Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » MIért kell egymást ijesztgetni...

MIért kell egymást ijesztgetni? Apasági nyilatkozat.

Figyelt kérdés
Már az összes körmömet lerágtam mire az apaságit elintéztük, mert mindenki itt írja, hogy milyen sokat kell fizetni érte! Ehhez képest bementünk az önkormányzathoz, elkérték a személyinket meg az orvosi igazolást és megkaptuk az apaságit.
2010. aug. 5. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Na ugye. Nem kell mindent elhinni amit itt írnak.
2010. aug. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az apasági nyilatkozatért nem kell semmit fizetni,csak a közjegyzői nyilatkozatért(2200ft).Ez ügyben pedig kérdezd meg az anyakönyvvezetőt,hogy mit hogyan csináljatok!Nekünk a baba születése után kellett egy közjegyzői okirat amiben az állt,hogy nekem nincs bejegyzett élettársam,így megkaphatta a gyerkőc a párom nevét.Én írtam egy megahatalmazást a párom nevére és amíg én meg a baba a kórházban voltunk ő elment egy kerületi közjegyzőhöz(akinél már hamarabb tájékozódtunk,hogy ez az egész hogy működik) aki kiadta az igazolást.Ezt az igazolást az anyakönyvi kivonat igényléséhez kellett leadnunk.
2010. aug. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ÍGy van, nem szabad mindent elhinni. A sok okos fél füllel hall valamit, és máris anyagi csődbe juttat másokat:S Tudod, a pletyka így terjed - a hír igaz, csak nem Moszkvában, hanem Leningrádban, és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak:D
2010. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Másodiknak: miért kellene rákérdeznie? Már elintézték az apaságit:D
2010. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jesszus, de bonyolult, amit a 2. válaszoló ír!


Tavaly decemberben szültem, csak az apasági nyilatkozat kellett, semmi más. És azt teljesen ingyen van, nem értem, miért írt valaki mást :S

Ez azóta megváltozott?

2010. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én januárban szültem. pont valamelyik nap írtam itt egy kérdésre, hogy beballagtunk a közjegyzőhöz a dokitól kapott igazolással, és bő félóra alatt kiállították az apasági nyilatkozatot. kétmillió helyen aláírtunk mindent, és kaptam egy hajadonsági igazolást is, ingyen és bérmentve, még dossziéba is tették, hogy ezek fognak kelleni. a benzinpénzen kívül egy fillérünkbe nem került. ja és mi magunk intéztük az anyakönyvezést, taj-, adó- és lakcímkártyát is a babának, szintén kb. félóra, néhány tucat aláírás és 0 Ft volt az "ára".

pedig vidékiek vagyunk, még csak nem is főváros...

ebből levonhatod a tanulságot, hogy azért ey anonim oldalon nem kell kézpénznek venni minden ismeretlen választ. persze a többség segíteni jár ide, de van, aki nem, vagy nem jól tudja, vagy mittudomén. mondjuk nem tudom, akkor minek válaszol???

2010. aug. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
akarom írni készpénznek, bocsi!
2010. aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is ingyen volt az apasági 20 perces dolog volt az önkormányzatnál. Közjegyzői akármi nekünk nem kellett hozzá, pedig mi is csak együtt élünk nincs bejegyezve a kapcsolat és nem vagyunk házasok. A baba összes többi papírját meg még a kórházban elintézték, nekünk semmit nem kellett.
2010. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én régebben egy csomószor leírtam, hogy nem kerül semmibe, mégis mindig annak hittek, akinek köze nem volt hozzá, csak jött huhogni, hogy biztos sokba fáj.
2010. aug. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!