és elindulok, persze nézem mit lép. És volt hiszi, nincs hiszti. Persze, ha fáradt, akkor felveszem, azt mutatja, de máskor ez beválik. Még hiszti miatt nem kellett hazajönni sehonnan.

2010. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nálunk is volt, hogy "ott hagytam",pár lépéssel arrébb mentem mikor a járdára vetette magát, de nem hatódott meg tőle, hanem elkezdett visszafele futni (onnan ahonnan akartam hazajönni, a játszóról, ahol már 2,5 órát voltunk).
2010. aug. 7. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!